Program szczepień w Polsce: 3 zgony, obrażenia, skutki uboczne, dalsze kontrowersje…

0
1081

Zgony w Polsce związane ze szczepieniami

1. W środę (20.01.2021) doszło do pierwszego w Polsce zgonu po podaniu szczepionki na Covid-19. Informacja o zgonie znalazła się na ministerialnej liście niepożądanych odczynów poszczepiennych dopiero 22 stycznia.

– Gorączka, spadek ciśnienia tętniczego, tachykardia, 3 razy wzywano zrm (zespół ratownictwa medycznego), pacjenta nie hospitalizowano, zatrzymanie krążenia, zgon /20.01.2021 godz. 20:30 /

– napisano.

Zmarłym jest mężczyzna z Oleśnicy w województwie dolnośląskim. Zgon został wpisany na listę NOP dopiero po zgłoszeniu do prokuratury.

Program szczepień w Polsce: 3 zgony, obrażenia, skutki uboczne, dalsze kontrowersje... lista NOPStowarzyszenie STOP-NOP informowało o tym zgonie już 21 stycznia. Ze stowarzyszeniem skontaktowała się rodzina zmarłego twierdząc, że szczepienie zostało wykonane bez świadomej zgody opiekuna prawnego, a zgon nie został zgłoszony jako niepożądany odczyn poszczepienny. Zmarły był podopiecznym domu pomocy społecznej. Była to osoba starsza z historią powikłań poszczepiennych w dzieciństwie, z chorobami współistniejącymi, na które chorowała od lat, a których rodzina nie wiąże ze śmiercią.  22 stycznia pełnomocnik rodziny przedstawił następujące oświadczenie:

Jako pełnomocnik przedstawiciela ustawowego zmarłej osoby, zostałem upoważniony do złożenia oświadczenia dotyczącego zawiadomień do prokuratury. Złożone zostały trzy odrębne zawiadomienia do różnych prokuratur w związku ze śmiercią bliskiej osoby po podaniu szczepionki. Zawiadomienia te dotyczą podejrzenia popełnienia przestępstwa i śmierci w związku z zaszczepieniem bez właściwej kwalifikacji oraz w związku z brakiem świadomej zgody. Zostało również złożone odrębne zawiadomienie dotyczące niezgłoszenia przez lekarza niepożądanego odczynu poszczepiennego do właściwej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Rodzina chce aby sprawa została wyjaśniona.

2. W poniedziałek (25.01.2021) na ministerialnej liście niepożądanych odczynów poszczepiennych po szczepionce na Covid-19 pojawiła się informacja o kolejnym zgonie.

– Pacjentka z chorobami zasadniczymi, miażdżyca, nadciśnienie, niewydolność krążeniowa, wg lekarza zgon pacjentki nie pozostaje w związku z podaniem szczepionki. Niehospitalizowana – napisano.

Program szczepień w Polsce: 3 zgony, obrażenia, skutki uboczne, dalsze kontrowersje... zgon szczepionkaPo opublikowaniu wpisu na liście Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego-Państwowy Zakład Higieny poinformował na Twitterze, że nadal trwają badania i analizy dotyczące tego przypadku.

Mamy zatem informację, że lekarz wyklucza związek zgonu ze szczepieniem i jednocześnie, że trwa analiza tego przypadku. Najpierw się wyklucza związek, a potem się go bada? To jakaś dziwna praktyka. Czyżby z automatu wykluczano, a dopiero po nagłośnieniu sprawy zaczyna się badać? Wygląda na to, że gdyby Stowarzyszenie STOP-NOP nie nagłaśniało informacji o nieprawidłowościach w zgłaszaniu NOP, to nie byłoby wpisów o zgonach na ministerialnej liście.

3. W środę (27.01.2021) na ministerialnej liście niepożądanych odczynów poszczepiennych pojawiła się informacja o trzecim zgonie po szczepionce na Covid-19.

– Nagła duszność, saturacja 82%, RR – 120/98, tętno – 120, potem utrata przytomności, zatrzymanie krążenia, resuscytacja, ZGON

– napisano.

Informacja dotyczy mężczyzny z powiatu ciechanowskiego. Nie podano wieku zmarłego.

Program szczepień w Polsce: 3 zgony, obrażenia, skutki uboczne, dalsze kontrowersje... trzeci zgon po szczepionce

Oto kilkanaście niepożądanych odczynów poszczepiennych odnotowanych w okresie od 25 do 27 stycznia:

