BIG TECH/wolność słowa: Dr Martyka na cenzurowanym. Facebook usunął jego wpis o szczepionce na COVID-19

0
2289
[bsa_pro_ad_space id=5]

Mój wczorajszy post nt. bezpieczeństwa szczepionki na COVID-19, został ocenzurowany przez Facebooka – zniknął beż żadnego uzasadnienia, ani nawet jakiejkolwiek informacji ze strony administratorów serwisu – informuje dr n.med. Zbigniew Martyka, ordynator oddziału zakaźnego szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej.

Facebook zgodnie z nową polityką informacyjną usunął w arbitralny sposób wpis dr Martyki podający w wątpliwość bezpieczeństwo szczepionki Pfizera na COVID-19.

[bsa_pro_ad_space id=8]

W swoim poście lekarz zaznaczał jedynie, że mamy zbyt małą ilość danych, aby szczepionkę Pfizera uznać za bezpieczną (co sugeruje sama treść ulotki zamieszczona do preparatu w Wielkiej Brytanii). Ponadto przypominał – zgodnie z prawdą – że w Polsce brakuje instytucji zajmującej się finansowaniem leczenia osób z powikłaniami poszczepiennymi.

„W razie powikłań pacjent zostanie sam ze swoimi chorobami, licząc na opiekę totalnie niewydolnych placówek ochrony zdrowia. A gdyby zmarł w wyniku powikłań, to nikt nie zapłaci odszkodowania” – podkreślał.

Zgodnie z nową polityką, Facebook promuje reklamy zachęcające do szczepień jednocześnie usuwając treści podważające ich skuteczność. Jak podaje portal Defence24, poprzednio obowiązujące reguły zakazywały wyłącznie reklam zawierających dezinformację bądź nieprawdziwe treści na temat szczepionek. Teraz nawet podnoszenie uzasadnionych wątpliwości spotka się z cenzurą. Jak wynika z przykładu dr Martyki, nowa polityka nie zatrzymuje się jedynie na ingerencji w reklamy, ale rozciąga się na treść wpisów osób prywatnych.

Z Facebooka korzysta obecnie ok. 2,7 mld aktywnych w ciągu miesiąca użytkowników – przypomina agencja Reutera. Firma Zuckerberga współpracuje w zakresie treści dotyczących ochrony zdrowia z organizacjami takimi, jak Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oraz UNICEF. Według przedstawicieli Facebooka celem realizowanych wspólnie z tymi podmiotami kampanii informacyjnych jest zwiększenie popularności szczepień w społeczności użytkowników.

W przeszłości właściciele Facebooka wielokrotnie spotykali się z krytyką za bezradność w walce z treściami antyszczepionkowymi.

Dr n.med. Zbigniew Martyka jest jednym z ekspertów występujących w najnowszym filmie dokumentalnym PCh24.pl o społecznych skutkach pandemii koronawirusa „Nowa (nie)normalność” – FILM jest już dostępny na platformie VOD PCh24.pl. 

Za: pch24.pl, Facebook.com / cyberdefence24.pl


MOŻE CIĘ TEŻ ZAINTERESUJE:

USA: Facebook i Twitter ukrywają artykuł New York Post o Bidenach. W tle Ukraina. Szefowie firm technologicznych wezwani do Senatu USA

Ostatnio ocenzurowane filmy przez terror medialny GAFA (Google-YT, Facebook i pochodne)

Trump: Facebook, Twitter i Google są kontrolowane przez radykalną lewicę. Trzeba to zmienić

Prezes Facebooka: zablokowaliśmy reklamy pro-life przed irlandzkim referendum ws. aborcji [WIDEO]

Pokój w prawdzie – dzisiejsza aktualność orędzia Benedykta XVI na Światowy Dzień Pokoju z 2006 roku

[bsa_pro_ad_space id=4]