TYLKO U NAS: Akcja jednoczenia Polaków przed wyborami. Jak to wyglądało i jakie są dotychczasowe efekty ?

0
1249
[bsa_pro_ad_space id=5]
Wybory 2019: Drodzy czytelnicy. Uważamy, że macie prawo do tej wiedzy przed 3 września, kiedy rozstrzygnie się kształt list, na które oddamy głos 13 października. Być może pomoże to Wam w podjęciu decyzji kogo wesprzeć na ostatniej prostej w żmudnej i mozolnej akcji zbierania podpisów i kompletowania list z kandydatami do Sejmu i Senatu RP.

Jak już zapewne wiecie, prezydent RP Andrzej Duda ogłosił wybory na 13 października br., tj. w najwcześniejszym możliwym terminie, pozostawiając obywatelom jak najmniej czasu na organizację (koniec wakacji, żniwa, początek szkoły). Pisaliśmy o tym szerzej TUTAJ.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Jak informuje Komitet Wyborczy Jedność Narodu, prowadzący akcję wyborczą pod hasłem Akcja Wyborcza Polaków – Jedność Narodu, w lipcu i sierpniu bieżącego roku miały miejsce rozmowy z szeregiem posłów i ugrupowań, mające na celu wyłonienie wspólnej listy najsilniejszych kandydatów na wybory jesienne do Sejmu i Senatu RP. Miały miejsce rozmowy z następującymi podmiotami:

  • ugrupowanie Kukiz’15 przed ich podziałem i wstąpieniu do PSL – rozmowy miały miejsce w lipcu br. z samym Pawłem Kukizem i nie zakończyły się porozumieniem, gdyż widocznie był plan rozbicia ruchu Kukiz’15 lub brak środków na kampanię w kasie Kukiz’15.
  • Bezpartyjni Samorządowcy i inni bezpartyjni [zob. komitety zarejestrowane przez PKW] – rozmowy odbyły się w sierpniu br. Wydawało się, że B.S. nie wystartują do Sejmu/Senatu RP, gdyż po pierwsze są samorządowcami, a po drugie odżegnują się od partii. Zdecydowali jednak inaczej i planują udział w wyborach. Nie doszło jednak do porozumienia, gdyż nie ustalono wspólnej podstawy programowej, choć atmosfera rozmów była na poziomie.
  • ugrupowanie Konfederacja (panowie Janusz Korwin-Mikke, część tzw. Narodowców, p. Grzegorz Braun) – rozmowy miały miejsce cały czas aż do ostatniego czwartku, natomiast uwzględniając dotychczasowe doświadczenia wyborcze (zob. Patologie polskich wyborów – dyskusja redakcyjna) KW Jedność Narodu nie mogła się zgodzić na udział p. J. Korwin-Mikke na wspólnych listach. Poza tym można przypuszczać, że ugrupowanie Konfederacja ma na celu uzyskanie wyniku 3-5% i otrzymanie dotacji na partię, aby przetrwać następne 4 lata w polityce, a nie realny plan zmian w Polsce,
  • pan Marek Jakubiak po opuszczeniu Konfederacji, zapewne znajdzie miejsce gdzieś za pięć dwunasta, jak to dopuszcza polska neokolonialna ordynacja wyborcza (zob. Patologie polskich wyborów – dyskusja redakcyjna),
  • ugrupowanie Skuteczni Piotra Liroya Marca – atmosfera rozmów była dobra, osiągnięto wspólne porozumienie, lecz po niedawnej wolcie działaczy Zgoda/Korwin/Kukiz do KW Skuteczni [relacja DoRzeczy.pl / odpowiedź P. Wyrzykowski wRealu24], otoczenie pana Marca nie podjęło próby namowy swoich kandydatów na udział z list KW Jedność Narodu. Pan Marzec i spółka mogliby być elementem szerszej całości, ale wybrali, póki co, indywidualizm, a nie dobry wynik wyborczy [UWAGA: Z OSTATNIEJ CHWILI 30 SIERPNIA OSIĄGNIĘTO POROZUMIENIE – ZOB.

Z ostatniej chwili: 30 sierpnia br. Akcja Wyborcza Polaków – Jedność Narodu i KW Skuteczni łączą siły ! Wystawią wspólną listę kandydatów w najbliższych wyborach

