Kukiz’15 rozpadł się na PiS i PSL? Oficjalnie: Paweł Kukiz podpisał z PSL porozumienie programowe

0
929
[bsa_pro_ad_space id=5]
Paweł Kukiz podpisał w Polskim Stronnictwem Ludowym trzy porozumienia, na podstawie których dołączył do sformowanej wokół tej partii koalicji.

ZOBACZ TEŻ: Kolejni posłowie frakcji Kukiz przechodzą do PiS [Aktualizacja]. Norbert Kaczmarczyk, Tomasz Rzymkowski i inni

[bsa_pro_ad_space id=8]

„Podpisaliśmy w ramach Koalicji Polskiej pomiędzy PSL a Kukiz’15 porozumienie programowe o współpracy w wyborach do Sejmu RP w 2019 roku” – poinformował Paweł Kukiz w czasie konferencji prasowej na której wystąpił wspólnie z działaczami Polskiego Stronnictwa Ludowego, w tym z jego szefem Władysławem Kosiniakiem Kamyszem.

„Wspólnie doprowadzimy do tego, że powstanie w Polsce opcja centrowa, która skończy z partyjniactwem i która doprowadzi do budowy prawdziwego społeczeństwa obywatelskiego, gdzie wszyscy żyjemy w zgodzie, naprawdę się szanujemy i światopoglądy są zepchnięte na trzeci plan, a liczy się przyzwoitość” – zadeklarował Kukiz.

Jak tłumaczył podpisał z PSL trzy umowy programowe – pakiet obywatelski, gospodarczy i antykorupcyjny. W ramach tego pierwszego Kukiz po raz kolejny proponuje wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych przynajmniej w odniesieniu do wyboru części składu Sejmu, a także głosowanie przez internet, możliwość odwołania posła w trakcie trwania jego kadencji i konsultowanie projektów ustaw przez internet.

Pakiet gospodarczy zakłada dobrowolność w opłacie składek ZUS przed przedsiębiorców i całkowite zwolnienie seniorów z obowiązku opłacania podatku dochodowego od emerytur i rent. Dodatkowo, koalicja skupiona wokół PSL miałaby popierać projekt ustawy antykorupcyjnej stworzony przez środowisko Kukiza.

Kukiz zwrócił się w czasie konferencji do Kosiniaka-Kamysza – „Dziękuję Władysław, że te postulaty zostały przez naszych partnerów zaakceptowane”.

Szef PSL odpowiedział – „Łączy nas wspólnota programowa, ideowa, wspólnota wartości” i zadeklarował, że wspólnie z Pawłem Kukizem buduje „racjonalne centrum”.

Za: kresy.pl


MOŻE CIĘ TEŻ ZAINTERESUJE:

Dorzeczy.pl: Fani Kukiz’15 uciekają z profilu na Facebook’u

DN: Witowski: Kukiz zmielił głosy swoich działaczy i wyborców idąc z PSL-em [WIDEO]

P. Zych: Tajemnice Białegostoku

Przegrupowania na polskiej scenie politycznej: PiS bez zmian, Koalicja Europejska rozbita na lewicę (SLD+), nowe centrum (PSL+) i PO. Polacy się organizują.

[bsa_pro_ad_space id=4]