Pieniądze tworzone z powietrza niszczą realną wartość ! Rząd daje rolnikom pieniądze za likwidacje gospodarstw !!!

0
1210
[bsa_pro_ad_space id=5]

Komentarz Redakcji: Czas zrozumieć, że ustrój, w którym żyjemy, nazywany kapitalizmem, jest „lichwą usankcjonowaną przez państwo”. Jest to obecnie lichwa globalna, nazywana też oligarchią finansową. Korporacje w dużej mierze – poprzez różnego rodzaju fundusze finansowe – należą do tej oligarchii, a partie skłócające Polaków, w szczególności obecnie PO i PiS działają w interesie tych sił. Wówczas polityka, która jest realizowana będzie lepiej przez Polaków rozumiana.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Agencja Restrukturyzacji informuje o pieniądzach dla rolników, którzy zdecydują się zlikwidować swoje gospodarstwo. To przykład jak unijna kasa i urzędnicze machiny niszczą polskich rolników.

To nie pierwsza tego typu akcja. Jest też dofinansowane za to, że zrezygnujemy z hodowli trzody chlewnej na rzecz innej działalności i obiecamy, że przez lata nie będziemy zajmować się świniami. Jest też dofinansowanie dla tych, którzy chcą założyć pozarolniczy biznes. Kto steruje gospodarką? Komu zależy na tym, żeby polscy rolnicy nie hodowali świń?

Właściciel gospodarstwa uczestniczącego w tzw. systemie dla małych gospodarstw, który zdecyduje się zakończyć działalność rolniczą i przekazać lub sprzedać swoją ziemię innemu rolnikowi, może od 30 września br. ubiegać się w ARiMR o specjalną rekompensatę z PROW na lata 2014-2020. ” – czytamy na stronie Agencji Restrukturyzacji o najnowszym projekcie.

Warunkiem otrzymania pieniędzy jest przekazanie przez rolnika posiadanego gospodarstwa, gruntów i zwierząt na powiększenie innego gospodarstwa lub innych gospodarstw. Przekazanie gospodarstwa musi być trwałe czyli na podstawie umowy sprzedaży albo umowy darowizny.

Brzmi to tak, jakby programy były pisane pod duże korporacje, które chcą skupować małe, rodzinne gospodarstwa. Jeszcze państwo przykłada do tego rękę.

Nie mówimy, żeby z tego nie korzystać, ale nie dajcie się zwieść i bądźcie rolnikami jak długo tylko się da. Jest dużo problemów, ale nie poddawajcie się, walczcie do końca. Będziemy razem – macie problem piszcie [email protected]

K.M

Za: agrolajt.pl

Fot. gospodarstwo-cielecki.pl


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESUJE:

Środowe lekcje o pieniądzu: Ku wolności monetarnej – obecny problem i inicjatywy w Europie

Środowe lekcje o pieniądzu: Czasy po roku 1971 – era totalnego pieniądza dłużnego

Ekonomia i chrematystyka – powrót do Arystotelesa

[bsa_pro_ad_space id=4]