ARDS – z tego w 2008 r. wyzdrowiała 20-letnia pacjentka za przyczyną św. Ojca Stanisława Papczyńskiego

0
977
[bsa_pro_ad_space id=5]

1. Cud za wstawiennictwem ojca Stanisława Papczyńskiego:

[bsa_pro_ad_space id=8]

(…) W 2008 roku rozpoznano u chorej  pozaszpitalne zapalenie płuc i zakażenie Streptococcus pneumoniae. Ciężkie stadium ostrej niewydolności oddechowej ARDS, przechodzące w niewydolność wielonarządową oraz wstrząs septyczny spowodowały konieczność zaintubowania i podłączenia do respiratora umierającej kobiety. Zapadła decyzja o wprowadzeniu jej w stan śpiączki farmakologicznej. Po upływie 20 dni walki zespołu lekarskiego o życie chorej, jej stan gwałtownie się pogorszył. Znalazła się na granicy życia i śmierci. Lekarz prowadzący poinformował matkę o stanie beznadziejnym.

       W obliczu tragedii rodzina i cała wspólnota parafialna rozpoczęły żarliwą modlitwę. Rok wcześniej wspólnie przeżywali beatyfikację, dlatego działanie Ojca Stanisława było im bliskie i żywe. Rozpoczęli nowennę za wstawiennictwem Błogosławionego Ojca Stanisława Papczyńskiego w Wielką Środę. Po upływie 9 dni odmawiania modlitwy stan chorej niespodziewanie poprawił się. Ostatni dzień Nowenny przyniósł niespodziewane samodzielne wybudzenie się kobiety. Lekarze ekstubowali ją. Całkowicie ustąpiła niewydolność oddechowa i krążeniowa. Na kontrolnym RTG klatki piersiowej nie znaleziono żadnych objawów zapalnych, widocznych zwykle po przebyciu zapalenia płuc i ARDS. Obraz RTG wskazywał czyste płuca jak u noworodka, bez żadnych zwapnień i zwłóknień. Chora przed tragicznymi wydarzeniami paliła, porzuciła nałóg po wyjściu ze szpitala. Uzdrowienie kobiety na łożu śmierci nastąpiło w czasie odmawiania nowenny za wstawiennictwem Ojca Paczyńskiego. Leczenie odbyło się zgodnie z procedurami medycznymi i według specjalistów powrót do zdrowia był niemożliwy.

17 września 2015 roku Konsulta Lekarska w Rzymie uznała niewytłumaczalność z punktu widzenia medycznego oraz cudowność tego zdarzenia. Konsulta Teologów w Rzymie 10 listopada 2015 roku ogłosiła cud dokonany przez Boga za wstawiennictwem Bł. Ojca Papczyńskiego. Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych 22 stycznia 2016 roku upoważniona przez Ojca Świętego Franciszka promulgowała dekret o cudzie za przyczyną Błogosławionego… 

Więcej: https://www.fronda.pl/a/cuda-ktore-wyniosly-ojca-stanislawa-papczynskiego-ku-swietosci,72691.html

2. Z Wikipedii o Covid-19

Główną przyczyną śmierci u pacjentów w przebiegu COVID-19 jest zespół ostrej niewydolności oddechowej (ARDS).


UWAGA: W 2009 r. WHO zmieniła definicję pandemii z “wielkiej liczby zgonów” na “wielką liczbę zarażeń”


Spośród 41 pacjentów zakażonym wirusem SARS-CoV-2 we wczesnej fazie pandemii w Wuhan 6 zmarło właśnie na skutek ARDS. Jednym z głównych mechanizmów występujących w ARDS jest niekontrolowana systemowa odpowiedź zapalna w postaci burzy cytokin (IFN-α, IFN-γ, IL-1β, IL-6, IL-12, IL-18, IL-33, TNF-α, TGFβ itp.) oraz chemokin (CCL2, CCL3, CCL5, CXCL8, CXCL9, CXCL10), co prowadzi w konsekwencji do niewydolności oddechowej oraz niewydolności wielu organów i śmierci[47]. 

Prawdopodobnie śp. Polka, która zmarła na wirusa korony jako pierwsza ofiara w Polsce, też miała zespół ARDS.

3. 9-dniowa nowenna do odmawiania za przyczyną św. Ojca Stanisława Papczyńskiego, założyciela Zgromadzenia Marianów.

https://stanislawpapczynski.org/pl/prayers/novena.php

[bsa_pro_ad_space id=4]