Z ostatniej chwili: Akcja Wyborcza Polaków – Jedność Narodu i KW Skuteczni łączą siły ! Wystawią wspólną listę kandydatów w najbliższych wyborach

0
1393
Jak udało się nam dowiedzieć wczoraj, tj. w czwartek 29 sierpnia doszło do porozumienia pomiędzy komitetem Jedność Narodu (Akcja Wyborcza Polaków) a komitetem Skuteczni obecnego posła Piotra Liroya Marca. 4 dni przed oddaniem list, którego termin upływa 3 września br. komitety łączą siły, aby wystawić jak najlepsze listy do Sejmu i Senatu RP. Kandydaci wystąpią z ramienia KW Skuteczni, nie tracąc przy tym tożsamości programowej związanej z programem KW Jedność Narodu. Dziś odbyła się konferencja w Sejmie RP.

Do decyzji o połączeniu się z KW Skuteczni pod koniec 21-dniowej akcji zbierania podpisów (czas do 3 września) skłoniło kierownictwo ruchu Akcja Wyborcza Polaków – Jedność Narodu głównie brak stawiania barier w realizacji programu Jedności Narodu, a także zdrowe nastawienie struktur i pozytywna energia komitetu KW Skuteczni pana posła Piotra Liroya-Marca.

O powodach technicznego łączenia sił z KW Skuteczni opowiada Romuald Starosielec, jeden ze współtwórców Akcja Wyborcza Polaków – Jedność Narodu.

Wywiad z Romualdem Starosielcem Liderem Komitetu Wyborczego Jedność NaroduApel do struktur 34 Okręgów Jedności Narodu

Gepostet von Marek Leśkiewicz am Samstag, 31. August 2019

Piotr Liroy-Marzec powiedział:

„Witamy na pokładzie naszego okrętu liczne i zacne środowisko. Partia Jedność Narodu to nie tylko liczni działacze w całym kraju, ale także zaplecze eksperckie. Naukowcy z największych ośrodków naukowych, analitycy i publicyści związani z opiniotwórczym pismem naukowym POLITYKA POLSKA.
Pragnę podkreślić że w zawartym porozumieniu zagwarantowaliśmy pełne poszanowanie i autonomię programową naszych partii.
W ten sposób powstało największe ugrupowanie antysystemowe w Polsce. Zapraszamy do współpracy”.

Skuteczni obecnie jednoczą środowiska i działaczy m.in. dawnej Konfederacji, dawnego ruchu Kukiza, partii KORWiN, partii Zgoda i Agrounii, KWW 1Polska, samorządowców i ruchów miejskich, oraz wiele innych.

 

Za: facebook.com


MOŻE CIĘ TEŻ ZAINTERESUJE:

Jedność Narodu i Przywróćmy Prawo osiągnęły porozumienie wyborcze. Dalsze rozmowy trwają.

Jedność Narodu i Alternatywa Społeczna podpisały porozumienie i mianują wspólnych kandydatów w jesiennych wyborach

Przesłanie Ruchu Jedność Narodu: Nasz udział w jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu RP