Przegrupowania na polskiej scenie politycznej [Aktualizacja]: PiS, PO, SLD, PSL i Konfederacja – to prawdopodobnie ogólnopolskie ugrupowania w wyborach 2019. Przyczyna: antydemokratyczna ordynacja wyborcza i 21 dni na zbiórkę podpisów.

0
2700
[bsa_pro_ad_space id=5]

W roku wyborczym następują przegrupowania na polskiej scenie politycznej. W tzw. mainstreamie politycznym PiS pozostaje na swoim stanowisku partii rządzącej z premierem byłym bankierem, w Koalicji Europejskiej podział na PO, SLD (lewica, w tym skrajna) i PSL (budowa nowego Centrum). Polacy organizują się starając się zebrać ponad 5 tys. podpisów w min. 21 okręgach (ponad 50%), w ok. 2 tygodnie. Takie są warunki obecnej d…kracji. Staramy się opisywać te działania poniżej. O popełnianych „sztuczkach” w terenie, a więc mówiąc wprost językiem chrześcijańskim, o popełnianych grzechach strukturalnych można więcej przeczytać TUTAJ.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Główny element antydemokratycznej ordynacji wyborczej to krótki czas na zbiórkę podpisów oraz brak możliwości łączenia podpisów różnych komitetów w czasie od ogłoszenia wyborów do zarejestrowania listy, co zostało wyrażone słowami P. Połaneckiego poniżej w 2015 roku [CAŁOŚĆ TUTAJ]:

„Po zgłoszeniu do PKW i podjęciu prób zbierania podpisów poparcia gwarantujących udział w podziale bezpłatnego czasu antenowego, co wymaga rejestracji danej inicjatywy wyborczej (komitetu uprzednio zgłoszonego w PKW) w co najmniej 21 okręgach wyborczych i uzyskania premii w postaci tzw. „listy krajowej” – zwykle okazuje się, że większość małych komitetów nie jest w stanie spełnić tego warunku, choć niejednokrotnie są bardzo blisko. (przykładowo zarejestrowały swój komitet w 18 okręgach).

!!! Gdyby kodeks wyborczy zezwalał na koalicje takich komitetów przed upływem terminu ostatecznej rejestracji w okręgach, to zaistniała by możliwość połączenia ich przy wykorzystaniu kapitału podpisów poparcia zebranych przez każdego koalicjanta. Ale Kodeks Wyborczy nie dopuszcza takiej możliwości. Powód? Taki wspólny komitet miałby szanse na osiągniecie znaczącego wyniku zagrażającego partiom systemu władzy. !!!”

 

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Z ostatniej chwili: Akcja Wyborcza Polaków – Jedność Narodu i KW Skuteczni łączą siły, aby technicznie zarejestrować listy w całej Polsce

Decydujemy się na ten ruch z KW Skuteczni, gdyż na 4 dni przed zbiórką podpisów i złożeniem list kandydatów (do 3…

Gepostet von Akcja Wyborcza Polaków – Jedność Narodu am Freitag, 30. August 2019

Kaja Godek dołącza do Skuteczni Piotra Liroya Marca [dorzeczy.pl]

Konferencja #Skutecznych i ruchu pro life

Gepostet von Skuteczni Piotra Liroya-Marca am Donnerstag, 29. August 2019

Jedność Narodu i Przywróćmy Prawo osiągnęły porozumienie wyborcze. Dalsze rozmowy trwają.

Jedność Narodu i Alternatywa Społeczna podpisały porozumienie i planują wspólnych kandydatów w jesiennych wyborach

ZAREJESTROWANE KOMITETY PRZEZ PKW. DO 3 WRZEŚNIA TRWA ZBIÓRKA PODPISÓW W CAŁYM KRAJU I REJESTRACJA LIST.

 

Skoro jest przegrupowanie na scenie, to najprawdopodobniej istnieją również reżyserzy, scenarzyści i aktorzy. Można z pewnością zauważyć, że zarówno PO-PSL (koalicja w latach 2007-2015) jak i PiS (2015-2019), mimo różnic w akcentach w kwestiach światopoglądowych (PiS stawia na rodzinę, 500 plus, w dialektyce jest wysoce patriotyczne), mają ze sobą wiele wspólnego. Dobrze to oddaje poniższa grafika, znaleziona w sieci:

Przegrupowania na polskiej scenie politycznej [Aktualizacja]: PiS, PO, SLD, PSL i Konfederacja - to prawdopodobnie ogólnopolskie ugrupowania w wyborach 2019. Przyczyna: antydemokratyczna ordynacja wyborcza i 21 dni na zbiórkę podpisów. PiS PO elementy wspolne

Tak więc zarówno dla PiS jak i PO nie zmienia się przede wszystkim model gospodarczy (wzrost PKB napędzany wzrostem długu, który obciąża polskie społeczeństwo), kapitalizm polegający na panowaniu lichwiarskiego systemu finansowego gwarantowanego przez państwo (rosnące opłaty dla społeczeństwa z różnych tytułów dla spłaty długu międzynarodowego), pieniądz negatywny, powodujący, że wraz z każdym zakupem produktów odprowadzana jest składka do międzynarodowego systemu finansowego, wysokie opodatkowanie pracy, uprzywilejowanie korporacji międzynarodowych kosztem rodzimych przedsiębiorców, przyjmowanie migrantów (Most imigrants’ permits), polityka niskich płac, etc.

SLD (komuniści i postkomuniści, promotorzy LGBT i zwolennicy rozwiązania państwa narodowego) i PSL (spadkobiercy ZSL, obrotowi w polityce) prawdopodobnie mają pełnić rolę uzupełniającą, mającą spowodować, że żadne inne „twory polityczne”, a już najbardziej niezależne, właśnie demokratyczne (nie mylić z demokracją liberalną), nie powstaną.

