“Jedynki” PiS wytypowane przez kierownictwo partii rządzącej. Przyszli posłowie A.D. 2019

0
100

Oto lista “jedynek” wytypowanych przez kierownictwo partii, nie przez wyborców. Mimo, iż niektórzy z nich być może uzyskają mniej głosów od innych osób z danego okręgu wyborczego, obecna ordynacja wyborcza spowoduje, że taka osoba, z mniejszą ilością głosów dostanie się do parlamentu, gdyż jest członkiem znacznego ugrupowania partyjnego.

Okręg 1 (Legnica) – wiceprezes PiS i minister Adam Lipiński

Okręg 2 (Wałbrzych) – Szef KPRM Michał Dworczyk

Okręg 3 (Wrocław) – posłanka Mirosława Stachowiak-Różecka

Okręg 4 (Bydgoszcz) – poseł Tomasz Latos

Okręg 5 (Toruń) – minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski

Okręg 6 (Lublin) – wiceszef MSWiA Sylwester Tułajew

Okręg 7 (Chełm) – wicepremier i szef Komitetu Stałego RM Jacek Sasin

Okręg 8 (Zielona Góra) – poseł Marek Ast

Okręg 9 (Łódź) – wicepremier i minister kultury Piotr Gliński

Okręg 10 (Piotrków Trybunalski) – b. szef MON Antoni Macierewicz

Okręg 11 (Sieradz) – posłanka Joanna Lichocka

Okręg 12 (Chrzanów) – b. rzecznik rządu Rafał Bochenek

Okręg 13 (Kraków) – posłanka Małgorzata Wassermann

Okręg 14 (Nowy Sącz) – poseł Arkadiusz Mularczyk

Okręg 15 (Tarnów) -radna Anna Pieczarka

Okręg 16 (Płock) – minister zdrowia Łukasz Szumowski

Okręg 17 (Radom) – szef gabinetu premiera Marek Suski

Okręg 18 (Siedlce) – minister energii Krzysztof Tchórzewski

Okręg 19 (Warszawa) – prezes PiS Jarosław Kaczyński

Okręg 20 (podwarszawski)- szef MON Mariusz Błaszczak

Okręg 21 (Opole) – wicewojewoda Wiolettta Poroska

Okręg 22 (Krosno) – marszałek Sejmu Marek Kuchciński

Okręg 23 (Rzeszów) – szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski

Okręg 24 (Białystok)- minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski

Okręg 25 (Gdańsk) – wiceminister kultury Jarosław Sellin

Okręg 26 (Gdynia) – poseł Marcin Horała

Okręg 27 (Bielsko-Biała) – wiceminister rodziny Stanisław Szwed

Okręg 28 (Częstochowa) – wiceminister rolnictwa Szymon Giżyński

Okręg 29 (Gliwice) – minister rodziny Bożena Borys-Szopa

Okręg 30 (Rybnik) – b. europoseł Bolesław Piecha

Okręg 31 (Katowice) – premier Mateusz Morawiecki

Okręg 32 (Sosnowiec) – posłanka Ewa Malik

Okręg 33 (Kielce) – lider Solidarnej Polski i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro

Okręg 34 (Elbląg) – poseł Leonard Krasulski

Okręg 35 (Olsztyn) – Wojciech Maksymowicz

Okręg 36 (Kalisz)- poseł i b. wiceszef MSZ Jan Dziedziczak

Okręg 37 (Konin) – wojewoda Zbigniew Hoffmann

Okręg 38 (Piła) – Krzysztof Czarnecki

Okręg 39 (Poznań) – minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz

Okręg 40 (Koszalin) – wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker

Okręg 41 (Szczecin) – minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk

Fot. dziennik


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESUJE:

Wróg, najgorszy wróg, kolega z listy

Dwupartyjny model dominacji na społeczeństwami