Akcja rodziców : Nigdy więcej zdalnego nauczania !

0
1239
[bsa_pro_ad_space id=5]

Rodzice mają dość zdalnego nauczania

PISMO DO DYREKTORA SZKOŁY – LINK

W czwartek 13 maja 2021 r. w kilkudziesięciu miastach Polski rodzice uczniów składali pisma do dyrektorów szkół w sprawie gwarancji tego, że cały przyszły rok szkolny będzie realizowany stacjonarnie. Akcję zorganizowali przedstawiciele Ogólnopolskiego Strajku Dzieci do szkół!

Kilkuosobowe grupki rodziców od wczesnych godzin porannych odwiedzały sekretariaty szkół (m.in. w Warszawie, Białymstoku, Poznaniu, Katowicach, Stalowej Woli, Zielonej Górze, Szczecinie), składając wcześniej przygotowane pisma do dyrektorów szkół. Część z nich złożyła dokumenty w swoim imieniu, inni jako przedstawiciele Ogólnopolskiego Strajku Dzieci do szkół! Byli i tacy, którzy to samo pismo dostarczyli do kilku placówek oświatowych.

[bsa_pro_ad_space id=8]

– To nasza kolejna ogólnopolska akcja mająca na celu uświadomienie dyrektorom szkół, ale także nauczycielom oraz uczniom nieszczęścia jakim jest bezpodstawne zamykanie szkół i wprowadzanie zdalnego nauczania, które tak naprawdę jest czystą fikcją

– mówi Adam Mazurek, organizator Ogólnopolskiego Strajku Dzieci do szkół!

W piśmie rodzice podkreślają, że oprócz kontynuowania zdalnego nauczania, nie godzą się też na wprowadzanie tzw. reżimów sanitarnych na terenie szkół np. zmuszania dzieci i rodziców do noszenia maseczek czy mierzenia temperatury ciała. Jednym zdaniem, rodzice domagają się natychmiastowego powrotu do normalności.

– Chcemy, aby jak najwięcej dyrektorów szkół w końcu zrozumiało, że nie ma zgody rodziców na dalsze kontynuowanie szkodliwego eksperymentu edukacyjnego na uczniach, jakim jest zdalne nauczania. Po drugie, dyrektorzy mają instrumenty prawne, aby szkoły cały czas działały normalnie. Więc chcemy, aby z nich korzystali

– dodaje Mazurek.

Przedstawiciele Ogólnopolskiego Strajku Dzieci do szkół! już szykują kolejną akcję na rzecz powrotu normalności w polskich szkołach. Od piątku będą namawiali uczniów do pisania listów z laurkami m.in. do prezydenta, premiera, ministra zdrowia, ministra edukacji i nauki, rzecznika praw dziecka czy sanepidu. Finał tego przedsięwzięcia nastąpi pierwszego czerwca, czyli w Międzynarodowy Dzień Dziecka.

PISMO DO DYREKTORA SZKOŁY – LINK

Adam Mazurek

[bsa_pro_ad_space id=4]