Lekarze i naukowcy o COVID-19: Jesteśmy oszukiwani ! Wypowiedzi ponad 40 lekarzy i naukowców z całego świata

0
419092
[bsa_pro_ad_space id=5]

Nie wierzmy we wszystko, co mówi Nam władza ! Wspierajmy się. Bądźmy Razem. Niech w Życiu prowadzi Nas Wspólne Dobro, Prawda i Miłość.

– Nie ma żadnej pandemii  !
– Wskaźnik śmiertelności na COVID-19 – poniżej zwykłej grypy !
– Ilość zgonów na COVID-19 jest nieprawdziwa !
– Testy na SARS-CoV-2 są wadliwe !
– Nie wszyscy powinni podlegać izolacji !
Maseczki i rękawiczki nie chronią przez zakażeniem, wręcz szkodzą !
– Kwarantanna nie jest potrzebna – wręcz szkodzi zdrowiu !
– Dzieci i młodzież powinna chodzić do szkół !
– Gospodarka powinna normalnie funkcjonować !
– Decyzje rządów powodują ekonomiczny kryzys !

[bsa_pro_ad_space id=8]

W ten i podobny sposób wypowiadają się dziesiątki wybitnych specjalistów z dziedziny wirusologii, pulmonologii, epidemiologii, mikrobiologii, biochemii, prawa konstytucyjnego, prawników i innych naukowców z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Francji, USA, ,Danii, Izraela, Rosji, Kanady, Grecji oraz Polski. Ich wypowiedzi często nie są nagłaśniane w mass-mediach (budżety reklamowe od Big- Pharma) lub wręcz cenzorowane z popularnych platform społecznościowych (ta sama przyczyna).

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA MATERIAŁU

UWAGA: W 2009 r. WHO zmieniła definicję pandemii z „wielkiej liczby zgonów” na „wielką liczbę zarażeń”EUROPA I ŚWIAT


Dr. Heiko Schoning – niemiecki lekarz, który wyjaśnia proceder oszustwa pandemii Covid-19 jak i oszustwa wcześniejszych pandemii oraz mówi o skandalu w Kenii w latach 2013-2014, gdzie za pośrednictwem szczepionki wysterylizowano ponad 1 mln kobiet szczepionką zawierającą hormon ciążowy (Akcja pod egidą WHO i UNICEF, sponsorowana przez fundację Billa i Melindy Gates).

Wywiad: https://www.cda.pl/video/520289422

Konferencja prasowa: https://www.cda.pl/video/520269669


Prof. Dr. Sucharit Bhakdi – lekarz, specjalista chorób zakaźnych i ekspertem w dziedzinie mikrobiologii.  Jest jednym z najczęściej cytowanych naukowców w historii Niemiec. Był profesorem na Uniwersytecie Johannesa Gutenberga w Moguncji i kierownikiem Instytutu Mikrobiologii i Higieny Medycznej.

„Rządowe środki anty-COVID19 są groteskowe, absurdalne i bardzo niebezpieczne […] Oczekiwana długość życia milionów ludzi ulega skróceniu. Przerażający wpływ na światową gospodarkę zagraża istnieniu niezliczonych ludzi. Konsekwencje dla opieki medycznej są ogromne.  Wszystkie te środki prowadzą do samozagłady i zbiorowego samobójstwa opartego wyłącznie na strachu.”

Wywiad: https://www.cda.pl/video/523871477

List otwarty do kanclerz Angeli Merkel: https://www.cda.pl/video/5199213eb

Artykuł: https://covid1984pl.wordpress.com/2020/05/20/bhakdi-servus-tv/


Dr. med. Ulrich Krämer

Materiał video: https://www.cda.pl/video/5239407ee/vfilm


Dr. Chriss Whitty, główny lekarz Wielkiej Brytanii (ponownie) potwierdza, że Covid-19 jest nieszkodliwy dla przeważającej większości ludzi. Chris Whitty jest angielskim lekarzem i epidemiologiem, pełni funkcję głównego doradcy ds. zdrowia rządu Wielkiej Brytanii, głównego naukowego doradcy Departamentu Zdrowia Wielkiej Brytanii oraz jest prezesem Narodowego Instytutu Zdrowia (NIHR).

