Stanowisko końcowe uczestników konferencji „Silna rodzina siłą Europy” zorganizowanej w ramach II kongresu ruchu „Europa Christi” + RELACJE WIDEO

0
822
[bsa_pro_ad_space id=5]

STANOWISKO KOŃCOWE UCZESTNIKÓW KONFERENCJI SILNA RODZINA SIŁĄ EUROPY
ZORGANIZOWANEJ W RAMACH II KONGRESU RUCHU „EUROPA CHRISTI” WE WSPÓŁPRACY Z PARLAMENTARNYM ZESPOŁEM
NA RZECZ KATOLICKIEJ NAUKI SPOŁECZNEJ
I POLSKIM KOMITETEM PRAW RODZINY

[bsa_pro_ad_space id=8]

Warszawa, 20 października 2018 r.

Uczestnicy Konferencji stoją na stanowisku, że:

  • rodzina jest naturalną, pierwotną w stosunku do innych i podstawową komórką społeczną,
  • rodzina jest wartością bezcenną, która musi podlegać właściwej ochronie prawnej zarówno w wymiarze krajowym, jak i międzynarodowym,
  • małżeństwo, traktowane jako dobrowolny związek kobiety i mężczyzny, zawarte zgodnie z formalnymi regułami jest fundamentem rodziny, a jego trwałość powinna być maksymalnie chroniona,
  • naturalnym i niezastąpionym środowiskiem właściwego rozwoju dziecka, od poczęcia do osiągnięcia pełnoletniości jest rodzina, a wszelkie inne rozwiązania w tym zakresie stanowią zagrożenie dla jego prawidłowego rozwoju,
  • prawa rodziny są przyrodzone, a ich uznanie przez wszelkie władze, wspólnoty i opinię publiczną jest podstawowym i niezbywalnym obowiązkiem,
  • Karta Praw Rodziny ogłoszona przez Stolicę Apostolską 22 października 1983 r., niezależnie od światopoglądu wyznawanego przez polityków, powinna stanowić inspirację dla wszelkich władz odpowiedzialnych, za stanowienie i respektowanie praw powszechnie i lokalnie obowiązujących.

Uczestnicy Konferencji zwracają się z apelem do władz państwowych i samorządowych, instytucji międzynarodowych i kościelnych oraz do działaczy społecznych i wszystkich ludzi dobrej woli o zwiększenie troski o podmiotowość rodziny poprzez:

  • nieustanne podejmowanie różnorakich działań mających na celu dobro rodziny i każdego z jej członków,
  • tworzenie warunków do właściwego funkcjonowania i wszechstronnego rozwoju rodziny i każdego człowieka,
  • piętnowanie działań stanowiących zagrożenie dla rodziny szczególnie w sferze prawnej, ekonomicznej, społecznej i moralnej.

Uczestnicy Konferencji, zatroskani o przyszłość rodziny oraz o tworzenie  i respektowanie jej praw, apelują do wszelkich właściwych władz w Polsce,  w Europie i na świecie o szczególną ochronę małżeństwa, rodziny i rodzicielstwa poprzez:

  • podjęcie pilnych prac mających na celu ratyfikację międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny,
  • ustanowienie 22 października Międzynarodowym Dniem Praw Rodziny,
  • tworzenie i obronę prawa przyjaznego rodzinie w każdym wymiarze życia społecznego i indywidualnego.

Nade wszystko zwracamy się do Sejmu, Senatu i Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o jak najszybsze decyzje, które zabezpieczą ochronę prawną życia od poczęcia do naturalnej śmierci, by podpisy blisko 900 000 polskich obywateli pod obywatelskim projektem Ustawy „Zatrzymaj aborcję” uzyskały należyte uszanowanie, a Prawo Boże – NIE ZABIJAJ NIKOGO – stało się obowiązujące  w Polsce.

Uczestnicy Konferencji wyrażają wdzięczność wszystkim instytucjom i władzom oraz wszystkim ludziom dobrej woli za działania dotychczas podejmowane w trosce o małżeństwo, rodzinę i każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

 Ks. Inf. dr Ireneusz Skubiś                                               Tadeusz Woźniak

 Moderator Ruchu „Europa Christi”                                Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

 



ZOBACZ TEŻ RELACJE WIDEO Z II KONGRESU EUROPA CHRISTI:

Ks. Infułat Skubiś: „Tożsamość Europy jest Chrześcijańska. Europa wyrosła na myśli starożytnej Grecji, na prawie rzymskim, ale nade wszystko Ewangelia Jezusa Chrystusa jest wiodąca. Dzisiaj nie można mówić, że kultura Europy jest tylko jej własnością. Kultura Europy została przeniesiona na cały glob. Europa jest sercem globu i gdyby to serce zostało naruszone, to cały glob dostałby zawału. Dlatego Ruch „Europa Christi jest ruchem odrodzeńczym i ma uświadomić chrześcijanom, że zakorzenienie kultury europejskiej jest w Ewangelii.”

 

  1. Kard. Muller w Senacie Rzeczypospolitej Polski

 

2. Kaja Godek na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, wystąpienie pt. „Ochrona życia każdego dziecka na 100 lecie odzyskania niepodległości”.

 

3. Sytuacja w Europie z perspektywy Międzynarodowego Obserwatorium Doktryny Społecznej Kościoła im. kard. Van Thuâna (http://www.vanthuanobservatory.org/eng/), wywiad z prof. Luca Pingani, rozmawia red. Włodzimierz Rędzioch:

 

4. Wystąpienie księdza Arcybiskupa Jana Graubnera z Czech o dramatycznych losach księży w Czechosłowacji pod rządami komunistów:

 

5. Dr Marina Casini, przewodnicząca Ruchu dla Życia we Włoszech mówi o kulturze śmierci, o której mówił Jan Paweł II (spisek przeciw życiu, kłamstwie, cenzurze), a także o skutkach psychicznych aborcji dla kobiet, z którymi ma do czynienia pani Casini:

 

 

6. Znany fotograf i globtroter Janusz Rosikoń opowiada o współczesnej Wandei, gdzie co roku przybywa 15 mln ludzi, aby obejrzeć historię Francji, ujętą w wielkie widowisko plenerowe. Akcenty chrześcijańskiego dziedzictwa są tam wyraźne i działają mobilizująco na oglądających.

 

Za: niedziela.pl / yt

[bsa_pro_ad_space id=4]