Przegrupowania na polskiej scenie politycznej [Aktualizacja]: Jedność Narodu pozyskuje kolejne środowiska do współpracy wyborczej. Trwa zbiórka podpisów

0
607

W roku wyborczym następują przegrupowania na polskiej scenie politycznej. W tzw. mainstreamie politycznym PiS pozostaje na swoim stanowisku partii rządzącej z premierem byłym bankierem, w Koalicji Europejskiej podział na PO, SLD (lewica, w tym skrajna) i PSL (budowa nowego Centrum). Z ugrupowań, które weszły do sejmu w 2015 roku, ugrupowanie piosenkarskie Kukiz podpisało koalicję z PSL, część posłów przeszła do PiS, nieliczni do Konfederacji, wielu wciąż się waha. Społeczeństwo polskie poszukuje jednocześnie alternatywy 30 lat po Okrągłym Stole, gdy tak wiele już wiadomo o przebiegu tamtych wydarzeń. Obyśmy się nie dali znów nabrać…

Jedność Narodu i Przywróćmy Prawo osiągnęły porozumienie wyborcze. Dalsze rozmowy trwają.

Jedność Narodu i Alternatywa Społeczna podpisały porozumienie i planują wspólnych kandydatów w jesiennych wyborach

ZAREJESTROWANE KOMITETY PRZEZ PKW. DO 3 WRZEŚNIA TRWA ZBIÓRKA PODPISÓW W CAŁYM KRAJU I REJESTRACJA LIST.

Skoro jest przegrupowanie na scenie, to najprawdopodobniej istnieją również reżyserzy, scenarzyści i aktorzy. Można z pewnością zauważyć, że zarówno PO-PSL (koalicja w latach 2007-2015) jak i PiS (2015-2019), mimo różnic w akcentach w kwestiach światopoglądowych (PiS stawia na rodzinę, 500 plus, w dialektyce jest wysoce patriotyczne), mają ze sobą wiele wspólnego. Dobrze to oddaje poniższa grafika, znaleziona w sieci:

Tak więc zarówno dla PiS jak i PO nie zmienia się przede wszystkim model gospodarczy (wzrost PKB napędzany wzrostem długu, który obciąża polskie społeczeństwo), kapitalizm polegający na panowaniu lichwiarskiego systemu finansowego gwarantowanego przez państwo (rosnące opłaty dla społeczeństwa z różnych tytułów dla spłaty długu międzynarodowego), pieniądz negatywny, powodujący, że wraz z każdym zakupem produktów odprowadzana jest składka do międzynarodowego systemu finansowego, wysokie opodatkowanie pracy, uprzywilejowanie korporacji międzynarodowych kosztem rodzimych przedsiębiorców, przyjmowanie migrantów (Most imigrants’ permits), polityka niskich płac, etc.

SLD (komuniści i postkomuniści, promotorzy LGBT i zwolennicy rozwiązania państwa narodowego) i PSL (spadkobiercy ZSL, obrotowi w polityce) prawdopodobnie mają pełnić rolę uzupełniającą, mającą spowodować, że żadne inne “twory polityczne”, a już najbardziej niezależne, właśnie demokratyczne (nie mylić z demokracją liberalną), nie powstaną.

W wyborach mogą jeszcze wystartować, z tych ugrupowań, które brały udział w ostatnich 3 wyborach (2015 – parlament, 2018 – samorządowe, 2019 – eurowybory) – Jedność Narodu R. Starosielca (www.jednoscnarodu.org.pl NOWE: Jedność Narodu i Przywróćmy Prawo osiągnęły porozumienie wyborcze. Dalsze rozmowy trwają.) , Konfederacja Wolność i Niepodległość (z G. Braunem, K. Godek [już nie – odeszła z Konfederacji],  , łączy się z M. Jurkiem [dorzeczy.pl] ? narodowcami i finansującym w większości przedsięwzięcie J. Korwinem-Mikke [NOWE: dorzeczy.pl: transfer działaczy KORWiN, Zgody i Kukiz’15 do Skutecznych Liroya], funkcjonującym od 30 lat w polityce na 1-3% poparcia) już bez M. Jakubiaka i pana Liroya [zarejestrował nowy KW Skuteczni, NOWE: część działaczy Kukiz/Zgoda/Korwin dołącza do Liroya], którzy odeszli i być może Prawica RP [obecnie z K. Godek i działaczami pro-life, prawdopodobnie M. Jurek zmieni komitet na miejsce biorące, jak w ostatnich eurowyborach z Prawicy RP na Kukiz, opuszczając swój sztab].

