Jaki świat ukazał nam Covid ? Współczynnik 90/10.

0
2146
[bsa_pro_ad_space id=5]

1. Media/informacje/świadomość społeczna

Po wybuchu tzw. pandemii (Chiny -> Włochy/Hiszpania + Europa -> USA/Rosja) wszelkie MASS-media powtarzały w łańcuchowej reakcji komunikaty WHO, Światowej Organizacji Zdrowia. Wynika z tego prosty wniosek – te MASS media włącznie z tzw. mediami publicznymi są ze sobą zsynchronizowane informacyjnie, organizacyjnie i w dużej mierze kapitałowo.

[bsa_pro_ad_space id=8]

MASS media wpływają na masową świadomość, nie tylko za pomocą oficjalnych kanałów informacyjnych. Mają swoich MASS influencerów na MASS mediach społecznościowych (Google, Facebook, Twitter, Instagramy +) , które – jak już teraz wyraźnie określiły – będą stosować MASS cenzurę, jeśli linia informacyjna nie będzie zgodna z oficjalną linią informacyjną WHO. Ponadto można doszukać się powiązań finansowo-organizacyjnych tzw. serwisów FACT-CHECKINGowych (oficjalnie badają zgodność z faktami, ale kto kontroluje te serwisy ?) z tymi samymi ośrodkami decyzyjnymi.

MASS media wywołały więc MASS panikę. Polityka strachu zaczęła obowiązywać na pewnym etapie, do dziś tylko częściowo zniesiona, za wyjątkiem chyba Słowenii i Tanzanii. Strach jest zarówno doskonałym narzędziem sprawowania władzy, najczęściej totalitarnej, jak również doskonałym motywatorem biznesowym na sprzedaż określonych grup asortymentowych.

Z czasem zaczęliśmy się przekonywać, że fakty i rzeczywistość mają się nijak do wersji przedstawionych przez MASS media.

Ponadto trzeba przy tym pamiętać o bardzo ważnym czynniku. Budżety reklamowe, czyli główne źródło utrzymania redakcji MASS mediów, w dużym procencie (do 40%?) składają się z reklam firm farmaceutycznych (BIG PHARMA), czyli w tych mediach człowiek nie uświadczy prawdy na temat szkodliwości lekarstw czy szczepionek, a na to dowodów jest aż nadto we współczesnym świecie (Robert F. Kennedy Jr. i ObronaZdrowiaDzieci).

WNIOSEK: 90% międzynarodowych środków finansowych, kierowanych jest na dezinformację społeczną i cenzurę. Prawda jest rozproszona w blogosferze i niszowych portalach informacyjnych. Efektem tej manipulacji jest to, że słyszymy ciągle o PKB, wzroście gospodarczym, zrównoważonym rozwoju, a nie słyszymy np. o chrematystyce, korzyściach z senioratu dla państwa, itp.

 

2. WHO, medycyna i przemysł farmaceutyczny

Przekonaliśmy się kolejny raz, PO RAZ PIERWSZY NA TAKĄ SKALĘ W POLSCE, że WHO może być siłą napędową dla sprzedaży leków czy szczepionek produkowanych przez przemysł farmaceutyczny. Od lat twierdzi się, oczywiście nie w MASS mediach, lecz normalnie, między ludźmi, że przemysł ten działa na zasadzie „biznes od choroby”, tzn. im więcej chorych, tym większy biznes. To jest wysoce nieetyczne. Niektórzy, jak choćby serwis naturalnews.com, nazywa ten przemysł współczesnym holocaustem, oskarżając go o celowe zatruwanie ludzi chemią (rolnictwo, artykuły użytku domowego, kosmetyki), aby następnie ich chemią leczyć. Dużo prawdy w tym jest i powinniśmy ten problem jako społeczeństwo PILNIE nagłośnić i wspólnie rozwiązać.