Rządowa konferencja prasowa: https://www.cda.pl/video/519926752


Dr Wolfgang Wodarg – niemiecki lekarz specjalizujący się w pulmonologii, polityk i były przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. W 2009 r. wezwał do przeprowadzenia dochodzenia w sprawie domniemanego konfliktu interesów związanego z reakcją UE na pandemię świńskiej grypy.

Wywiady: https://www.cda.pl/video/4951745fc

https://m.cda.pl/video/5195433dc


Prof. Klaus Puschel – szef Instytutu Medycyny Sądowej Kliniki Uniwersyteckiej Hamburg-Eppendorf, były profesor kryminalistyki na Uniwersytecie w Essen.

„Nie miałem ani jednego przypadku na stole prosektoryjnym osoby zmarłej tylko i wyłącznie na COVID19, bez żadnych chorób współistniejących. Wszyscy zmarli cierpieli na poważne choroby współistniejące. Średnia wieku to 80 lat.”

Prof. Klaus Puschel wraz z kolegami przeprowadza sekcje zwłok zmarłych na COVID-19 w Hamburgu. Jego zdaniem strach przed wirusem jest wyolbrzymiony, a COVID-19 jest relatywnie nieszkodliwą chorobą.

Reportaż TV: https://www.cda.pl/video/519910544


Dr. Scott Atlas – jest starszym współpracownikiem David and Joan Traitel w Instytucie Hoovera Uniwersytetu Stanforda i byłym szefem neuroradiologii w Centrum Medycznym Uniwersytetu Stanforda.

5 kluczowych faktów, dlaczego „narodowa kwarantanna” jest nieuzasadniona:
Reportaż TV: https://www.cda.pl/video/523913155


Dr Knut Wittkowski od 35 lat modeluje sytuacje epidemiologiczne, przez 20 lat pracował na Uniwersytecie w Nowym Yorku, kierując działem biostatystyki, epidemiologii i badań. Wcześniej przez 15 lat współpracował z Klausem Dietzem, jednym z najlepszych epidemiologów na świecie, w niemieckim mieście Tybinga.

„Należy jak najszybciej otworzyć szkoły i biznesy, a chronić osoby starsze z grupy zagrożonej.”

Wywiad: https://www.cda.pl/video/52035183d

Artykuł: Gdyby nie było kwarantanny, epidemia skończyłaby się już dawno!


Dr. Stefano Montanari – włoski nanopatolog, farmakolog i dyrektor naukowy laboratorium nanodiagnostycznego w Modenie.

„Nikt nie umarł na koronawirusa. Szczepionka na Covid-19 to absurd!”

Wywiad: https://www.cda.pl/video/5238453cd


Raport z niemieckiego MSW

Referent ds. ochrony infrastruktury krytycznej w niemieckim MSW sporządził 68 stronicowy raport dotyczący sytuacji kryzysowej związanej z obecnie panującą „pandemią”.

Materiał video Bald TV: https://www.youtube.com/watch?v=-Xqts7mA3Ls


śp. Kary Banks Mullisbiochemik laureat Nagrody Nobla za wynalezienie reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR), fundamentalnej dla biologii molekularnej techniki, pozwalającej na kopiowanie specyficznych sekwencji DNA. Za pracę w tej dziedzinie Kary Mullis otrzymał w 1993 Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii, którą dzielił z Michaelem Smithem. Mullis jasno stwierdził, że test PCR nie nadaje się do celów diagnostycznych wykrywania jakichkolwiek wirusów.

Materiał video przygotował Andy Choinsky: https://www.cda.pl/video/5207868a0


Dr Jeffrey I. Barke jest lekarzem medycyny rodzinnej w Newport Beach w Kalifornii i jest powiązany z jednym szpitalem. Praktykuje od ponad 20 lat.

Wystąpienie publiczne: https://www.cda.pl/video/5238207b7

Wywiad: https://www.cda.pl/video/52378202a


Prof. dr. n. med. Igor Gundarov – profesor akademicki Rosyjskiej Akademii Nauk przyrodniczych, specjalista z zakresu epidemiologii i medycyny profilaktycznej opowiada jakie znaczenie ma aktualna panika dla naszego zdrowia. Jego zdaniem dane umieralności zaprzeczają istnieniu pandemii.

