Prof. Krzysztof Simon atakuje ministra Marcina Warchoła. Czyich interesów broni pan profesor? Czy pacjentów?

0
1246
[bsa_pro_ad_space id=5]

Dorota Łosiewicz

[bsa_pro_ad_space id=8]

Profesor Krzysztof Simon postanowił zganić Marcina Warchoła, wiceministra sprawiedliwości za to, że ten przyznał publicznie, iż odzyskał zdrowie dzięki amantadynie.

Jest to skandaliczna wypowiedź ministra rządu aktualnego, wypowiada się o leku, o którym nie ma pojęcia, przecież jakby wziął witaminę C albo aspirynę, być może też by wyzdrowiał 

 zawyrokował prof. Simon w „Faktach po Faktach” w TVN24.

Możliwe także, że gdyby minister Warchoł nie wziął tego leku, to by umarł, ale tej wersji już pan profesor nie wziął pod uwagę.

W grudniu wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł przyznał, że wyzdrowiał dzięki amantadynie.

POR. “Amantadyna działa na COVID!”. Wiceminister sprawiedliwości: Wziąłem ten lek – piorunujący efekt!

Amantadyna działa na COVID! Jestem przykładem. Najpierw syn, potem żona, w końcu ja: wysoka gorączka, ogromny ból, silny kaszel, wg.lekarza tak 7 dni, a potem apogeum, wiec wziąłem amantadyne-piorunujący efekt! Zadziałało! Będę domagał się od @MZ_GOV_PL, by zajął się tym lekiem – napisał.

Przypomnijmy więc dlaczego minister Warchoł zdecydował się publicznie wypowiedzieć w sprawie leku, choć przecież wcale nie musiał.

Poczułem się zobowiązany, żeby się tym podzielić. Byłby to skrajny egoizm, wręcz zbrodnia, gdybym nie powiedział publicznie, że mi to pomogło  mówił w telewizji wPolsce.pl Marcin Warchoł.

Po tej deklaracji wiceministra sprawiedliwości, presji mediów i publicznej aktywności dr Włodzimierza Bodnara minister zdrowia Adam Niedzielski zlecił ABM przeprowadzenie badania klinicznego tego leku.

Jeśli ktoś chce udowodnić, że działa, nie działa czy szkodzi, to proszę bardzo. Wiem, że takie badania neurolodzy toczą w Lublinie i bardzo dobrze, niech sprawdzą na grupie tysiąca-dwóch tysięcy osób, dla mnie ryzykantów, którzy biorą lek toksyczny – dorzucił pan profesor.

Pytanie czy większym ryzykiem nie jest czekanie w domu na śmierć, bo teraz w wielu przypadkach tak wygląda sytuacja.

Jeśli zaś chodzi o toksyczność amantadyny: czy to możliwe, bo ktoś, kto odpowiada w Polsce za schematy leczenia pozwolił schorowanym ludziom z chorobą Parkinsona leczyć się toksycznym lekiem? Panowie profesorowie chyba nie ustalili wspólnej wersji.

Problem jest taki, że być może amantadyna i rymantadyna, podobny lek, który 40 lat temu stosowaliśmy, będzie indukował powstawanie mutacji wśród tego wirusa  dodał prof. Simon.

A dlaczego profesor Simon nie dywaguje czy przypadkiem szczepionka nie będzie indukować powstawania mutacji tego wirusa?

Tym bardziej, że zawiera mRNA, na bazie którego w naszych komórkach ma być wyprodukowane białko wirusa. Dlaczego nie zachęca, by nie stosować antybiotyków, bo przecież niektóre bakterie się na nie uodparniają, czyli nabierają genetycznie nowych cech, co jest odpowiednikiem mutacji wirusa.

Prof. Simon, to ten sam, który w połowie października apelował do Polaków, by nie chodzili we Wszystkich Świętych na cmentarze, bo „pełne ludzi cmentarze we Wszystkich Świętych, to skrajne niebezpieczeństwo”, a już po kilkunastu dniach twierdził, że uliczne protesty nie są groźne, ponieważ „jeśli ludzie stoją oddzielnie na świeżym powietrzu, noszą maski, to specjalnie się nie zarażą.” Dziś ten sam profesor mówi o amantadynie:

„To nie jest sprawa polityków, to jest sprawa medyków, specjalistów.”

Jednak, gdy wyraźnie widać, że wpływowi eksperci celowo ignorują doniesienia o tysiącach wyzdrowień dzięki lekowi, za którym nie stoi żadne lobby, to chwała politykom, takim jak Marcin Warchoł, że nie milczą, tylko głośno mówią to, czego nie chcą słyszeć koncerny.