UWAGA: W 2009 r. WHO zmieniła definicję pandemii z „wielkiej liczby zgonów” na „wielką liczbę zarażeń”


Fakt, że głównym sponsorem WHO jest syn szefa Planned Parenthood, zabójczej organizacji, współtwórca Microsoftu Bill Gates wraz z jego fundacją (na marginesie – nieżyjący już Steve Jobs oskarżył go o kradzież okienek do Windowsa), pokazuje, jak niebezpieczne rozwiązania systemowe wypracowano w USA. Włoska parlamentarzystka żąda aresztowania Billa Gatesa [LINK], m.in. za to, co zrobił w Afryce czy na Filipinach (POZBAWIENIE KOBIET MOŻLIWOŚCI PRZEKAZYWANIA ŻYCIA). Obecnie odszedł z firmy Microsoft i zajął się, FULL-TIME, opracowywaniem szczepionek na Covida. Czy może być bardziej wyraźny przykład działania w służbie CYWILIZACJI ŚMIERCI ? Przychylamy się do zdania włoskiej parlamentarzystki. Wiemy o istnieniu monumentu w stanie Georgia w USA, gdzie zapisano w kilku językach masońskie, neomaltuzjańskie (od Malthusa, który się pomylił) „przykazanie” o depopulacji planety do liczby 500 mln mieszkańców. A może prościej zamknąć paru wariatów w ściśle dozorowanym więzieniu na dożywocie ? Czy w USA, rządzonym przez bestię USD jest jeszcze miejsce na sprawiedliwość ? Czy sprawiedliwość wymierzana jest jedynie poza USA ?

Powrót do metod naturalnego odżywiania się i naturalnego leczenia się powinien być priorytetem rządów na świecie. Zresztą ludzie tego pragną, więc trzeba im to zapewnić. Kto nie ma odwagi być politykiem, niech zmieni zawód.

WNIOSEK: 90% międzynarodowych środków finansowych kierowanych jest na reklamę, ochronę monopolu i patentów na leki WIELKIEJ FARMACJI i przemysłu chemicznego oraz media wzmacniające ten monopol. Niektórzy nazywają to faszyzmem farmaceutyczno-medycznym pod płaszczykiem zasłony cybernetyczno-technologicznej.

Więcej na temat:

Do ludzi i rządów na całym świecie. List otwarty dr med. Matthiasa Ratha [od redakcji: nie robimy reklamy, jest tam dużo argumentów]
Widziane z USA: Czy Stany Zjednoczone są rządzone przez kartele farmaceutyczne, podobnie jak Meksyk przez kartele narkotykowe ?

3. Wojna mocarstw USA – Chiny

Korporacje mające swoje siedziby w większości w USA, od lat 80-tych przenosiły swoją produkcję do Azji, głównie do Chin. Większość produktów świata o charakterze użytkowym pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej. Donald Trump, ze swoim hasłem „America First” zdecydował się powiedzieć tej polityce STOP i musiał wydać Chinom wojnę handlową. Tak to się dzieje, gdy mamy do czynienia z post-II-wojennym i post-zimno-wojennym światem, w którym odeszło się od pryncypiów (Cel ekonomii – połączyć dobra z tymi, którzy ich potrzebują). Korporacje z kolei prawdopodobnie dogadały się z rządem komunistycznych Chin [o tym pisał m.in. RAM].

Wiadomo, że po II wojnie światowej dolar stał się główną walutą światową, a od lat 70-tych, kiedy USA jednostronnie wypowiedział ustalenia z Bretton Woods tzn. powiązanie USD z parytetem złota, zaczęło się drukowanie dolara bez końca. To stało się źródłem siły i przewagi USA na świecie. Pojawił się petrodolar, tzn. rozliczanie głównego surowca świata w dolarach. W ten sposób – jak to określił b. minister finansów Grecji Varoufakis [Globalny minotaur – Europa, Ameryka i przyszłość światowej gospodarki] – USA zaczęły prowadzić politykę podwójnego deficytu – deficyt handlowy w gospodarce realnej finansowały polityką Wall Street przyciągania kapitałów na giełdę nowojorską. Po bańkach 2001 (internet bubble) i 2007-2008 (Lehman Brothers i nieruchomości) nadszedł „kryzys Covid”, gdzie banki centralne bezpośrednio, a nie jedynie międzynarodowe instytucje finansowe (MFW, Bank Światowy, itp.), zaczęły odgrywać większą rolę.

Czy uda się przenieść produkcyjne miejsca pracy do USA i innych krajów, w tym do Polski w dużej mierze będzie zależało od determinacji rządów. W końcu koszty płac znacznie się zdążyły przez ostatnie 4 dekady wyrównać między poszczególnymi państwami. A może czas na wprowadzenie 'standardu pieniądza’ ? W końcu każdy z nas rozumie co to znaczy metr czy kilogram. Może pora na standard w wymianie towarowo-pieniężnej, który spowoduje docenienie pracy i stopniowe odejście od finansyzacji gospodarki.

