Niedzielski chce zaszczepić całą populację dorosłych

0
545

Argument, że ktoś nieszczepiony zarazi tych innych i przez to będzie epidemia jest beznadziejnie głupi.

Bo skoro inni się zaszczepili, to znaczy, że nie mogą się zarazić. A jeśli się zarażą to nie warto było się szczepić


Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że planuje

zaszczepić na koronawirusa całą populację dorosłych obywateli Rzeczpospolitej.

Skończymy jak u Orwella – mówił o obowiązkowych szczepieniach na COVID-19 Stanisław Żółtek, b. kandydat na prezydenta RP A.D. 2020.

Amerykański Pfizer w poniedziałek ogłosił, że jego szczepionka ma ponad 90 procent skuteczności. W pierwszym kwartale 2021 roku ma wyprodukować 300 milionów sztuk, a premier Mateusz Morawiecki już zapowiedział chęć zakupu 20 milionów.

„Planujemy zaszczepić całą populację”

Z kolei minister Adam Niedzielski w piątkowym wystąpieniu w „Gościu Wydarzeń” w Polsat News oznajmił, że rząd planuje zaszczepić wszystkich dorosłych Polaków.

Planujemy zaszczepić całą populację dorosłych. W tej chwili to 31 mln ludzi. (…) Ten proces przygotowania nie będzie łatwy jeśli mówimy o tym szczepieniu. Podejrzewam, że skłonność do szczepienia będzie zdecydowanie większa niż do tej pory w przypadku różnych chorób – mówił Niedzielski.

Jak w „Folwarku Zwierzęcym”

Obecnie jedynie 30 % Polaków jest gotowych dobrowolnie zaszczepić się na koronawirusa. Jak zatem rząd planuje zaszczepić pozostałych? Tego nie wiemy, możemy się jedynie domyślać.

O przymusowych szczepieniach na koronawirusa dosadnie mówił podczas debaty prezydenckiej Stanisław Żółtek.

Jeśli raz pozwolimy na to, aby rząd zmusił nas do szczepionki, (…) taką nam wolność odebrał, (…) to już się od tego nie uwolnimy – mówił Żółtek.

Bynajmniej nie chodzi tu o żadne teorie spiskowe na temat szczepień. Chodzi jedynie od wolność wyboru i prawo do decydowania o sobie.

Nieważne, czy ta szczepionka będzie skuteczna, czy nie. Sam fakt, że będziemy traktowani jak zwierzęta gospodarcze, że można nas zaszczepić siłą, że można nam dziecko odebrać i zaszczepić…. Już sam ten fakt jest straszny. Potworny – podkreślał.

Jak się państwo nad tym zastanowicie, jakie to ma konsekwencje, to jedno jest naprawdę przerażające. Argument, że ktoś nieszczepiony zarazi tych innych i dzięki temu będzie epidemia jest beznadziejnie głupi. Bo skoro inni się zaszczepili, to znaczy, że nie mogą się zarazić. A jeśli się zarażą, to nie warto było się szczepićtłumaczył Żółtek.

za: nczas.com

POWIĄZANE:

Mistrzowie marketingu: Pfizer, nasz dobroczyńca [PL-EN]

Boris Johnson ma się spotkać z Billem Gates’em i Wielką Farmacją, aby zaplanować narodowy rollout szczepionkowy w Wlk. Brytanii [English]

Szczepionki w Polsce. Co z tym Art. 36 Ustawy ? Kto ma rację Kennedy czy Gates ?