„Jesteście mordercami” – Korwin-Mikke na Komisji Zdrowia o działaniach rządu ws. pandemii koronawirusa [WIDEO]

0
804
[bsa_pro_ad_space id=5]

We wtorek (5.01.2021) odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia, podczas której minister zdrowia Adam Niedzielski i szef KPRM Michał Dworczyk odpowiadali na pytania posłów dotyczące strategii szczepień na Covid-19. Poseł Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke, nie przebierał w słowach oceniając dotychczasową działalność rządu, czyli lockdown i odcięcie Polaków od służby zdrowia, które już doprowadziło do nadmiarowych 70 tys. zgonów.

Korwin-Mikke wskazał, że w Brazylii, w Szwecji i na Białorusi prowadzono walkę z koronawirusem w „stopniu niewielkim, właściwie żadnym”.  W krajach, w których wprowadzono restrykcje, zmarło więcej osób.

[bsa_pro_ad_space id=8]

– W Polsce w tej chwili wyrównaliśmy ze Szwecją, która nie robiła prawie nic. Te wszystkie lockdowny, zamknięcia szkół były całkowicie niepotrzebne. Dokładnie taki sam wynik osiągnęlibyśmy, gdyby w ogóle nie było Ministerstwa Zdrowia. Ale jest znacznie gorzej. W wyniku tego, coście robili, umarło na koronawirusa mniej więcej tyle samo ludzi, a może trochę więcej niż gdybyście nic nie robili. Ale za to umiera o 16 tysięcy miesięcznie więcej ludzi, którzy nie są chorzy na koronawirusa

– powiedział Mikke podkreślając, że jest to rezultat braku leczenia wynikającego z paraliżu służby zdrowia.

– Jesteście mordercami, powiedzmy to jasno. Wy zabijacie ludzi – oświadczył poseł Konfederacji. – Te 16 tysięcy ludzi miesięcznie umiera w wyniku działań rządu polskiego. I niech tzw. opozycja nie mówi nic, bo ona zachęcała, żeby rząd jeszcze więcej robił – podkreślił.

Korwin-Mikke wyjaśnił, że na skutek działań rządu ludzie stracili zaufanie do władzy. Przedstawiciele rządu mówią oczywistą nieprawdę, jak np. zapewniając o skuteczności szczepionki w przypadku mutacji wirusa.

– Ludzi tracą zaufanie, bo wierzą, że celem rządzących jest kupienie jak najwięcej szczepionek i zaszczepienie ludzi. Ludzie nie chcą się szczepić, bo wierzą, że eksperci są na żołdzie firm farmaceutycznych, że eksperci kłamią. Nikt nie wierzy komisjom ekspertów, bo oni od lat siedzą w tym biznesie i oni są stale w styku z firmami farmaceutycznymi. I ludzie stracili wiarę. Połowa Polaków nie chce się szczepić, bo nie wierzy wam po prostu. Nie wierzy, bo jesteście niewiarygodni – powiedział Mikke.

Gdy Mikke oświadczył, że „wyszczepić” można bydło, a nie ludzi, przewodniczący poinformował, że odbiera mu głos. Poseł Konfederacji zdołał jednak zadać pytanie o to, kto podjął decyzję o kupieniu szczepionki od firmy, która była skazana za skorumpowanie środowiska lekarskiego i robiła nielegalne doświadczenia na ludziach w Nigerii. Pytanie nie doczekało się odpowiedzi (Nagranie od 3:42:44).

Poniżej ponad 5h nagranie z Komisji Zdrowia Sejmu Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, ustawione na wypowiedź posła Korwina-Mikke. Pod wideo statystyki zgonów w latach 2019 i 2020 roku.

zgony2020km

 Wzrost liczby zgonów obserwujemy w grupach wiekowych 50+ (od tygodnia numer 40 – to jest od początku października 2020).

[To jest całkowita liczba zgonów, bez żadnych „przeliczeń”]

 zgony2020

 Dla porównania wykres dla roku 2019 (tu brak jesiennego wzrostu).

zgony2019 Dane do wykresów wzięte ze strony GUS : https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ludnosc/ludnosc/zgony-wedlug-tygodni,39,2.html

GUS publikuje następujące zastrzeżenia:

„Zestawienie tabelaryczne prezentujące zgony od 2000 roku według tygodnia zgonu, wieku i płci oraz podregionu zamieszkania osób zmarłych (Weekly deaths).

Dane te są opracowywane przez Główny Urząd Statystyczny z uwzględnieniem szczegółowych poziomów agregacji, tj. płeć, 5-letnie grupy wieku, podregiony (NUTS-3) zgodnie z NUTS2016 oraz tygodnie zdarzenia. Zbiory zawierają informacje tylko o mieszkańcach Polski.

Prezentowany szereg czasowy zawiera informacje od 2000 roku i jest aktualizowany w cyklach miesięcznych, ok. 15 dnia każdego miesiąca. Dane za lata 2000-2019 są danymi ostatecznymi i nie będą ulegały zmianie, natomiast dane bieżące – za 2020 rok –  mają status danych wstępnych i będą co miesiąc aktualizowane oraz uzupełniane o kolejne tygodnie. Ze względu na metodologiczne aspekty badania (proces pozyskiwania i przetwarzania danych z Urzędów Stanu Cywilnego) dane z zakresu ostatnich 4-6 tygodni w szeregu czasowym mogą nie być kompletne.

Dane o zgonach według tygodni są przekazywane również do Eurostatu. Zachęcamy zatem do odwiedzenia także bazy Eurostatu, która gromadzi dane o zgonach z krajów UE. Tym samym analiza statystyki zgonów może być prowadzona przez Państwa w szerszym kontekście.”

za: wprawo.pl, GUS


POWIĄZANE:

Jak Białoruś ujawnia kłamstwo o lockdownie

Rok 2013: Szwecja przeprasza obywateli za szczepienia przeciw świńskiej grypie w 2009 roku

Szwecji nie da się już zakrzyczeć, dlatego o Szwecji polscy zbrodniarze milczą

Paraliż służby zdrowia główną przyczyną OGROMNEGO [DWUKROTNEGO] wzrostu liczby zgonów

[bsa_pro_ad_space id=4]