WNIOSEK: 90% międzynarodowych środków finansowych kierowanych jest na wzmocnienie międzynarodowych korporacji, które zabierają wolność, stworzyły monopole, niszczą kraje bogate w surowce łącznie z licznymi przewrotami politycznymi i zniszczyły wolne gospodarowanie na świecie. Zagrażają już obecnie swoim rozmiarami państwom na świecie.

4. Polska i NBP oraz proste zasady gry

Polska jest wschodnim krajem bloku Unii Europejskiej. Białoruś jest zachodnim krajem bloku Unii Euroazjatyckiej. Naturalnym jest, że te 2 państwa powinny doskonale prosperować. Polską racją stanu jest to, aby na tej granicy dobrze funkcjonował handel, jak najbardziej swobodny. Wszelkie embarga, dajmy na to na polskie jabłka do Rosji czy Azji nie są w naszym interesie. Co do aspektu finansowania, Covid naświetlił władzom NBP i RPP, że istnieje art. 227 w Konstytucji RP. Obecnie finansujemy tarcze antykryzysowe za pomocą mechanizmu MMT [Modern Money Theory]. Grupa państwowo-inwestycyjna Polskiego Funduszu Rozwoju emituje obligacje (dług), plasuje je w bankach prywatnych, a skupuje je NBP [A. Glapiński: NBP wprowadził po raz pierwszy od początku transformacji program skupu aktywów finansowych.]. Tę politykę taniego pieniądza od lat stosuje FED, EBC czy Japonia. Na takim „wolnym rynku” dotychczas konkurowaliśmy. Decydował koszt pieniądza. Jedni na niego ciężko pracowali, inni go kreowali z niczego. Pora, aby bank narodowy Polski też ją stosował. Jest to zgodne z zasadą pomocniczości, gdyż mamy lepszą kontrolę nad kreacją pieniądza w Polsce niż w centrali we Frankfurcie czy Nowym Jorku. Kilkudziesięciu profesorom te pomysły się nie podobają [LINK], ale cóż – neoliberalne pomysły zadłużania Polaków w międzynarodowych instytucjach należą, miejmy nadzieję, do przeszłości.

A może trzeba przyjąć proste zasady gry jak w futbolu. Wszyscy znają przepisy, jest sędzia, który je egzekwuje, ale jeśli je wypaczy, ma przeciw sobie cały stadion, a bywa że i społeczeństwo. Tak samo powinno być z NBP. Jego zadanie to zapewnienie określonej ilości pieniądza w gospodarce opartej o realne dobra i usługi oraz niezależność w tej dziedzinie. Ponadto stymulacja, aby ten pieniądz odpowiednio szybko krążył (obsługiwał transakcje). NBP wraz z instytucjami wspomagającymi powinien również móc chronić społeczeństwo przed spekulantami finansowymi, w większości międzynarodowymi, często z podwójnymi paszportami (frankowicze, atak na walutę, AmberGold, GetBack, itp).

Zadaniem rządu i parlamentu natomiast powinna być dyskusja jak te pieniądze dobrze i z korzyścią dla społeczeństwa wykorzystać. Część pieniędzy musi zostać skierowana do sfery produkcyjnej (na rynku pojawi się później w postaci płac i siły nabywczej), a część, w dobie automatyzacji pracy, musi trafić do sfery konsumpcyjnej (np. dywidenda narodowa dla każdego od kołyski aż po grób). Musimy być mądrzejsi od małp, które bez pieniędzy mogą zerwać banana z drzewa i zaspokoić swój żołądek. Traktujmy pieniądz jako bilet, przepustkę do niezbędnych zakupów. Ostatnie badania w USA pokazały, że ok. 80% obywateli pracuje tam NIE W ZAWODACH, W KTÓRYCH CHCIELI PRACOWAĆ. Przy zapewnieniu podstaw życiowych przez roztropną, dystrybucyjną politykę monetarną, można myśleć o wykonywaniu takiego zawodu, który będzie zgodny z powołaniem człowieka. Tak powinna w praktyce wyglądać polityka, w której to człowiek, a nie gospodarka jest w centrum, w myśl maksymy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Gospodarka dla człowieka, a nie człowiek dla gospodarki.