Może, za Maciejem Pawlickim, należy wciąż pytać o intencje naukowców i sprawdzać w czyim interesie tak naprawdę działają. Czyżby atak na ministra miał źródło w fakcie, że zdecydował się zaangażować w doprowadzenie do badania klinicznego leku, który może pokrzyżować miliardowe interesy koncernów?

za: wpolityce.pl


Wybrane komentarze:

qwas; Pan Simon jest opłacany przez koncerny farmaceutyczne. Widziałem listę tych naszych pseudo expertów i ich powiązania z BIG-Farmą ! On nie ma prawa występować jako niezależny expert !!!!

ambra; Prof. Simon – konsult. i wykł. sponsor. AbbVie, Gilead i Merck, konsult. Alfa‐Wassermann, Novartis, Lilly, and Bayer, fundusze na bad. AbbVie, Allergan, Bayer, EISAI, Gilead, Intercept, and Pfizer.

Kreon: Ten warchoł, foliarz, granciarz i beneficjent koncernów farmaceutycznych, Simon, jest podawany jako oficjalny doradca Morawieckiego. To pokazuje, kim stał się i jakimi ludźmi się otacza Morawiecki.

@Rybak : Droga Pani Doroto! Przedstawiana przez Panią sprawa jasno pokazuje, że doszliśmy już do takiego stopnia upadku naszej cywilizacji, że prawda się już nie liczy, liczą się tylko pieniądze określonej grupy ludzi. Temu rygorowi podlegają już nawet uniwersytety. Głupota dominuje też już w urzędach i o zgrozo szkołach. Jednym z obecnie głoszonych największych kłamstw, służących garnięciu pieniędzy przez określone grupy ludzi, jest kłamstwo na temat CO2, który nie ma żadnego wpływu na klimat, a przemilcza się gigantyczne produkowanie pary wodnej nowej wody (około 60 kilometrów sześciennych rocznie), przez spalanie gigantycznych ilości węglowodorów kopalnych i trwałe wypalanie tlenu z powietrza, które może doprowadzić do nieodwracalnych zmian u organizmów żywych, w tym u ludzi. Para wodna ( ciągłe około 90% wilgotności powietrza) powoduje duże zaburzenia klimatyczne, ponieważ ma o ok. 100% wyższą od powietrza pojemność cieplną, większą masę właściwą, a to powoduje przenoszenie dużych ilości ciepła z rejonów mocno nagrzewanych przez słońce, w rejony mniej nagrzewane, powoduje gwałtowne wahania ciśnienia atmosferycznego, wichury i nawałnice, ale to się nie liczy. Liczy się tylko kasa lobby gazowo naftowego.

@wikto-r: Niestety mamy chore państwo. Tzw. eksperci z Ministerstwa Zdrowia z tytułami profesorskimi są na listach płac koncernów farmaceutycznych. Wiceminister Sprawiedliwości, który nielegalnie zdobywa AMANTADYNĘ, by leczyć się z COVID19 a być może ratować życie. Sam twierdzi, że koncerny farmaceutyczne sterują ekspertami, czyli Ministerstwem Zdrowia. Lansuje się bardzo drogą, niesprawdzoną szczepionkę, a blokuje się, od kwietnia 2020 skuteczny i tani lek. Gdzie jest premier i prezydent. Mają informację i nie reagują. Żaden nie pojechał do Przemyśla aby spotkać się z dr Bodnarem. Już w kwietniu powinni tam być i zwołać niezależnych ekspertów. Jeśli dotąd tego nie zrobili, to znaczy, że albo uczestniczą w tej grze koncernów farmaceutycznych, albo nie nadają się do sprawowania władzy. Nie sądziłem, że gdy będzie rządzić PiS państwo będzie przypominać świat z Mrożka, czy Orwella. Że doradca Tuska będzie premierem w rządzie PiS.

ex pac.jęt: Tu zgadzam sie z P. Pawlickim. W imię czego rezygnować z możliwości ratowania zdrowia na rzecz monopolu koncernów farmaceutycznych i nie zawsze bezinteresownych środowisk naukowych?

Niektórzy lekarze leczą COVID 19 tylko dużą dawką vit D3 i vit C. Wszystko zależy od nasilenia choroby. Lekarz sam musi podjąć decyzję o sposobie leczenia. Bardzo ważny jest też termin podania leku.

Amantadyna: A co z Horbanem doradcą rządu i Gutem? Obejrzyjcie sobie tych obłudników w „Warto Rozmawiać” Pospieszalskiego. Dwóch aroganckich cwaniaków.

Bożena: https://odkrywamyzdrowie.pl/post/opinia-prawna-szczepienia-przeciw-covid-19-sa-eksperymentem-medycznym-na-ludziach

SZOK w Norwegii. KILKANAŚCIE OSÓB ZMARŁO dlatego, że zostały zaszczepione” (POTWIERDZONE przez norweską agencję leków! Więcej osób ginie przez ‘lek’ niż chorobę?!) https://tinyurl.com/yxu6gd8r


POWIĄZANE:

Lobbysta koncernów Simon Krzysztof dyktuje co mamy robić w kwestii szczepień!

Leczenie amantadyną. Polacy, czas teraz na działanie społeczeństwa – prosi dr Włodzimierz Bodnar

Śmierć przez zbieg okoliczności ?

[bsa_pro_ad_space id=4]