Dr Bodnar o Niedzielskim: „Minister eksperymentuje na ludziach, zamykając chorym dostęp do lekarzy”

0
1055
[bsa_pro_ad_space id=5]

W poniedziałek (29.03.2021) doktor Włodzimierz Bodnar, pulmonolog leczący chorych na Covid-19 przy pomocy amantadyny, był gościem Bogdana Rymanowskiego w Polsat News. Odnosząc się do wypowiedzi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który określił leczenie amantadyną jako eksperyment, Bodnar stwierdził: To pan minister eksperymentuje na ludziach, zamykając chorym dostęp do lekarzy. Ich nikt nie leczy, nie dostają znikąd pomocy.

Pacjent z Covid-19 w ogóle nie jest badany w domu. Były lżejsze choroby, nie dające tylu powikłań i nigdy nie leczyło się przez telefon

powiedział Bodnar podkreślając, że badanie fizykalne jest kluczowe w rozpoznaniu zapalenia płuc.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Podkreślił, że w jego przychodni pacjenci przyjmowani są normalnie i ani on, ani personel placówki nie stosuje żadnych nadzwyczajnych środków ostrożności.

– Nie byłbym w stanie pracować „zakneblowany”. Wdycham pewnie miliardy wirusów, lecz zdalnie nie jestem w stanie prawidłowo określić stanu zdrowia

– wyjaśnił odpowiadając na pytanie dlaczego nie nosi maski.

Doktor Bodnar wyleczył amantadyną już ok. 3 tysiące chorych. Żaden z nich nie ma tzw. zespołu pocovidowego. Personel w przychodni doktora Bodnara również był leczony amantadyną i „w ogóle nie boi się Covid-19”.

Ministerstwo Zdrowia usiłowało zablokować możliwość stosowania amantadyny w leczeniu Covid-19. W połowie grudnia o skuteczności amantadyny napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł i zadeklarował, że będzie domagał się od ministerstwa, aby zajęło się tym lekiem.

Pomimo oporu ze strony Ministerstwa Zdrowia badanie skuteczności amantadyny w leczeniu Covid-19 nareszcie zostało rozpoczęte. Doktor Bodnar przewiduje, że wyniki powinny być znane dość szybko.

– Doskonale wiem, że amantadyna działa, ale chcemy udowodnić Polsce i światu, że tak jest – podkreślił.

Cały wywiad red. Bogdana Rymanowskiego z dr Włodzimierzem Bodnarem w Telewizji Polsat poniżej:

za: yt/polsat, wprawo.pl

 


POWIĄZANE:

Jatrarchia – rządy medyków. WHO zmieniła od 2009 r. definicje epidemii, szczepionki i odporności stadnej

[bsa_pro_ad_space id=4]