Wywiad: https://www.cda.pl/video/5258058fb


Prof. Dr. John P. A. Ioannidis – jest grecko-amerykańskim lekarzem-naukowcem, który przyczynił się do rozwoju medycyny opartej na dowodach (evidence-based medicine), epidemiologii i badań klinicznych. Dr. Ioannidis zajmuje się badaniami naukowymi, meta-badaniami, głównie w dziedzinie medycyny klinicznej i nauk społecznych. Jest profesorem medycyny, badań i polityki zdrowotnej oraz nauki o danych biomedycznych w Stanford University School of Medicine oraz profesorem statystyki w Stanford University School of Humanities and Sciences i współ dyrektorem Meta-Research Innovation Center w Stanford (METRICS).

Według badania Dr. Ioannidis’a wskaźnik śmiertelności osób, u których zdiagnozowano COVID-19 odpowiada wskaźnikowi grypy sezonowej.

Wywiad: https://www.cda.pl/video/51726183a

Wywiad: https://www.cda.pl/video/517267287


Dr Daniel Erickson z USA – jest specjalistą medycyny ratunkowej w Bakersfield, w stanie California i praktykuje od 16 lat. Ukończył Western University Of Health Sciences/College Of Osteopathic Medicine Of The Pacific, Western University of Health Sciences w 2004 roku i specjalizuje się w medycynie ratunkowej. Razem ze swoim współpracownikiem Dr. Massihi prezentuje faktyczne dane dotyczące zachorowań i zgonów w Bakersfield, w stanie California.

Konferencja prasowa: https://www.cda.pl/video/5164251fc


Scott M. Jensen – jest lekarzem, politykiem amerykańskim i członkiem Senatu Minnesoty. Członek Partii Republikańskiej w Minnesocie. Jego zdaniem Statystyki COVID-19 to manipulacja.

Otrzymał on, jak wielu innych lekarzy w USA, 7-stronicowy dokument instruujący go w kwestii wypełniania świadectw zgonu z diagnozą COVID-19 bez badania laboratoryjnego potwierdzającego, że pacjent rzeczywiście miał wirusa.

Reportaż TV: https://www.cda.pl/video/520314325

Dokument CDC w PDF: https://www.cdc.gov/nchs/data/nvss/vsrg/vsrg03-508.pdf

Dr. Scott Jensen zwraca również uwagę, że szpitale otrzymują 13 tys. USD za każdego pacjenta przyjętego do szpitala z COVID-19, trzy razy więcej, bo aż 39 tys. USD otrzymują szpitale, jeśli w leczeniu chorych użyją respiratorów (za każdego pacjenta).


Dr Ann M. Bukacek – lekarz z Montany z ponad 30 letnim doświadczeniem,  członek The American College of Physicians (ACP). W 2012 I w 2019 wybrana na najlepszego lekarza w Flathead County. Dr Bukacek jest założycielką Hosanna Health w Kalispell. Jest również członkiem zarządu ds. zdrowia w Flathead City-County oraz dyrektorem Montana Pro-Life Coalition. Podpisywanie aktów zgonu jest rutynową częścią jej pracy.

W tym krótkim filmie dr Bukacek ujawnia manipulacje, jakich dopuszcza się CDC nakazując lekarzom nieuzasadnione nadużywanie diagnozy COVID-19, jako przyczyny śmierci w aktach zgonu.

Wystąpienie: https://www.cda.pl/video/51770617d


Dr Kyle-Sydell lekarz z Maimonides Medical Center w Nowym Jorku natomiast wyjaśnił, że mamy do czynienia z niewłaściwą procedurą leczenia pacjentów, ponieważ respiratory powodują poważne uszkodzenia płuc pacjentów z powodu nadmiernego ciśnienia wywieranego na układ oddechowy chorych. 80% pacjentów, wobec których używa się respiratorów, umiera.

