W międzyczasie Sejm przyjął 4 października ustawę o PPK (Pracowniczych Planach Kapitałowych)

0
1109
[bsa_pro_ad_space id=5]

Nie od dziś wiadomo, że cele i interesy oligarchii finansowej nie są na dłuższą metę zbieżne z celami i interesami większości społeczeństwa. Jeśli dojdziemy kiedyś w przyszłości do harmonii celów i interesów obydwu tych grup, za pomocą takich mediów jak na przykład telewizja publiczna, może wtedy nie będzie takich kontrowersji jak dzisiaj. Do tego potrzebna jest jednak wola polityczna, aby telewizja publiczna była finansowa w 100 % ze środków publicznych. Nie może się utrzymywać z reklam, gdyż reklamodawcy nie zezwolą na swobodną debatę krytykującą ich interesy.

[bsa_pro_ad_space id=8]

W wyszukiwaniach informacji w Internecie można spotkać poglądy popierające PPK (najczęściej media wspierające interesy oligarchii finansowej) oraz krytykujące je. Ponieważ Polityka Polska jest medium promującym prawdę przedstawiamy stanowiska krytyczne, merytoryczne, których jest coraz więcej, ale wciąż stanowią mniejszość czasu antenowego.

 

 

https://www.rp.pl/Opinie/302169990-Pracownicze-plany-kapitalowe-przyszly-emeryt-dorzuci-do-biznesu—komentuje-Mateusz-Rzemek.html

 

Pracownicze Plany Kapitałowe – następca OFE?

Prof. Leokadia Oręziak: Na Pracowniczych Planach Kapitałowych zarobią tylko instytucje finansowe

https://www.youtube.com/watch?v=pqNZ0b39fIU

Za: TV Republika / wnet.fm / rp.pl / yt

[bsa_pro_ad_space id=4]