Kandydatów jeszcze mogą zgłosić Bezpartyjni Samorządowcy.

Są również twory polityczne nowo powstające na tegoroczne jesienne wybory w 2019 roku:

Gdzie w tym wszystkim jest homo sapiens ?

Ruch Jedność Narodu nawoływał przez ostatnie tygodnie i prowadził rozmowy z wieloma tzw. liderami ugrupowań. Rozmowy będą kontynuowane, jak udało nam się dowiedzieć w sztabie wyborczym.

Zalecamy Polakom rozwagę i obserwowanie tzw. sceny politycznej. To, co można zjednoczyć programowo, powinno być zjednoczone i nakazem chwili jest stworzenie jednej listy. Apelujemy do Polaków, aby wpływać na swoich liderów w kierunku zjednoczenia. KW JEDNOŚĆ NARODU, przeznacza połowę miejsc w okręgu 19, warszawskim, dla Polaków mieszkających za granicą, posiadających polskie obywatelstwo. Inne zasady dostępne w przesłaniu lidera ruchu, Romualda Starosielca, na Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.

W 2015 roku Polacy odrzucili komunistów od władzy, weszli posłowie PiS i PO oraz antysystemowy, już nieaktualny Kukiz’15 i resztki PSL. Miejmy nadzieję, że Polacy dobrze rozpoznają marksizm kulturowy, czy tęczowy i opowiedzą się za zdrowym rozsądkiem. Również postkomunistyczne rodziny chcą żyć normalnie, bez tęczowego szaleństwa, trzeba to podkreślić [BADANIE ARIADNA DOT. RODZINY].

Warunkiem startu ogólnopolskiego jest zebranie min. 5 tys. podpisów w co najmniej 50% z 41 okręgów, tj. co najmniej w 21 okręgach.

 

Profil Facebook AKCJA WYBORCZA POLAKÓW – JEDNOŚĆ NARODU dostępny jest TUTAJ.

 


POWIĄZANE:

Część działaczy Kukiz/KORWiN/Zgoda trafiła do KW Skuteczni Liroya-Marca

Więcej na dorzeczy.pl

[Pch24.pl] Kaja Godek i Marek Jurek łączą siły: Powstał Komitet Wyborczy Prawica

Kolejni posłowie frakcji Kukiz przechodzą do PiS. Norbert Kaczmarczyk, Andrzej Maciejewski (?)

Czarzasty: adopcja dzieci przez homoseksualistów? Czemu nie! Wystartują do wyborów jako KW SLD.


Kilka uwag o stosowanym słownictwie w ramach tzw. wyborów.

SŁOWNIK: Chcemy, za podpowiedzią naszego kolegi Janka, aby stosować w przestrzeni publicznej następujące sformułowania:

  • Przestańmy używać słowa “wygrać wybory”. Wygrać to można w karty, w totolotka, w ruletkę czy w salonowca. Wyborów się dokonuje! Słowa naprawdę mają Moc! Ktoś nam sprytnie zaimputował do naszej świadomości tę głupią nowomowę, w wyniku czego nasza podświadomość uczestniczy w tej nierównej, oszukańczej grze znaczonymi kartami, czyli całym procesem sterowania i fałszowania wyborów.
  • Do wyborów się nie “startuje”, niczym szczury w pogoni do koryta; do wyborów się kandyduje!

Redakcja Polityki Polskiej

 


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESUJE:

Czy trwa kolejny polski sierpień ? Tym razem bez ruchu robotniczego Solidarność i bez atencji mediów światowych

Prof. W. Bojarski: Orientacja w trudnej rzeczywistości globalnej (cz.1)

Dwupartyjny model dominacji na społeczeństwami

“Jedynki” PiS wytypowane przez kierownictwo partii rządzącej. Przyszli posłowie A.D. 2019

Kulisy tajnej dyplomacji. Ustawa S.447 JUST. Treść notatki ambasadora Chodorowicza z 29.10.2018

8.8.2019 Kukiz’15 rozpadł się na PiS i PSL? Oficjalnie: Paweł Kukiz podpisał z PSL porozumienie programowe

9.8.2019 Kaja Godek poza Konfederacją [WIDEO]