Zdrowie: Jesteśmy narażeni na 100 milionów razy większą ilość promieniowania EMF w porównaniu do naszych dziadków

0
2427
[bsa_pro_ad_space id=5]

Żyjemy w środowisku, w którym jesteśmy otoczeni lub wręcz skąpani w promieniowaniu elektromagnetycznym (ang. Electro Magnetic Field). Maszyny, elektrownie, odkurzacze, zmywarki, mikrofalówki, komputery, telewizory, radia, telefony komórkowe, sieci elektryczne, itp. – to wszystko źródła promieniowania elektromagnetycznego, które nie jest obojętne dla naszego zdrowia. Jesteśmy narażeni na 100 milionów razy większą ilość promieniowania elektromagnetycznego w porównaniu do naszych dziadków.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Image: A professor of toxicology explains how EMFs cause biological damage and even cancer

Oto tylko kilka objawów jakie może wywoływać promieniowanie EMF:

 • notoryczne zmęczenie,
 • ataki nerwowości,
 • zawroty głowy,
 • bóle głowy,
 • niemożność skupienia uwagi,
 • bezsenność lub problemy ze snem (częste budzenie się),
 • problemy z odpoczynkiem i regeneracją sił,
 • uczucie gorąca głowy w podczas rozmowy przez telefon komórkowy,
 • i wiele innych..

W sytuacji kiedy to promieniowanie jest niemal wszędzie to trudno jest go unikać. Można neutralizować jego negatywny wpływ np. poprzez:

 • uziemianie – czyli bezpośredni kontakt z ziemią,
 • stosowanie odpromienników (np. orgonitowych),
 • ograniczanie czasu spędzanego przed ekranem telewizora/monitora,
 • ograniczenie rozmów przez telefon komórkowy,
 • otaczanie się roślinami w pomieszczeniach, których spędzamy najwięcej czasu,
 • itd.


To coś istnieje wokół nas, nie widzimy tego, a jednak może powodować poważne problemy zdrowotne, łącznie z rakiem, jednak możemy w ogóle o tym nawet nie wiedzieć. Być może nigdy nie słyszałeś o polach elektromagnetycznych (EMF), a nawet gdy słyszałeś, może nie jesteś świadomy ich niszczącego wpływu. Jednakże jesteśmy przez nie otoczeni, i ważnym jest, aby wytłumaczyć czym one są i jak na nas wpływają.

W prostych słowach pola elektromagnetyczne (EMF) są niewidzialnymi falami niskich lub wysokich częstotliwości, które promieniują z urządzeń elektrycznych i bezprzewodowych. Wszystkie urządzenia elektryczne, które codziennie wykorzystujemy wytwarzają pola elektromagnetyczne niskiej częstotliwości, podczas gdy urządzenia bezprzewodowe, takie jak routery generują pola o częstotliwości wysokiej.

Badania naukowe łączą wiele problemów zdrowotnych, m.in. ból głowy, zmęczenie, problemy trawienne czy problemy ze snem, z polami elektromagnetycznymi niskiej i wysokiej częstotliwości. Jest również sporo dowodów, że to pola EMF powodują poważniejsze stany zdrowotne, takie jak powikłania autoimmunologiczne czy niektóre rodzaje raka (Zobacz art. w jęz. angielskim:  Ochrona przed EMFs spowodowała 90% redukcję symptomów u ludzi z chorobami autoimmunologicznymi).

Dlaczego właściwie te pola powodują tyle szkody ? Dr Paul Héroux, pracownik naukowy i profesor toksykologii i wpływu zdrowotnego zjawisk elektromagnetycznych, na wydziale medycyny Uniwersytetu McGill w Montralu, niedawno wyjaśnił te zjawiska bardziej szczegółowo doktorowi Mercola w czasopiśmie Czasy Przebudzenia (ang. Waking Times).

Wyjaśnienia profesora

Prowadząc badania nad liniami wysokiego napięcia, Héroux rozpoczął badania nad rezultatami pól elektromagnetycznych emitowanych przez te linie. „Zaangażowałem się w biologię, przeszedłem kursy medycyny i stałem się, że tak powiem, inną osobą od tej, którą początkowo planowali moi przełożeni”, powiedział Czasom Przebudzenia.