Nagranie: https://www.cda.pl/video/5188863de


Dr. Judy Mikovits – światowej klasy naukowiec z ponad 30-letnim doświadczeniem, posiada tytuł doktora biologii molekularnej i biochemii. Realizowała programy dotyczące HIV, raka, epigenetyki i chorób neuroimmunologicznych, koncentrując się na rozwoju nowych leków i technologii diagnostycznych. Dr. Mikovits ujawnia propagandę i konflikt interesów WHO i dr Fauci.

Reportaż TV: https://www.cda.pl/video/5182401aa
Nagranie: https://www.cda.pl/video/5199135d2


Dr. n. med. Luca Speciani – specjalista ds. żywienia i dietetyki. Założyciel Signal Medicine and GIFT Diet, Prezes AMPAS (Association of Physicians for Signal Nutrition), Koordynator Sieci Profesjonalistów GIFT. Autor i współautor wielu książek na temat wpływu żywienia, sportu i stylu życia na zdrowie.

Artykuł: Stowarzyszenie ponad 700 włoskich lekarzy przeciwko sianiu paniki i rządowemu sposobowi walki z COVID-19: „Muszą utrzymać panikę aż do pojawienia się szczepionki”

Oryginał listu otwartego: https://www.medicinadisegnale.it/?p=1052


Dr. Paquale Mario Bacco – lekarz, badacz i patolog pracujący dla firmy Meleam opowiada o badaniach, które przeprowadził ze swoim zespołem we Włoszech. Przebadano ponad 7 tysięcy osób z różnych regionów Włoch, od północy do południa, między 3 lutego a 24 kwietnia (w czterech etapach).

Artykuł: Wyniki badań zespołu dra Bacco: SARS-CoV-2 to „banalny wirus”, obecny we Włoszech od października, nie jest śmiertelny, a szczepionka będzie bezużyteczna


Dr. Shiva Ayyadurai – naukowiec MIT, inżynier, polityk, 4 stopnie doktora, w tym w dziedzinie bioinżynierii. Uważa, że strach przed koronawirusem przejdzie do historii jako największe oszustwo w celu manipulowania gospodarką.

Wywiad: https://www.cda.pl/video/5241261a0


Prof. Dr n. ekon. Valentin Katasonov –  profesor Wydziału Moskiewskiego Państwowego Instytutu Finansów Międzynarodowych, doktor nauk ekonomicznych, członek Akademii Ekonomii i Handlu. Konsultant ONZ (1991-1993), członek Rady Doradczej przy Prezesie Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) (1993-1996), szef Departamentu Międzynarodowych Stosunków Walutowych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji (2001-11).

Artykuł:  https://killuminati.pl/profesor-katasonow-nie-ma-zadnej-pandemii-sa-falszywe-statystyki/?fbclid=IwAR1frB8dP-Jm0mq1lbHLyHgTwkZk-wEtAwCuuFQewDmnPCCHU5VvYZgrUUA


Dr. Bruce Lipton – amerykański biolog rozwojowy i ekspert w dziedzinie epigenetyki. Jego pionierskie badania na Uniwersytecie Stanforda ujawniły, że to nie geny, a środowisko kontroluje fizjologię i zachowanie naszych komórek, innymi słowy geny i DNA nie kontrolują naszego życia biologicznego — to sygnały ze środowiska (z zewnątrz) komórki kontrolują DNA, włączając w to energetyczne sygnały pochodzące z naszych pozytywnych i negatywnych myśli. Książki dr Liptona „Biologia przekonań”, „Spontaniczna ewolucja” i „Efekt miesiąca miodowego” wyjaśniają mechanizmy świadomości i przekonań, które kontrolują nasze zdrowie, genetykę i naturę naszego życia. W czasie kryzysu koronawirusa dostarcza on wiedzę na temat naszej biologii, wpływu mediów głównego nurtu oraz tego, jak ludzie mogą chronić siebie w obecnej sytuacji.

Wywiad z Uszy Duszy: Koronawirus z punktu widzenia dr. Bruce’a Liptona

Link do źródła: Coronavirus, Epigenetics & Immune System – Most Dangerous Part of COVID-19 is Fear


Dr. Vernon Coleman – jest angielskim autorem, felietonistą i byłym lekarzem rodzinnym. Jest autorem ponad 100 książek, w tym książek o zdrowiu ludzkim, polityce, krykiecie i zwierzętach oraz szeregu powieści.

