Młodzi ludzie, klimat a międzynarodowy system finansowy

0
1094
[bsa_pro_ad_space id=5]
Dziś 20 września młodzi ludzie w tysiącach miast na całym świecie będą domagać się od polityków zmian, aby chronić ziemię [LINK]. Podajemy młodym ludziom, ich rodzicom i wszystkim ludziom dobrej woli parę przemyśleń na temat tzw. teorii zmian klimatu, groźnej teorii ekologizmu i niebezpiecznych projektów wszczynanych właśnie przez globalistów, które mogą doprowadzić do katastrofy ekologicznej na Ziemi. Warto zastanowić się raczej nad prawdziwymi przyczynami obecnego chaosu w nauce, społeczeństwie i gospodarce i zacząć je zmieniać na lepsze.

 

[bsa_pro_ad_space id=8]

1. Natura pieniądza

Jak wiemy z różnych książek, które akurat nie są promowane ani w szkołach, ani w bibliotekach, ani na uczelniach ekonomicznych, natura pieniądza może być albo sprzyjająca wspólnocie (dobra chrematystyka) albo wyniszczająca wspólnotę (zła chrematystyka). Pojęcie chrematystyki zostało wyrugowane z nauk ekonomicznych w XIX wieku, a sama ekonomia została przeniesiona z dziedziny nauk społecznych do nauk matematycznych.

Droga młodzieży – apelujcie do polityków o zmianę międzynarodowego systemu finansowego. Finanse powinny służyć społeczeństwu, a tymczasem wszyscy wokół są zadłużeni (rodziny, przedsiębiorstwa, budżet państwa) i są zmuszani, aby spłacać te długi. Któż to spowodował ? Może to ci sami co spowodowali handel powietrzem ???

Więcej do poczytania:

Pohandlujmy powietrzem. Przecież nas stać!

Ekonomia i chrematystyka – powrót do Arystotelesa

Pieniądze tworzone z powietrza niszczą realną wartość ! Rząd daje rolnikom pieniądze za likwidacje gospodarstw !!!

Rozważania o kapitalizmie w 100-lecie odzyskania niepodległości: Cz.3 [Merkantylizm czyli o pracy i naturze pieniądza]

 

2. Politycy, polityka i globalny system finansowy.

Od 1989 roku mamy w Polsce rzekomą wolność. Był to czas wyjścia z komunizmu. Jest wolność słowa, lecz to te globalne podmioty, co posiadły „maszynkę do robienia pieniędzy” posiadają media głównego nurtu, finansowane z tychże pieniędzy i reklam, a także wspomagają, aby rozwijały się wiodące platformy internetowe (GAFA [Google, Amazon, Facebook, Apple] oraz inne Instagramy, etc.) i mogą dotrzeć do Was z własną propagandą. Według naszego rozeznania od 30 lat, a szczególnie od 1997 roku (nowa konstytucja, pakiet ustaw bankowo-komorniczo-sądowych) nasze państwo wcale nie jest wolne, lecz w uścisku lobby finansowo-politycznego, które nie pozwala Polakom i innym narodom na swobodny rozwój społeczeństwa. Dodatkowo narzucona ordynacja wyborcza powoduje, że nie można spokojnie zbudować siły politycznej, która temu by się przeciwstawiła. Już ekonomista, a jednocześnie filozof niemiecki i jezuita, Heinrich Pesch nazywał kapitalizm lichwą, usankcjonowaną przez państwo.

Środowe lekcje o pieniądzu: Banki tworzą pieniądze jako dług

5000 lat długu jako narzędzia politycznej przemocy

Środowe lekcje o pieniądzu: Pieniądze wolne od długu, tworzone przez społeczeństwo

Dwupartyjny model dominacji nad społeczeństwami – dlaczego polityka jest nieludzka

 

3. Człowiek i planeta Ziemia

Był taki człowiek, który nazywał się Malthus. Od jego nazwiska powstała koncepcja maltuzjanizmu, czyli teorii, która głosiła, że za dużo jest ludzi, aby planeta ziemia ich wyżywiła. Głosił on teorie depopulacji i to w XIX wieku, gdy ludzi było ok. 1 miliard. Jego prognozy się nie sprawdziły. On się po prostu pomylił. Automatyzacja pracy w rolnictwie, więcej pól przeznaczonych na uprawy sprawiło, że nie zapanował głód i ludność została wyżywiona. Niewykluczone, że jego teorie przysłużyły się do konfliktów i wojen światowych nakręcanych przez tych, którzy jemu uwierzyli.

