AS: Petycja w obronie prześladowanego pracownika IKEA

0
660

Akcja społeczna: Petycja w obronie pana Tomasza
znajduje się pod tym linkiem

Pracownik sieci Ikea został zwolniony za to, że w odpowiedzi na ideologiczną agitację pracodawcy, na firmowym forum internetowym wyraził swoją opinię inspirowaną fragmentami Pisma Świętego. Postępowanie władz Ikei stanowi naruszenie prawa i wewnętrznych standardów przedsiębiorstwa.

Instytut Ordo Iuris przygotowuje już pozew sądowy przeciwko IKEA, a także uruchomił specjalną petycję #ZaTomaszem. Każdy z nas może wyrazić swój sprzeciw przeciwko dyskryminacji katolików w tej korporacji.

– Decyzja o zwolnieniu sprzedawcy i karach dyscyplinarnych dla innych pracowników przez polskich menadżerów szwedzkiego koncernu godzi w podstawowe prawa i wolności gwarantowane prawem pracy i Konstytucją RP. Stanowi dobitny przykład dyskryminacji z powodu wyznawanej wiary w miejscu pracy – podkreśla mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris. – Sprawa sprzedawcy w IKEI zwiastuje również falę szykan, którym będą poddawani pracownicy wielkich koncernów coraz częściej stających się sojusznikami politycznego ruchu LGBT. W podobnej sytuacji są tysiące Polaków zatrudnionych w sklepach i przedsiębiorstwach globalnych sieci.

“Stanowczo protestuję także zarówno przeciwko próbom indoktrynacji podejmowanym przez pracodawcę wobec załogi zatrudnionej w firmie, jak i wymierzaniu jakichkolwiek kar dyscyplinarnych wobec pracowników, którzy występują przeciwko narzucaniu ideologii w miejscu pracy” – czytamy w internetowej petycji.

Każdy podpis pod protestem skierowanym do władz IKEA będzie jednocześnie znakiem solidarności ze zwolnionym panem Tomaszem, który poświęcił pracę i zaryzykował własną przyszłość dla obrony wartości chrześcijańskich oraz wolności własnego sumienia. – Bardzo proszę o podpisanie petycji wzywającej koncern IKEA do zaprzestania łamania sumień pracowników – apeluje prezes Ordo Iuris.

Petycja w obronie pana Tomasza
znajduje się pod tym linkiem

 


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESUJE:

Ordo Iuris: IKEA mija się z prawdą w sprawie zwolnionego pracownika

Tęcza LGBT nie ma nic wspólnego z tęczą biblijnego Przymierza. Wręcz przeciwnie.