Wystąpienie: https://www.cda.pl/video/517269302


POLSKA


Dr Jerzy Milewski – ekspert rynku farmaceutycznego i medycznego, przedsiębiorca, doradca Prezydenta RP, z wykształcenia lekarz. Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie Rzeczypospolitej wprost nazywa działania podejmowane na całym świecie w związku z epidemią „historycznym przykładem na to, jak można podjąć olbrzymie decyzje o zasięgu globalnym praktycznie bez danych”. Metoda izolacji jest błędna! Skutki gospodarcze będą dotkliwsze! Dr. Milewski uważa, że powszechną kwarantannę powinien zastąpić powrót do normalnego życia przy jednoczesnym odizolowaniu jedynie osób zagrożonych, do których zalicza jednostki z osłabionym układem immunologicznym.

Wywiad w Radio WNET: Dr Milewski: Metoda izolacji jest błędna! To rozmontuje państwo. Skutki gospodarcze będą dotkliwsze!

Artykuł BIBUŁA: http://www.bibula.com/?p=112938


Prof. dr. hab. Robert Flisiakprezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Wywiad z geestok: Koronawirusy krążą od lat


Dr. n. med. Zbigniew Martykainternista, Specjalista chorób zakaźnych, ordynator oddziału zakaźnego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Artykuły: Maseczki

http://www.rdn.pl/audycje-odcinki/walce-covid-19-kluczowa-nasza-odpornosc-audycja-26-maja-2020-r?fbclid=IwAR2oAitXikin7paggZMQQqRoRlKWm_cnPmxgukXOczdEZBarY1NqAbDqEF8


Prof. W. Julian Korab-Karpowicz – polski filozof, historyk myśli politycznej, politolog, były wiceprezydent Gdańska.

„Place zabaw i szkoły powinny być otwarte, firmy i usługi powinny działać normalnie, a jednocześnie chronić powinniśmy osoby starsze obciążeni innymi chorobami. W ten sposób społeczeństwo nabędzie szybko odporności stadnej. Dlaczego więc robimy odwrotnie i izolujemy dzieci i blokujemy biznesy oraz narażamy na niebezpieczeństwo ludzi starszych? List otwarty do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i Rządu RP.”

Artykuł: https://www.dorzeczy.pl/kraj/139888/bledna-polityka-koronawirusa-co-zrobic-aby-nie-bylo-drugiej-fali-pandemii.html

Wywiad: Radio WNET: Prof. Korab-Karpowicz: W Polsce prawdopodobnie jest 100 tys.+ chorych. Metoda walki PiS jest błędna


Dr. Anna Martynowska – kierownik przychodni im. Marianny Orańskiej w Lądku-Zdroju.
„Mamy do czynienia z epidemią strachu, z obłędem.”

Wywiad: https://www.cda.pl/video/5290953f3


Prof. Dr. hab. n. med. Krzysztof Simon – internista, lekarz chorób zakaźnych, ordynator Oddziału Zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Reportaż TV: Ofiary wypadków klasyfikowane są jako ofiary koronawirusa

Artykuł: Prof. Simon o sytuacji z Wrocławia. „Komu by wpadło do głowy, że to koronawirus. To szaleństwo!”


Inne wypowiedzi lekarzy dla mediów:

Dr Pietro Vernazza  to szwajcarski lekarz specjalizujący się w chorobach zakaźnych w szpitalu kantonalnym St. Gallen i profesor polityki zdrowotnej. Stwierdził, że około 85% (82–90%) wszystkich infekcji przebiegło bezobjawowo.

„Nowe ustalenia pokazują, że wiele środków może nawet przynieść efekt przeciwny do zamierzonego… Mamy wiarygodne dane z Włoch i pracę epidemiologów, która została opublikowana w renomowanym czasopiśmie naukowym Science, w której badano rozprzestrzenianie się wirusa w Chinach. Dane wykazują, że około 85 % wszystkich infekcji przebiegło bezobjawowo. 90 % zmarłych pacjentów miało ponad 70 lat, a 50 % było w wieku 80 lat….

