Kiła, rzeżączka i chlamydia – ilość zachorowań rekordowa w Stanach Zjednoczonych według danych CDC [ENGLISH]

0
1004
John Bazan, profesor na Ohio State University, Centrum Medyczne Wexnera mówi, że statystyki dotyczące tych 3 chorób przenoszonych drogą płciową są alarmujące.

Chlamydia, która często nie ma żadnych symptomów, jest najczęściej wykazywaną chorobą przenoszoną drogą płciową, z 1,8 milionami przypadków. Statystyki wykazują 19% wzrost przypadków od 2014 roku. W 2018 roku najczęściej na chorobę cierpiały osoby młode w wieku 20-24, następną grupą były nastolatki w wieku 15-19 lat.

Dla rzeżączki dane pokazują ponad 580 tys. przypadków w Stanach Zjednoczonych, i liczba przypadków wzrosła o 63% od 2014 roku. Dane raportu CDC mówią, że największy wzrost nastąpił wśród mężczyzn i kobiet między 20 a 24 rokiem życia.

Statystyki dla syfilisu (kiła) pokazują wzrost o 71% od 2014 roku, i są najwyższe wśród mężczyzn i kobiet w wieku 25-29 lat. Obecnie liczba przypadków to ponad 35 tysięcy, tzw. pierwotnego i wtórnego syfilisu.

Co gorsza, znacznie wzrosła liczba przypadków syfilisu wrodzonego (występuje wtedy, gdy matka przekazuje go swojemu dziecku). Od 2014 roku liczba ta wzrosła o 185% do 1306 przypadków. Oczywiście w takich przypadkach liczba ciąż niedonoszonych i martwych zdecydowanie wzrasta.

Cały raport w jęz. angielskim dostępny jest TUTAJ.

Źródła: yahoo, cdc.gov

Infografika: cdc.gov


MOŻE CIĘ TEŻ ZAINTERESUJE:

Seks narzędziem sterowania, czyli czas kolonizacji rozumu

Fakty o pornografii – po prostu

Chrześcijańskie uzasadnienie cnoty czystości