Europa na cywilizacyjnym zakręcie – numer 12 Polityki Polskiej [PDF]

0
532
[bsa_pro_ad_space id=5]

Udostępniamy naszym czytelnikom i sympatykom numer archiwalny Polityki Polskiej z tematem przewodnim „Europa na cywilizacyjnym zakręcia”.

POBIERZ NR 12 EUROPA NA CYWILIZACYJNYM ZAKRĘCIE

Przytaczamy wstępniak, który pisaliśmy w kwietniu 2016 roku:

[bsa_pro_ad_space id=8]

Czy Europa jest na cywilizacyjnym zakręcie? To pytanie jest tematem naszej dyskusji redakcyjnej. Wprawdzie już wielokrotnie wieszczono upadek Europy, lecz kryzys z którym mamy do czynienia obecnie nie miał swojego odpowiednika w przeszłości. Nigdy bowiem Europa nie była tak podatna na moralny relatywizm oraz indywidualistyczny egoizm, nigdy tak stanowczo nie odcinała się od swych korzeni, jak obecnie. Przywołujemy kilkakrotnie słowa jednego z największych myślicieli europejskich, wybitnego znawcy protestantyzmu, papieża Benedykta XVI, którego rozważania z 2004 roku są dziś wyjątkowo aktualne:

„Europa, właśnie w tej godzinie pełnego sukcesu, wydaje się być pusta w środku, w pewnym sensie sparaliżowana przez kryzys układu krążenia, kryzys, który jest niebezpieczny dla jej życia, a uciekanie się niejako do transplantacji, nie pomoże, a jedynie wyeliminuje jej tożsamość.”

Redakcja nasza otrzymała raport napisany przez Tatjanę Festerling, współzałożycielkę partii AfD (Alternatywa dla Niemiec) oraz szefową Pegidy (ruchu społecznego przeciwnego islamizacji Niemiec), który koresponduje z tematem dyskusji. Autorka potwierdza paraliż, czy raczej bezrozumność, niemieckich elit politycznych z ich kulturą powitalną (Wilkommenskultur) z jednej strony oraz dekadencję, znieczulicę i narcyzm niemieckiego społeczeństwa „multi-kulti” z drugiej. Ukazuje również nieznaną nam problematykę beneficjentów niemieckiego „przemysłu azylowego”.

Dziś w 2023 roku, tendencje negatywne w Europie tylko się pogłębiły. Demoralizacja i genderyzacja narzucana przez międzynarodowy kapitał (flagi tęczowe są wieszane przede wszystkim na budynku ambasady NNS [„naszego najważniejszego sojusznika”]) powoduje rozkład Europy od wewnątrz. Należy się tym tendencjom zdecydowanie przeciwstawić. Polska musi dać impuls, Polska musi się zjednoczyć i wprowadzić prawa, które chronią społeczeństwo przed tymi negatywnymi trendami zagrażającymi rodzinie i naszemu narodowi.

 


Zobacz również:

Ruch Naprawy Polski sygnatariuszem odezwy na II Forum Organizacji Prorodzinnych

Seks narzędziem sterowania, czyli czas kolonizacji rozumu

Rewolucja kulturowa w psychologii

Skandal! Ambasada USA sfinansuje homopropagandę w Polsce. Organizacje LGBT dostaną granty w wysokości do…

Utopia tęczowej rewolucji. 10 pytań i 100 argumentów.

[bsa_pro_ad_space id=4]