We Włoszech jedna na dziesięć zdiagnozowanych osób umiera, zgodnie z ustaleniami publikacji Science, statystycznie jedna na 1000 zarażonych osób. Każdy pojedynczy przypadek jest tragiczny, ale często – podobnie jak w przypadku grypy – dotyka ludzi, którzy są u końca swoich dni…. Jeśli zamkniemy szkoły, zapobiegniemy szybkiemu uodpornieniu się dzieci… Powinniśmy lepiej zacząć używać faktów naukowych podczas podejmowania decyzji politycznych.”

Wywiad w St. Galler Tagblatt, 22 marca 2020


Prof. dr Yoram Lass – izraelski lekarz, polityk i były dyrektor generalny Ministerstwa Zdrowia. Pracował również jako prodziekan na Uniwersytecie Medycznym w Tel Awiwie, w latach 80. Prezentował naukowy program telewizyjny Tatzpit.

„Włochy są znane z ogromnej zachorowalności w powodu problemów z oddychaniem, ponad trzykrotnie bardziej niż jakikolwiek inny kraj europejski. W USA około 40.000 osób umiera w zwykłym sezonie grypowym, a jak dotąd 40-50 osób zmarło na koronawirusa, większość z nich w domu opieki w Kirkland w stanie Waszyngton…

W każdym kraju więcej osób umiera na zwykłą grypę w porównaniu z tymi, którzy umierają z powodu koronawirusa….

…Istnieje bardzo dobry przykład, o którym wszyscy zapominamy: świńska grypa w 2009 roku. Był to wirus, który rozplenił się po świecie wychodząc z Meksyku i do dziś nie ma przeciwko niemu szczepionki. Ale co? W tamtym czasie nie było Facebooka, a może był, tylko jeszcze w powijakach. Natomiast koronawirus jest wirusem z public relations….

Kto myśli, że rządy zwalczają wirusy, jest w błędzie.”

– wywiad w Globes, 22 marca 2020

https://en.globes.co.il/en/article-lockdown-lunacy-1001322696


 

Prof. Didier Raoult – dyrektor jednostki badawczej ds. zakaźnych chorób tropikalnych. Profesor Wydziału Chorób Zakaźnych na uniwersytecie Aix-Marsylia. Uznany za jednego z dziesięciu wiodących francuskich naukowców przez czasopismo Nature. Ma na swoim koncie ponad 2000 publikacji naukowych. Odkrył ponad 90 nowych bakterii. Jako pierwszy odkrył wirusy o dużych rozmiarach.

„…ze wszystkich infekcji dróg oddechowych jest to prawdopodobnie najłatwiejsza w leczeniu. Więc naprawdę nie ma powodu, aby się ekscytować. Naprawdę nie ma powodu, aby się ekscytować i spieszyć, aby wyprodukować szczepionkę.”


Prof. dr Frank Ulrich Montgomery –  Prezes Niemieckiego Stowarzyszenia Medycznego. Prezydent Światowej Federacji Lekarzy. Twierdzi, że środki zapobiegawcze zastosowane we Włoszech, są „nieuzasadnione” i „przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego” i należy je cofnąć.

„Nie jestem fanem blokady [całego kraju]. Każdy, kto narzuca coś takiego, musi również powiedzieć, kiedy i w jakich okolicznościach ją odwołać. […] We Włoszech wprowadzono blokadę i obserwujemy odwrotny skutek. Szybko osiągnęli swoje limity pojemności [w służbie zdrowia], ale nie spowolnili rozprzestrzeniania się wirusa w ramach blokady. Blokada jest miarą politycznej rozpaczy, ponieważ środki przymusu oznaczają, że możesz posunąć się dalej niż podpowiada rozsądek.”

https://www.general-anzeiger-bonn.de/news/politik/deutschland/interview-mit-weltaerztepraesident-montgomery-ueber-corona-pandemie-ist-chaos_aid-49609561


 

Hendrik Streeck  to niemiecki badacz HIV, epidemiolog i trialista kliniczny. Jest profesorem wirusologii i dyrektorem Instytutu Wirusologii i Badań nad HIV na Uniwersytecie w Bonn.