Prowadzone badania spowodowały, że stał się ekspertem w dziedzinie wpływu tych pól na ludzkie ciało, a jego pragnienie niesienia pomocy ludzkiemu zdrowiu oraz środowisku naturalnemu skierowały go na Wydział Medycyny Uniwersytetu McGill.

Pierwszą sprawą, którą Paul Héroux wyjaśnił był fakt, że pola niskich częstotliwości, wysokich częstotliwości, pola elektryczne i magnetyczne mają podobny biologiczny wpływ na ludzkie ciało.

„Jest prawdą, że częstotliwość wpływa na rezultaty”, zauważa Paul Héroux, „ale zasadniczo … mógłbym używając pola elektrycznego lub magnetycznego, spowodować taki sam efekt w komórce. Większość sygnałów o wyższych częstotliwościach mają wystarczająco dużo komponentów o niskich częstotliwościach, aby mieć wiele wspólnego z elementami o niskich częstotliwościach”.

Zauważa ponadto, że mimo iż pola elektromagnetyczne (EMFs) nie powodują powstania ciepła, to jednak powodują szkody – pomimo tego, co deklarują firmy telekomuniikacyjne.

Obejmując całe spektrum, nie ma żadnych wątpliwości, że mamy do czynienia z wpływem biologicznym„, wyjaśnia. „Nie ma żadnych wątpliwości, że istnieje znaczny wpływ na zdrowie, którego doświadczamy przez długi czas, i który zwiększa cały czas nasze rachunki za zdrowie”.

Niewiele trzeba

Paul Héroux i jego zespół odkryli, że pola elektromagnetyczne (EMFs) na poziomie tak niskim jak 60 Hertzów (Hz) mogą drastycznie wpłynąć na rozwój komórek rakowych, nadwyrężyć płodność i zwiększyć ryzyko poronienia.

Czasy Przebudzenia wyjaśniają teorię Paula Héroux, dlaczego dochodzi do zniszczenia:

„Mechanizm działania opisywany przez Héroux dotyczy enzymu syntazy ATP, który popycha strumienie protonów poprzez kanał wodny (podobnie do prądu, który przepływa przez przewód elektryczny). Protony muszą przebrnąć przez ok. 20 molekuł wody, aby przejść przez ten kanał. Syntaza ATP jest pierwotna i wspólna dla wszystkich żywych ustrojów. [Syntaza ATP – enzym z grupy syntaz katalizujący reakcję wytwarzania ATP z ADP i fosforanu nieorganicznego Pi. Energia niezbędna do syntezy pochodzi z gradientu elektrochemicznego i przekształcana jest w energię wiązań chemicznych podczas transportu protonów przez syntazę ATP – przyp. Wikipedia].

Pola magnetyczne mogą zmienić transparentność kanałów wodnych dla protonów, i w ten sposób redukować ten strumień. W rezultacie, tworzy się mniej ATP, co może mieć konsekwencje dla całego organizmu, od tworzenia się chorób przewlekłych, poprzez bezpłodność aż do zmniejszenie inteligencji.”

Paul Héroux wyznaje, że pola elektromagnetyczne EMF znacząco zwiększają stres oksydacyjny, który niszczy proteiny i błony komórkowe oraz łamie spoiwa DNA.

Badanie opublikowane w magazynie „Wolna, Radykalna Biologia i Medycyna” (LINK W JĘZ. ANGIELSKIM) ukazuje, że nadmierny stres oksydacyjny powoduje chroniczne zapalenia, które z kolei powodują wiele chorób, włączając w to cukrzycę, choroby krążenia czy raka.

Niestety, jak ostrzega Paul Héroux, większość z nas żyje przez cały czas w środowisku, w którym jesteśmy otoczeni przez niebezpieczne poziomy pól EMF. Mimo wszystko rozważnym jest, aby minimalizować zniszczenia jak to tylko możliwe, aby zmniejszyć ekspozycje na routery bezprzewodowe, kuchenki mikrofalowe i inne nie niezbędne źródła częstotliwości elektromagnetycznych.

Inne źródła wiedzy o EMF w jęz. angielskim:

emf.news

science.naturalnews.com/EMFs

Źródła: NaturalNews.com, EMF.news, WakingTimes.com

GENERATION ZAPPED

“Generation Zapped”: film dokumentalny ukazuje OGROMNE zagrożenie zdrowia związane z technologią bezprzewodową. Zmniejszona płodność mężczyzn. [WIDEO]

[bsa_pro_ad_space id=4]