Również dzisiaj nie brak neomaltuzjańczyków (tych, co głoszą, że ludzi jest zbyt wiele i trzeba ten „problem” rozwiązać). To jest niebezpieczne myślenie, propaganda oraz działania, dlatego takich ludzi nie należy słuchać. Życie jest nam dane raz i zadane. Zaproponuję Wam wyzwanie H. Forda, przemysłowca, bacznego obserwatora rzeczywistości, który już w latach 30-tych XX wieku powiedział:

„Młodzi, którzy mogą rozwiązać kwestię pieniędzy, zrobią więcej dla świata, niż wszyscy zawodowi żołnierze w historii”.

 

4. Biznes i Nauka

BIZNES: Jak wiemy od czasów po II wojnie światowej, Stany Zjednoczone stały się mocarstwem światowym. Ich religią stał się biznes, który i u nas zapanował od lat 90-tych. Biznesem jest w zasadzie wszystko, na czym można zarabiać pieniądze: produkcja klasyczna (coraz mniejszy udział wartościowy w PKB), handel bronią i narkotykami, produkty finansowe, jakże często toksyczne (vide kredyty frankowe). Tak więc widać wyraźnie, że biznes może służyć społeczeństwu (wypiek chleba, produkcja potrzebnych rzeczy), jak i biznes może społeczeństwo wyniszczać (produkcja broni, pornografii, toksyczne produkty finansowe, kłamliwa propaganda). Dzisiaj wielu ludzi wymyśla jakiś biznes, byle by zarobić pieniądz.

NAUKA: Uniwersytety niegdyś były miejscami, gdzie poszukiwano prawdy – prawdy na temat otaczającego nas świata i zjawisk przyrodniczych, jak i duchowości. Niestety obecnie, tak jak i w większości dziedzin życia także i tu mamy do czynienia ze złą chrematystyką. Często za naukowe uważane są poglądy, które nie zostały naukowo udowodnione, tzn. że są zgodne z prawdą. Granty są przyznawane często na projekty wcale społeczeństwom nie służące. Tak więc mamy do czynienia często z przekupstwem naukowców w służbie biznesu. I to warto sobie uświadomić !!! Niestety z bólem należy przyznać, że taka sytuacja generuje nieufność w stosunkach międzyludzkich, ale tu właśnie mamy do czynienia z walką między prawdą a kłamstwem, między dobrem a złem. Jest to odwieczna walka, która się nigdy nie zakończy.

5. Biznes a planeta Ziemia

Dzisiaj raczej potrzeba nam się skoncentrować na tym, aby przywrócić uprawę zdrowej żywności, żeby ta uprawa przynosiła wystarczający dochód na pokrycie coraz to bardziej rosnących cen, podatków i opłat. Należy też wspierać dążności do samowystarczalności energetycznej, tymczasem te kierunki rozwoju właśnie nie są promowane.

Właśnie to jest problemem i głównym wyzwaniem: na skutek systemu finansowego, opartego na oprocentowanym długu, rosną coraz bardziej ceny, opłaty i podatki narzucane całym społeczeństwom i NIE OPŁACA SIĘ CZĘSTO PODEJMOWAĆ KORZYSTNEJ SPOŁECZNIE PRODUKCJI!!! Ponadto istnieje konkurencja gospodarcza w postaci korporacji międzynarodowych, które – jakże często – mają dostęp do taniego albo darmowego pieniądza. TO JEST WŁAŚNIE GŁÓWNY PROBLEM I WYZWANIE DLA MŁODZIEŻY !!!

Środowe lekcje o pieniądzu: Ku wolności monetarnej – obecny problem i inicjatywy w Europie

Cywilizacja Życia: czy obecny system finansowy wspiera tę cywilizację czy wręcz odwrotnie ?