 • wstrząs anafilaktyczny, zawroty głowy, drętwienie mięśni twarzy, omdlenie
 • drgawki niegorączkowe, epizod hypotoniczno-hyporeaktywny z utratą przytomności, hospitalizacja
 • 3,5 godz. po szczepieniu wystąpiły zaburzenia orientacji, pamięci, uczucie splątania, zaburzenie mowy, trudności ze znalezieniem słów do opisu przedmiotów, bóle kości, mięśni, ogólne osłabienie, drętwienie całej kończyny, rozrywający ból ręki szczepionej do 48 godz., niehospitalizowana
 • silne bóle mięśni, uczucie osłabienia i nudności, duszność, RR90/50, bladość powłok, drgawki, niehospitalizowana
 • laryngospazm, reakcja astmatyczna, epizod hypotoniczno-hyporeaktywny (zaburzenia świadomości), niehospitalizowana
 • uczucie oporu w gardle, duszność, utrata przytomności, desaturacja, skierowana na SOR
 • gorączka, utrata przytomności z nietrzymaniem moczu i stolca. Konsultowana w SOR. Na izbie przyjęć. Podwyższone D-dimery
 • płytszy oddech, zaburzenia węchu i smaku, osłabienie, senność, problemy z koncentracją, ból w miejscu w wkłucia, pacjentka po przebyciu Covid-19 w listopadzie, brak danych o hospitalizacji
 • spadek ciśnienia, utrata przytomności, zlewne poty, podniesiona temperatura, splątania. Wymagała hospitalizacji
 • narastające osłabienie, spadek ciśnienia tętniczego do niemierzalnego, duszność, sinica obwodowa, utrata przytomności, wymioty, bezmocz. Hospitalizowana
 • gorączka utrzymująca się 6 dni, dreszcze, bóle stawów i mięśni, omdlenie, parestezje dłoni i stóp
 • reakcja alergiczna – wysypka w okolicy mięśnia naramiennego lewego, szyi i dekolcie, zasłabnięcie, duszności, metaliczny posmak w ustach
 • epizod hypotoniczno-hyporeaktywny z utratą przytomności, pacjent przewieziony do Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu w celu obserwacji
 • nasilony odczyn w miejscu szczepienia, drgawki, temp. 35, ogólne osłabienie, ból brzucha, silny ból głowy,  epizod hypotoniczno- hyporeaktywny. Nie wymaga hospitalizacji.

NOP. Niepożądane odczyny poszczepienne w Małopolsce

Napad padaczki, gorączka, udar mózgu. 62 niepożądane odczyny poszczepienne odnotowano już Małopolsce. Drętwienie, mrowienie, osłabienie po lewej stronie twarzy i lewej ręki.

Od pierwszego dnia szczepienia, a więc od 27 grudnia 2020 roku do GIS-u zgłoszono 375 niepożądanych odczynów poszczepienne, z czego 314 miały charakter łagodny – czyli zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia.

W Małopolsce do tej pory potwierdzono 62 niepożądane odczyny poszczepienne. Najwięcej bo aż 40 zanotowano w Krakowie. Pięć w powiecie krakowskim, cztery w brzeskim, po dwa w powiatach: suskim, limanowskim, wielickim, gorlickim oraz w Tarnowie. A także po jednym w powiatach tarnowskim, olkuskim, nowotarskim i myślenickim.

Cztery z tych osób były hospitalizowane. W pierwszym przypadku chodzi o mężczyznę, u którego podanie szczepionki spowodowało osłabienie, bladość, potliwość, a także pogorszenie kontaktu. Wiadomo, że miał on liczne choroby współistniejące. Z kolei w drugim przypadku chodzi o kobietę, u której po zaszczepieniu wystąpiły napady padaczki.

Trzeci poważny niepożądany odczyn poszczepienny dotyczy mężczyzny z powiatu brzeskiego, który dostał udaru mózgu. Z kolei czwarta osoba, która wymagała hospitalizacji po szczepieniu to kobieta, u której po podaniu preparatu wystąpiło: drętwienie, mrowienie, osłabienie po lewej stronie twarzy i lewej ręki.

U niektórych zaszczepionych wystąpiły także wymioty, duszności, ból brzucha, cechy niedotlenienia mięśnia sercowego czy też utrata węchu i smaku.

Przypomnijmy, niepożądane odczyny poszczepienne mogą mieć łagodną, poważną lub ciężką postać. Najpoważniejszym powikłaniem, jakie może wystąpić, jest wstrząs anafilaktyczny.

Inne objawy NOP to wysypka, kaszel, biegunka, dreszcze.

To lekarz określa, czy dany symptom, odnotowany po podaniu szczepionki, jest niepożądanym odczynem poszczepiennym.

Do tej pory w Polsce wykonano 707 474 szczepień przeciwko COVID-19.

Robert F. Kennedy w artykule przytoczonym poniżej podkreśla, że do amerykańskiej bazy VAERS zgłaszanych jest ok. 1% przypadków NOP.

PYTAMY:

Czy liczby podawane powyżej należałoby przemnożyć przez 100 ?

Czy zasada 'primum non-nocere’ przestała obowiązywać w świecie medycyny ?

źródła: gazetakrakowska.pl, gov.pl, wprawo.pl

Śmierć przez zbieg okoliczności ?

Robert Kennedy Jr. do Polaków: “Pomyśl zanim to zrobisz sobie i swoim dzieciom” [WIDEO]

Naciskano by Europejska Agencja Medyczna (EMA) szybko zatwierdziła szczepionki Pfizera

WHO potajemnie w październiku 2020 r. zmieniło definicję „odporności stadnej”

Anatomowie z III Rzeszy działali zgodnie z nowym zestawem etyki medycznej. Przedmiotem tej etyki nie był indywidualny człowiek, lecz “ciało ludu” jako całości