Na marginesie trzeba dodać, że polityka służąca podbijaniu wskaźników PKB, podbijaniu prywatnych ratingów służy jedynie prywatnym międzynarodowym instytucjom finansowym, kreującym dziś 90% pieniądza w postaci długu. W 2014 roku Bank Anglii przyznał, że pieniądze są kreowane z niczego (fiat money), tak więc sami możemy wykreować odpowiednią ilość pieniądza na nasze polskie potrzeby,

Konkurencja międzynarodowa: Trzeba sobie uczciwie odpowiedzieć na pytanie: czy chcemy i możemy konkurować np. z Niemcami o rynki globalne, co jest pozostałością post-zimnowojenngo świata ? Czy też naszym priorytetem powinien być dobrobyt społeczeństwa i ekologiczna gospodarka (powrót do lodówek, które działały powyżej 20 lat !!). Do tego potrzeba rzetelnej, otwartej, wolnej debaty i rozumnej woli politycznej, co chcemy produkować seryjnie (dobra krótkotrwałe), a co ręcznie, rzemieślniczo w sposób trwały i piękny dla oka. To samo dotyczy sfery kultury i mediów – czy chcemy mieć tak jak dotychczas – 90% środków kierowanych na anty-kulturę i zagraniczne media, czy też suwerenną politykę finansową i roztropną politykę. Na początku II RP najwięcej zarabiali kolejarze i dyrektorzy szkół, a nie dyrektorzy banków. To pokazywało priorytety naszych ojców po rozbiorach. Czas na powrót do roztropnej polityki, a nie rozbudowę socjalizmu (państwo na usługach międzynarodowych instytucji finansowych).

5. Współczynnik 90/10

Obecnie w gospodarce neoliberalnej ok. 90% pieniądza powstaje w sferze prywatnej przez kreację pieniądza z niczego (fiat money, pieniądz fiducjarny) przez banki komercyjne. Banki te kierują się wyłącznie zyskiem. Jest to czysty, bezduszny i dłużny pieniądz. Pozostałe pieniądze krążą w formie banknotów i bilonu. Jak wiadomo są 2 metody zniewolenia społeczeństwa – miecz i dług. Od miecza zdołaliśmy się uwolnić, pora uwolnić się od długu i międzynarodowej dezinformacji i kłamstwa. Dług jest pieniądzem ujemnym. Kreacja pieniądza przez NBP jest pieniądzem dodatnim. Obecnie traktat UE nie pozwala na kreację na rynku pierwotnym, lecz powinniśmy jako społeczeństwo dążyć do tego, aby było to możliwe. Nie potrzebujemy Macrona i Merkel, którzy na polecenie rynków finansowych wychodzą i obiecuję 500 mld czy 1 bilion Euro funduszu solidarnościowego, który będziemy jako społeczeństwo spłacać przez lata. Potrzebujemy zdrowych zasad, które będą zrozumiałe dla społeczeństwa, które dokonuje wyborów – tak jak w futbolu – co wolno, czego nie wolno.

NBP powinien realizować suwerenną polską politykę monetarną. Ramy takiej polityki zawarte są w poniższej broszurze Leo Zeddiesa (tłum. Krzysztof Lewandowski). Wówczas młode pokolenie wchodzące w dorosła życie będzie mogło lepiej planować swoją przyszłość, być bardziej wolne i realizować się w dziedzinie, która jest zgodna z ich powołaniem. Nie będzie musiało się skupiać na spłacie kredytu za mieszkanie przez kolejne 30-40 lat, w którego cenie aż 70% stanowią skumulowane odsetki. Taki świat stworzyła nam agresywna finansjera globalna ze swoim 'fiat money’. Możemy go wspólnie zmienić. Musimy jedynie zacząć zmieniać ten współczynnik 90/10 na korzyść suwerennego banku centralnego.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [418.31 KB]

Niech Królowa Polski, Królowa Rodzin, Stolica Mądrości  prowadzi nas w stronę systemu społecznego bardziej przyjaznego ludziom żyjącym na ziemi !

Adam R. Domaradzki

Ekonomista i działacz społeczny


POLECANA DALSZA LEKTURA:

ŚRODOWE LEKCJE O PIENIĄDZU – ZESTAW ARTYKUŁÓW

Strona Dr Szczęsny-Górskiego

Stowarzyszenie Koreus

Nowa Ekonomia – Izabela Litwin

ReturnToOrder.org

[bsa_pro_ad_space id=4]