Rozważania o kapitalizmie w 100.lecie odzyskania niepodległości: Cz.5 [Gospodarka jezuitów w Paragwaju]

 

Jeśli uda nam się zastąpić ten system oparty na kreacji oprocentowanego długu, pieniądzem wolnym od odsetek, tworzonym dodatkowo w naszym państwie, a nie zagranicą, to i poczucie wspólnoty zacznie być odzyskiwane i zdrowy rozsądek zacznie panować i planeta ziemia na tym mocno skorzysta.

Powinniśmy się wszyscy spodziewać, stopniowo, następujących korzyści:

  • produkcja dóbr trwałych i jakościowych, które dłużej będą służyły człowiekowi -> MNIEJ ŚMIECI
  • oparcie gospodarki na produkcji dóbr realnych i usługach korzystnych społecznie, a nie na usługach finansowych, jakże często szkodliwych -> MNIEJ OSZUSTW, MNIEJ SPRAW SĄDOWYCH, MNIEJ KOMORNIKÓW
  • opłacalna uprawa rolna, zgodna z naturą -> ZDROWSZA ŻYWNOŚĆ, NIŻSZE OPŁATY I PODATKI NA SKUTEK NIE OPROCENTOWANEGO SYSTEMU FINANSOWEGO
  • podejmowanie działalności naukowej zgodnie z powołaniem i odpowiednie wynagrodzenie na uniwersytetach -> WIĘCEJ PRAWDY NAUKOWEJ, MNIEJ PRZEKUPSTWA DLA BIZNESU. To dotyczy nie tylko dziedziny nauki !!!
  • wiele pozytywnych zmian w innych dziedzinach.

Zanim zaczniemy dokonywać poważnych zmian (zob. poniżej projekt SCoPEx), powinny istnieć dowody naukowe na istnienie jakiegoś zjawiska. Dziś w świecie przesiąkniętym przekupstwem, gdy pieniądz stał się towarem, zamiast służyć społeczeństwu, nie powinniśmy podejmować żadnych istotnych zmian. Prognozy Ala Gore’a przecież się nie potwierdziły !!! Powinniśmy wyeliminować wpierw główną przyczynę niekorzystnych tendencji w społeczeństwie (niedobór pieniądza w stosunku do wzrastających opłat, cen, podatków), która przyczynia się do narastających kłamstw. Takie rozwiązania istnieją. Młodzi, poszukujcie ich i naciskajcie na polityków !!! A potem zajmiemy się klimatem.

A na koniec fraszka:

KTO STWORZYŁ CHAOS ?

Było sobie trzech ludzi posiadających następujące zawody – lekarz, inżynier i finansista. Spierali się oni, który z nich należy do najbardziej szlachetnej i pradawnej profesji.

Lekarz powiedział: „Mój zawód jest po prostu najstarszy. Nie pamiętacie, że na początku Ewa została wyjęta z żebra Adama ? Cóż, już wtedy była chirurgiczna operacja do wykonania !”.

Na to odpowiedział inżynier: „Tak, ale zanim to się stało, nie wiecie, że cały świat został stworzony z chaosu w ciągu 6 dni ? A więc, było już wówczas zadania dla inżyniera !”.

„Zaraz! zaraz ! Ale kto stworzył chaos ?” – odparł na to finansista.

 

Surdum Corda !

od Redakcji Polityki Polskiej


POCZYTAJ RÓWNIEŻ:

SCoPEx: czy rozpoczyna się nowy projekt finansowany przez globalistów, który ma zmienić klimat na całej ziemi ?

Rzekome ocieplenie klimatu to po prostu nonsens – światowej sławy klimatolog prof. Richard Lindzen

NASA przyznaje: zmiany klimatu następują na skutek zmiany orbity Ziemi wokół Słońca, a nie na skutek silników i paliw kopalnych [ENGLISH]

Środowe lekcje o pieniądzu: Cel ekonomii – połączyć dobra z tymi, którzy ich potrzebują

Inne linki dot. klimatu:

http://www.rp.pl/artykul/9133,399542_Kolakowska__Globalne_oszustwo_.html

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=495&Itemid=63

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=682&Itemid=63

Pewne podsumowanie:

Prof. W. Bojarski: Orientacja w trudnej rzeczywistości globalnej (cz.1)

Prof. W. Bojarski: Orientacja w trudnej rzeczywistości globalnej (cz.2)

[bsa_pro_ad_space id=4]