W wyborach mogą jeszcze wystartować, z tych ugrupowań, które brały udział w ostatnich 3 wyborach (2015 – parlament, 2018 – samorządowe, 2019 – eurowybory) – Jedność Narodu R. Starosielca (www.jednoscnarodu.org.pl NOWE: Akcja Wyborcza Polaków – Jedność Narodu i KW Skuteczni łączą siły, aby technicznie zarejestrować listy w całej Polsce ) , Konfederacja Wolność i Niepodległość (z G. Braunem, z narodowcami i finansującym w większości przedsięwzięcie J. Korwinem-Mikke [NOWE: dorzeczy.pl: transfer działaczy KORWiN, Zgody i Kukiz’15 do Skutecznych Liroya], funkcjonującym od 30 lat w polityce na 1-3% poparcia) już bez M. Jakubiaka i pana Liroya [zarejestrował nowy KW Skuteczni, NOWE: część działaczy Kukiz/Zgoda/Korwin dołącza do Liroya], którzy odeszli i być może Prawica RP [obecnie z K. Godek i działaczami pro-life, – już nie aktualne [Kaja Godek dołącza do KW Skuteczni]. prawdopodobnie M. Jurek zmieni komitet na miejsce biorące, jak w ostatnich eurowyborach z Prawicy RP na Kukiz, opuszczając swój sztab].

Kandydatów jeszcze mogą zgłosić Bezpartyjni Samorządowcy.

Są również twory polityczne nowo powstające na tegoroczne jesienne wybory w 2019 roku:

Gdzie w tym wszystkim jest homo sapiens ?

Ruch Jedność Narodu nawoływał przez ostatnie tygodnie i prowadził rozmowy z wieloma tzw. liderami ugrupowań. Rozmowy będą kontynuowane, jak udało nam się dowiedzieć w sztabie wyborczym.

Zalecamy Polakom rozwagę i obserwowanie tzw. sceny politycznej. To, co można zjednoczyć programowo, powinno być zjednoczone i nakazem chwili jest stworzenie jednej listy. Apelujemy do Polaków, aby wpływać na swoich liderów w kierunku zjednoczenia. KW JEDNOŚĆ NARODU, przeznacza połowę miejsc w okręgu 19, warszawskim, dla Polaków mieszkających za granicą, posiadających polskie obywatelstwo. Inne zasady dostępne w przesłaniu lidera ruchu, Romualda Starosielca, na Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.

W 2015 roku Polacy odrzucili komunistów od władzy, weszli posłowie PiS i PO oraz antysystemowy, już nieaktualny Kukiz’15 i resztki PSL. Miejmy nadzieję, że Polacy dobrze rozpoznają marksizm kulturowy, czy tęczowy i opowiedzą się za zdrowym rozsądkiem. Również postkomunistyczne rodziny chcą żyć normalnie, bez tęczowego szaleństwa, trzeba to podkreślić [BADANIE ARIADNA DOT. RODZINY].

Warunkiem startu ogólnopolskiego jest zebranie min. 5 tys. podpisów w co najmniej 50% z 41 okręgów, tj. co najmniej w 21 okręgach.

 

Profil Facebook AKCJA WYBORCZA POLAKÓW – JEDNOŚĆ NARODU dostępny jest TUTAJ.

 


POWIĄZANE:

Część działaczy Kukiz/KORWiN/Zgoda trafiła do KW Skuteczni Liroya-Marca

Więcej na dorzeczy.pl

[Pch24.pl] Kaja Godek i Marek Jurek łączą siły: Powstał Komitet Wyborczy Prawica

Kolejni posłowie frakcji Kukiz przechodzą do PiS. Norbert Kaczmarczyk, Andrzej Maciejewski (?)

Czarzasty: adopcja dzieci przez homoseksualistów? Czemu nie! Wystartują do wyborów jako KW SLD.


Kilka uwag o stosowanym słownictwie w ramach tzw. wyborów.

SŁOWNIK: Chcemy, za podpowiedzią naszego kolegi Janka, aby stosować w przestrzeni publicznej następujące sformułowania:

  • Przestańmy używać słowa „wygrać wybory”. Wygrać to można w karty, w totolotka, w ruletkę czy w salonowca. Wyborów się dokonuje! Słowa naprawdę mają Moc! Ktoś nam sprytnie zaimputował do naszej świadomości tę głupią nowomowę, w wyniku czego nasza podświadomość uczestniczy w tej nierównej, oszukańczej grze znaczonymi kartami, czyli całym procesem sterowania i fałszowania wyborów.
  • Do wyborów się nie „startuje”, niczym szczury w pogoni do koryta; do wyborów się kandyduje!

Redakcja Polityki Polskiej

 


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESUJE:

Czy trwa kolejny polski sierpień ? Tym razem bez ruchu robotniczego Solidarność i bez atencji mediów światowych

Prof. W. Bojarski: Orientacja w trudnej rzeczywistości globalnej (cz.1)

Dwupartyjny model dominacji na społeczeństwami

“Jedynki” PiS wytypowane przez kierownictwo partii rządzącej. Przyszli posłowie A.D. 2019

Kulisy tajnej dyplomacji. Ustawa S.447 JUST. Treść notatki ambasadora Chodorowicza z 29.10.2018

8.8.2019 Kukiz’15 rozpadł się na PiS i PSL? Oficjalnie: Paweł Kukiz podpisał z PSL porozumienie programowe

9.8.2019 Kaja Godek poza Konfederacją [WIDEO]

[bsa_pro_ad_space id=4]