Ordynator oddziału zakaźnego Dr Zbigniew Martyka o koronawirusie: Przestańmy słuchać Wiadomości. Wyłączmy telewizory.

0
677

Ordynator oddziału zakaźnego, dr Zbigniew Martyka, po raz kolejny wypowiedział się na temat koronawirusa. – Zaprzestańmy słuchać wiadomości. Wyłączmy telewizory – mówi.

Dr Zbigniew Martyka zasłynął wypowiedziami na temat koronawirusa. Ordynator Oddziału Zakaźnego w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej mówił m.in., że od samego wirusa gorsza jest panika, a śmiertelność jest tak mała, że szczepionka może nie mieć większego sensu.

Dr Zbigniew Martyka krytykował też obowiązek noszenia maseczek i rękawiczek przez pracowników sklepów. Tłumaczył, że rękawiczki przyczyniają się do braku odpowiedniego oddychania skóry, z kolei przez maseczkę wirus i tak może przeniknąć.

Mamy przez to złudne poczucie bezpieczeństwa. Gdybyśmy rękawiczek nie mieli na sobie, to częściej byśmy myli ręce, bo mamy świadomość tego, że brudnymi rękami dotykamy oczu, twarzy, nosa – mówił.

Wyłączmy telewizory

W wywiadzie dla Radia RDN (Radio Dobrze Nastawione) dr Martyka skomentował odmrażanie gospodarki przez państwo, a także udzielił rad dotyczących tego, jak powinniśmy się zachowywać.

Wyjście na świeże powietrze jest ze wszech miar wskazane. Oczywiście, gdy ktoś ma objawy infekcji, nie powinien spotykać się z innymi, a ponadto, na wszelki wypadek zachowujmy pewną odległość – powiedział dr Martyka.

Aby zachować dobre samopoczucie i komfort to nie zapominając o ostrożności zaprzestańmy słuchać wiadomości. Wzorem ludzi w wielu krajach np. w Anglii – wyłączmy telewizory – dodał.

Dr Martyka powiedział też, że „zachowując zdrowy rozsądek można wyjechać na urlop”.

za: rdn.pl, nczas.com

fot. RDN


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESUJE:

Siedem kroków od pandemii do totalitaryzmu

2010-2020 Wzrost potencjału dla wywołania światowej pandemii strachu co najmniej o 700%