Poseł S. Kalita prześwietla budżet Warszawy: Nie ma pieniędzy na inwestycje i komunikację ale są na LGBT [WIDEO]

0
958
[bsa_pro_ad_space id=5]
– Ujawnię bardzo silne powiązanie między miejskimi pieniędzmi a realizowanymi działaniami z zakresu ideologii LGBT czy innych skrajnie lewicowych ruchów – zapowiedział wczoraj poseł PiS Sebastian Kaleta.

Konferencja prasowa w tej sprawie odbyła się dzisiaj na Placu Bankowym w stolicy.

[bsa_pro_ad_space id=8]

– Przeprowadziłem analizę wydatków, zajrzałem do kilku konkursów organizowanych przez miasto stołeczne Warszawa. Przeanalizowałem kilkanaście organizacji, łączna kwota dofinansowań to 7 mln zł w latach 2017-2019. To prawdopodobnie wierzchołek góry lodowej. Te środki mogą płynąć z różnych źródeł – z urzędów dzielnic, spółek miejskich. Każda z tych organizacji promuje ruchy LGBT – oświadczył Kaleta. – Przyglądając się kilku organizacjom, które miasto sowicie finansuje, można odnieść wrażanie, że te pieniądze nie są przeznaczane na te cele, na które powinny być realizowane.

– Łączna kwota dofinansowań w przypadku tych podmiotów, to kwota 7 mln złotych w latach 2017 – 2019 – powiedział. – Nie ma pieniędzy na inwestycje, od kilku dni słyszymy o cięciach w komunikacji miejskiej (…), ale jak widać pieniądze dla organizacji promujących ideologię LGBT są – dodał.

Cały raport dostępny jest pod linkiem: Gdzie trafiają pieniądze warszawiaków?

za: tvp.info, dzienniknarodowy.pl


MOŻE CIĘ TEŻ ZAINTERESUJE:

Organizacje LGBT w Polsce: działalność, finansowanie, sieci powiązań – RAPORT

Środowe lekcje o pieniądzu: Banki tworzą pieniądze jako dług

Środowe lekcje o pieniądzu: Pieniądze wolne od długu, tworzone przez społeczeństwo

[bsa_pro_ad_space id=4]