Kraków, Poznań: Kolejne szkoły zamknięte po szczepionce Astra Zeneca. W jednej kilkudziesięciu nauczycieli źle czuje się.

0
1074
[bsa_pro_ad_space id=5]

1) W placówce na Dębcu zajęcia się nie odbędą. 

https://gloswielkopolski.pl/szkola-podstawowa-na-debcu-w-poznaniu-zamknieta-powodem-zle-samopoczucie-nauczycieli-po-wtorkowym-szczepieniu/ar/c1-15447051

Fragment:

[bsa_pro_ad_space id=8]

Odbieramy sygnały o złym samopoczuciu nauczycieli po przyjęciu szczepionki przeciwko koronawirusowi z całej Wielkopolski. Mam informacje o nauczycielach z Leszna, Nojewa (gmina Pniewy) i Poznania, którzy musieli iść na zwolnienie lekarskie, ponieważ po przyjęciu szczepionki mieli wysoką gorączkę, około 40 stopni.

2) Informacje o zamknięciu szkoły na Łozowej dostaliśmy od jednego z naszych Widzów.

– Szkoła Podstawowa Uni-Terra w Poznaniu z Adresu: Łozowa 77, Zamknięta dnia 17.02.2021 z powodu dużej ilości złych dolegliwości większości nauczycieli, spowodowanych szczepieniem na COVID19 które miało miejsce 16-go – napisał widz na [email protected] .

Z ustaleń portalu epoznan.pl wynika, że wczoraj zaszczepiono 33 pracowników szkoły – 25 z nich „czuje się źle”. 

Wicedyrektorka placówki Ewelina Wilniewicz przekazała, że szkoła jest nieczynna. Nie wiadomo czy jutro zajęcia w szkole będą prowadzone. Wszystko zależy od tego jak będzie czuć się kadra nauczycielska. Informacje mają pojawić się ok. godz.15.

Kolejny sygnał dotyczący jednej ze szkół w regionie przesłali czytelnicy epoznan.pl

– W Szkole Podstawowej nr 1 w Suchym Lesie, szczepienia nauczycieli przeprowadzono w poniedziałek. Od wczoraj większości nauczycieli nie ma w szkole. Szkoła funkcjonuje, ale dzieci mają zajęcia z paniami ze świetlicy, biblioteki, często każdą lekcję z innym nauczycielem.

Skutki uboczne po przyjęciu szczepionki zaobserwowano też wśród nauczycieli w Krakowie, o czym poinformował jeden z radnych. 

– W sobotę cały personel jej placówki, 5 pań, był szczepiony Astra Zenecą. Panie są z różnych części Krakowa. Po upływie 12-18 h wystąpiły U WSZYSTKICH duże objawy uboczne- ból głowy, wymioty, temperatura, problemy ze snem. Nie były w stanie dziś stawić się do pracy – wszystkie z nich. Dzisiaj już objawy ustąpiły u wszystkich pań, jutro będą wszystkie w pracy. W ulotce jest informacja, że tego typu objawy mogą wystąpić u 10 proc. szczepionych, tutaj z nieznanych powodów wystąpiły u wszystkich. Jeżeli placówka jest mała, warto zabezpieczyć się przed tym i nie szczepić całego personelu w jednym dniu – przekazał krakowski radny, Łukasz Wantuch.

Wczoraj gościem programu Otwarta Antena był epidemiolog, dr Paweł Grzesiowski. Do studia zadzwoniła zaniepokojona kobieta, która wskazywała, że razem z jedenastoma innymi osobami została zaszczepiona przeciw COVID19 szczepionką AstraZeneca. 

– U dziesięciu osób wystąpiły niepokojące objawy. Wysoka gorączka, złe samopoczucie. Wszyscy byliśmy szczepieni AstrąZenecą – mówiła na antenie Otwartej Anteny. 

Lekarz tłumaczył, że z obserwacji naukowców wynika, że silne, przejściowe skutki uboczne po przyjęciu szczepionki AstraZeneca często pojawiają się po pierwszej dawce – może to być m.in. wysoka gorączka – nawet do 39 st. C. W tym przypadku można przyjąć leki przeciwgorączkowe. 

Natomiast w przypadku szczepionki Pfizera – silniejsze objawy po szczepieniu są dopiero przy przyjęciu drugiej dawki. Dr Grzesiowski uspokajał, że takie objawy wskazują na to, że nasz układ odpornościowy został pobudzony do produkcji przeciwciał. Ostrzegał też, by w przypadku bardzo silnych dodatkowych objawów takich jak np. biegunka skonsultować się z lekarzem. 

============================

         W Krakowie w niektórych placówkach do pracy nie stawiła się niemal cała zaszczepiona w piątek kadra. 

      Problemy w związku ze szczepieniami nauczycieli pojawiły się także w łódzkiem. Niepożądane odczyny poszczepienne zgłosili niemal wszyscy – 28 z 32 nauczycieli zaszczepionych w poniedziałek. Oni także otrzymali preparaty AstraZeneca. 

     Eksperci uspokajają jednak, że objawy podobne do grypy po zaszczepieniu nie są niczym dziwnym i nie powinny powodować niepokoju, bo to normalna reakcja obronna organizmu. Może ona wystąpić po podaniu każdej szczepionki – dodaje prof. Robert Flisiak z Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

za: wtk.pl


POWIĄZANE:

Doniesienia CHD (ChildrensHealthDefense) – szczepionki, koncerny farmaceutyczne i medialne, polityka [ENG]

Co wciąż muszą przekazać opinii publicznej czołowi kandydaci na szczepionki przeciwko COVID ?

[bsa_pro_ad_space id=4]