„Nowy patogen nie jest tak niebezpieczny, jest nawet mniej niebezpieczny niż Sars-1. Szczególną rzeczą jest to, że Sars-CoV-2 replikuje się w górnej części gardła i dlatego jest znacznie bardziej zaraźliwy, ponieważ wirus może skakać z gardła do gardła, że ​​tak powiem. Ale to także zaleta: ponieważ Sars-1 replikuje się w głębokich płucach, nie jest tak zakaźny, ale zdecydowanie dostaje się do płuc, co czyni go bardziej niebezpiecznym. […]

Trzeba również wziąć pod uwagę, że zgony Sars-CoV-2 w Niemczech były wyłącznie wśród starych ludzu. Na przykład w Heinsbergu 78-letni mężczyzna z poprzednimi chorobami zmarł z powodu niewydolności serca i to bez udziału płuc Sars-2. Odkąd został zainfekowany, naturalnie pojawia się w statystykach Covid 19. Ale pytanie brzmi, czy i tak by nie umarł, nawet bez Sars-2.”

– wywiad w  Frankfurter Allgemeine , 16 marca 2020 r


Dr Joel Kettner –  profesor nauk o Zdrowiu i Chirurgii Środowiskowej na Uniwersytecie Manitoba. Były dyrektor ds. Zdrowia Publicznego w prowincji Manitoba i dyrektor medyczny Międzynarodowego Centrum Chorób Zakaźnych.

„Nigdy nie widziałem podobnej sytuacji, niczego takiego, co by było choć trochę podobne do tego co ma miejsce obecnie. Nie mówię o pandemii, ponieważ widziałem ich 30, jedną każdego roku. Nazywa się grypą. I innymi wirusami powodującymi choroby układu oddechowego, o których nie zawsze wiemy, czym są. Ale nigdy nie widziałem takiej reakcji (rządów) i staram się zrozumieć, dlaczego…

Martwię się o przekaz, jaki jest kierowany do społeczeństwa, strach przed kontaktem z innymi ludźmi, przed przebywaniem w tej samej przestrzeni, co inni ludzie, przed uściskiem dłoni, przed spotkaniami z innymi ludźmi. Martwię się o wiele, wiele konsekwencji z tym związanych…

W Hubei, w prowincji Hubei, gdzie do tej pory było najwięcej przypadków i zgonów, aktualna liczba zgłoszonych przypadków wynosi 1 na 1000 osób, a faktyczny wskaźnik zgonów wynosi 1 na 20 000. Może to pomogłoby spojrzeć na to, co się dzieje z innej perspektywy.”

https://off-guardian.org/2020/03/17/listen-cbc-radio-cuts-off-expert-when-he-questions-covid19-narrative/


Dr Yanis Roussel wraz z zespołem- Zespół naukowców ze szpitala Uniwersyteckiego w Marsylii i Institut de Recherche pour le Développement, Assistance Publique-Hôpitaux de Marseille, przeprowadzający recenzowane badanie na temat śmiertelności koronawirusa dla rządu Francji w ramach programu „Inwestycje na przyszłość”.

„Problem SARS-CoV-2 jest prawdopodobnie przeceniany, ponieważ 2,6 miliona ludzi umiera z powodu infekcji dróg oddechowych każdego roku w porównaniu z mniej niż 4000 zgonów z powodu SARS-CoV-2 w momencie pisania tej publikacji…

Należy zauważyć, że systematyczne badania innych koronawirusów (ale jeszcze nie dla SARS-CoV-2) wykazały, że odsetek bezobjawowych nosicieli jest równy lub nawet wyższy niż odsetek pacjentów z objawami. Te same dane dla SARS-CoV-2 mogą wkrótce być dostępne, co dodatkowo zmniejszy względne ryzyko związane z tą specyficzną patologią.”


