Jedność Narodu i Przywróćmy Prawo osiągnęły porozumienie wyborcze. Dalsze rozmowy trwają.

0
709
Po podpisaniu porozumienia z Alternatywą Społeczną, ruch społeczny Jedność Narodu osiągnął kolejne porozumienie ws. współpracy wyborczej do 3 września. KW Przywróćmy Prawo posła J. Sanockiego wystawiający kandydatów do Senatu RP włącza się w akcję zbiórki podpisów dla Jedności Narodu, z kolei aktywiści Jedności Narodu wesprą zbiórkę podpisów na senatorów z list Przywróćmy Prawo.

Jak informują Romuald Starosielec ze sztabu wyborczego Jedności Narodu i poseł Janusz Sanocki porozumienie to jest z korzyścią dla obu stron i zwiększa szanse na zarejestrowanie komitetów do 3 września br.

Aby zarejestrować komitet ogólnopolski, należy zebrać podpisy w min. 50% okręgów z 41, czyli w 21 do Sejmu, natomiast okręgów do senatu jest 100. Wymagana liczba podpisów to 5000 podpisów na liście do Sejmu i 2000 podpisów z poparciem dla senatora.

Zbiórka podpisów trwa. Polaków prosimy o włączenie się w miarę swoich możliwości lub rozpropagowanie akcji w mediach społecznościowych.

Jak dowiadujemy się ze sztabu wyborczego Jedności Narodu w ostatnich dniach miały miejsce rozmowy KW Jedność Narodu z dwoma innymi ogólnopolskimi komitetami startującymi do Sejmu i z jednym z nich zostało osiągnięte nieformalne porozumienie wyborcze. Ma to związek z odejściem aktywistów w terenie, o którym pisał niedawno portal dorzeczy.pl

 

Ruch społeczno-polityczny Jedność Narodu powstał w 2014 roku. Ma na celu jednoczenie Polaków wokół najważniejszych wartości, takich jak rodzina, Ojczyzna, Naród i cywilizacja łacińska oraz wzmocnienie pozycji polskich przedsiębiorców względem korporacji międzynarodowych. W 2019 roku został zarejestrowany jako partia i planuje udział w najbliższych wyborach, po przygotowaniach organizacyjnych w ostatnich wyborach do sejmików wojewódzkich i do parlamentu europejskiego.

 

Więcej informacji na:

jednoscnarodu.org.pl

facebook.com/AkcjaWyborczaPolakow/

Twitter.com/JNarodu

Konto do wpłat na komitet wyborczy znajduje się TUTAJ.


MOŻE CIĘ TEŻ ZAINTERESUJE:

PATOLOGIE POLSKICH WYBORÓW – DYSKUSJA Z 2015, JAKŻE AKTUALNA W TYM CZASIE.