  • 1Polska – rozmowy miały miejsce w lipcu i sierpniu br. KW Jedna Polska planowała przeprowadzenie prawyborów w okręgach pod koniec sierpnia br., natomiast prawybory, aby mogły być skuteczne muszą zakładać, że jest więcej kandydatów niż miejsc na listach, co podkreślano wyraźnie w rozmowach ze strony KW Jedność Narodu. Po rozwiązaniu komitetu Jedna Polska (Konrad Daniel – wideo. Czy służby rozbiły ruch ?) Jedność Narodu apeluje do koordynatorów 1Polska o przyłączenie się i wspólne ustalanie list w okręgach do 3 września br., gdyż obydwa podmioty zakładają elementy demokracji oddolnej,
  • Jak już wcześniej informowaliśmy Jedność Narodu osiągnęła porozumienie wyborcze z Alternatywą Społeczną oraz z porozumienie wyborcze z komitetem do Senatu Przywróćmy Prawo, a wcześniej również z innymi mniejszymi organizacjami.
  • Proponowano również udział środowiskom pro-life i organizacjom walczącym o cywilizację łacińską, łącznie z Kają Godek, natomiast okazało się, że dołącza ona do KW Skuteczni Piotra Liroya Marca.
  • Były również rozmowy z Akcją Zawiedzionych Emerytów Rencistów (AZER), ale raczej jednostronne, tzn. kandydowanie jedynie z ramienia AZER na listach. Trudno logicznie uzasadnić szerszym grupom społecznym, żeby startowali z ramienia takiego komitetu.
  • Toczyły się jeszcze rozmowy z poszczególnymi liderami mniejszych ugrupowań, którzy albo już zrezygnowali z tych prób, albo wciąż toczą walkę (Michał Kołodziejczak i ZGODA, Mariusz Max Kolonko i #Revolution i inne organizacje społeczne).

Być może w ostatnim momencie przed 3 września nastąpią jeszcze jakieś zmiany. Jak podkreślają liderzy-założyciele ruchu, w tym koordynator Romuald Starosielec:

„nam nie o tzw. „jedynki” chodzi, a o najlepszą listę kandydatów dla Polski GWARANTUJĄCĄ POZYTYWNE ZMIANY USTROJOWE”.

Por. “Jedynki” PiS wytypowane przez kierownictwo partii rządzącej. Przyszli posłowie A.D. 2019
KW Jedność Narodu stworzyło formułę do łączenia się mniejszych komitetów oraz środowisk społecznych w większą organizację polityczną, aby przedstawić Polakom alternatywę dla dotychczasowych rządów pookrągłostołowych, uosabianych dziś przez kwartet PiS-PO-SLD-PSL. 50% miejsc na listach w okręgu nr 19 (Warszawa + zagranica) została przeznaczona dla Polaków z zagranicy, ze Wschodu i z Zachodu, z Europy i spoza, aby zintegrować ponad 10-milionową rzeszę Polaków na obczyźnie.
KW Jedność Narodu apeluje do Polaków w całej Polsce o włączenie się w zbiórkę podpisów do 1-2 września br., kierowanie osób do obwodowych komisji wyborczych w całym kraju, celem przypilnowania prawidłowości przebiegu głosowania i liczenia głosów. Podczas ostatnich wyborów do europarlamentu ruch Jedność Narodu współpracował m.in. z członkami RKW w tym zakresie, teraz być może współpraca będzie poszerzona.
Jedność Narodu jest ruchem społecznym skupionym wokół programu [zob. PODSTAWA PROGRAMOWA] oraz od stycznia br. partią, aby nie popełnić błędu P. Kukiza, którego ruch musiał zostać zakończony ze względu na brak środków lub wewnętrzne rozbicia z powodu braku spójności programowej. Ruch Jedność Narodu odwołuje się do cywilizacji łacińskiej, ma na celu wspieranie rodzin w Polsce oraz polskich przedsiębiorców, proponując gotowe rozwiązanie ustrojowe w postaci powszechnego samorządu gospodarczego. Wpłat na konto komitetu może dokonywać osoba fizyczna posiadająca obywatelstwo polskie mająca miejsce zamieszkania na terenie Polski [SZCZEGÓŁY PŁATNOŚCI].

Przesłanie Ruchu Jedność Narodu: Nasz udział w jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu RP

Więcej informacji:

www.jednoscnarodu.org.pl

facebook.com/AkcjaWyborczaPolakow/

twitter.com/JNarodu

 


MOŻE CIĘ TEŻ ZAINTERESUJE:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ponad-100-mln-zl-z-budzetu-dla-partii-politycznych-w-2016-r-7521392.html

Wybory Samorządowe 2018: “Nic o nas bez nas” to hasło wyborcze KWW Jedność Narodu na wybory samorządowe

Czy trwa kolejny polski sierpień ? Tym razem bez ruchu robotniczego “Solidarność” i bez atencji mediów światowych.

Samorządowa Karta Praw Rodzin [kartarodzin.pl] – pobierz materiały, zgłoś do swojego samorządu

Wybory samorządowe: Bank komunalny (miejski) i równoległa waluta lokalna. To niektóre z propozycji Jedności Narodu w Warszawie, Kukiz’15 w Łodzi czy Narodowców na Podkarpaciu

W Polsce bezkarnie gra się i manipuluje sondażami wyborczymi! Oto kilka przykładów!

 

 

[bsa_pro_ad_space id=4]