 

Dr David Katz  Amerykański lekarz i dyrektor założyciel Yale University Prevention Research Center

„Jestem głęboko zaniepokojony, że społeczne, ekonomiczne i zdrowotne konsekwencje tego prawie całkowitego załamania normalnego życia – zamkniętych szkół i firm, zakazanych zgromadzeń – będą długotrwałe i katastrofalne, być może poważniejsze niż bezpośrednie żniwo samego wirusa. Rynek akcji odbije w czasie, ale wiele firm padnie na dobre. Bezrobocie, zubożenie i rozpacz prawdopodobnie będą plagami zdrowia publicznego pierwszego stopnia.”

– „Czy nasza walka z koronawirusem jest gorsza niż choroba?”,  New York Times,  20 marca 2020 r


 

Michael T. Osterholm  jest profesorem regentem i dyrektorem Center for Infectious Disease Research and Policy na University of Minnesota.

„Zastanów się nad skutkami zamknięcia biur, szkół, systemów transportu, restauracji, hoteli, sklepów, teatrów, sal koncertowych, wydarzeń sportowych i innych miejsc na czas nieokreślony oraz pozostawienia wszystkich pracowników bez pracy i zasiłku publicznego. Prawdopodobnym rezultatem byłaby nie tylko depresja, ale całkowite załamanie gospodarcze z niezliczoną liczbą trwale utraconych miejsc pracy, na długo przed przygotowaniem szczepionki lub opanowaniem naturalnej odporności. […]

[T] najlepsza alternatywa prawdopodobnie pociągnie za sobą umożliwienie osobom o niskim ryzyku poważnej choroby kontynuowanie pracy, utrzymanie działalności gospodarczej i produkcji oraz „prowadzenie” społeczeństwa, a jednocześnie doradzanie osobom o wyższym ryzyku, aby chroniły się przez dystans fizyczny i zwiększanie naszych możliwości opieki zdrowotnej tak agresywnie, jak to możliwe. Dzięki temu planowi bitwy możemy stopniowo budować odporność bez niszczenia struktury finansowej, na której opiera się nasze życie.

– „W obliczu rzeczywistości Covida-19: blokada narodowa nie jest lekarstwem”,  Washington Post  21 marca 2020 r


Dr Peter Goetzsche  jest profesorem projektowania i analizy badań klinicznych na Uniwersytecie w Kopenhadze i założycielem Cochrane Medical Collaboration. Napisał kilka książek o korupcji w medycynie i sile wielkich firm farmaceutycznych.

„Naszym głównym problemem jest to, że nikt nigdy nie będzie miał kłopotów z powodu środków, które są zbyt drakońskie. Wpadną w kłopoty tylko wtedy, gdy zrobią za mało. Tak więc nasi politycy i osoby zajmujące się zdrowiem publicznym robią znacznie więcej niż powinny.

Żadnych takich drakońskich środków nie zastosowano podczas pandemii grypy w 2009 r. I oczywiście nie można ich stosować każdej zimy, czyli przez cały rok, ponieważ zawsze gdzieś jest zima. Nie możemy trwale zamknąć całego świata.

Jeśli okaże się, że epidemia wkrótce zaniknie, pojawi się kolejka ludzi, którzy będą chcieli za to liczyć. I możemy być cholernie pewni, że drakońskie środki zostaną zastosowane ponownie następnym razem. Ale pamiętaj żart o tygrysach. „Dlaczego dmuchasz w róg?” „Aby trzymać tygrysy z dala”. „Ale tu nie ma tygrysów”. „Widzisz!”

– „Corona: epidemia masowej paniki”, post na blogu o  Deadly Medicines  21 marca 2020 r.

Za: Internet i wszyscy ludzie dobrej woli

 


WCZEŚNIEJSZE WPISY NA TEMAT W TRAKCIE TRWAJĄCEJ PANDEMII STRACHU:

Covid-17, Covid-18, Covid-19… Zgony “z powodu koronawirusa” czy “z koronawirusem”. Statystyki, Europa [AKTUALIZACJA]

Covid-19: Jakość testów powinna stanowić fundament !!! Na ile miarodajne są testy?

Fakty o Covid-19. Aktualizacja: 16 kwietnia, 2020.

Szwajcarski lekarz nt. Covid-19 – cz.II i podsumowanie. Prof. J. Oxford: “Cierpimy z powodu…

[bsa_pro_ad_space id=4]