TVP musi przeprosić Konfederację za to, że pominęła partię w sondażu

0
951
[bsa_pro_ad_space id=5]
Skandaliczny materiał Wiadomości TVP w których w informacji o sondażu wyborczym zatajono wynik komitetu Konfederacja Wolność i Niepodległość znalazł finał w sądzie.

Prezes Ruchu Narodowego i członek Konfederacji Wolność i Niepodległość, poseł Robert Winnicki poinformował na Twitterze, że komitet tej drugiej partii wygrał proces w trybie wyborczym z telewizją publiczną.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Zespół prawny Konfederacji złożył przeciw TVP pozew w trybie wyborczym po tym gdy w czwartkowym wydaniu „Wiadomości” zmanipulowano wynik sondażu przeprowadzonego przez pracownię Pollster dla „Super Expressu”. „Wiadomości” zataiły przed widzami widok Konfederacji mimo, że uzyskała ona, wysoki jak na sondażowe notowania tej partii, wynik 10 proc. poparcia. Prezenterka głównego programu informacyjnego państwowej telewizji sugerowała w dodatku, że do Sejmu dostaliby się tylko kandydaci pozostałych czterech ogólnopolskich komitetów wyborczych.

Przeprosiny maja zostać wyemitowane w głównym wydaniu „Wiadomości” TVP w formie standardowego materiału. Przeprosiny mają zostać zamieszczone także na portalu TVP. Sąd orzekł, że telewizja nie może publikować niepełnych danych sondażu sympatii partyjnych.

Za: kresy.pl

Fot. twitter.com


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESUJE:

W Polsce bezkarnie gra się i manipuluje sondażami wyborczymi! Oto kilka…

Dwupartyjny model dominacji nad społeczeństwami

Przegrupowania na polskiej scenie politycznej [Aktualizacja]: PiS, PO, SLD, PSL i Konfederacja finalnie jako ugrupowania ogólnopolskie

Dwie konfederacje

[bsa_pro_ad_space id=4]