W kryzysie najważniejszym jest, aby obrać i utrzymać właściwy kierunek…

0
2173
[bsa_pro_ad_space id=5]

Żyjemy w czasach wielkiego niepokoju – kryzys covidowy (kryzys określany przez patriotów amerykańskich jako: Big Pharma [przeogromne wręcz dochody ze sprzedaży leków i szczepionek i kupowanie mediów = świadomości obywateli – zob. LINK] – Big Science [sponsorowanie grantów przez Big Pharma, zagłuszanie głosów pozostałych naukowców + sponsorowanie apostołów różnych szkodliwych idei – zob. LINK] – Big Tech [cenzurowanie głosów niezgodnych z „oficjalną” narracją w wielu dziedzinach życia – zob. LINK]), zadłużenie rodzin, przedsiębiorstw i państw (początek na skalę globalną to amerykański prywatny FED i globalna Troika), redefiniowanie języka i promocja antykultury, kryzys w Kościele sięgający najwyższych szczebli hierarchii (mafia lawendowa oraz brak jasności nauczania Kościoła), wyścig zbrojeń oraz wyścig o podbój kosmosu między USA i jego satelitami oraz Chinami-Rosją (za niewyobrażalne wręcz pieniądze), kolorowe rewolucje  przeprowadzane w różnych krajach (ostatnio Białoruś), walka ze zmianami klimatu, wiążąca się z dodatkowymi daninami na rzecz najbogatszych (LINK). Na dodatek jedna z granic bloków Chin i USA, przebiega na naszej granicznej rzece Bug. Po wschodniej stronie mamy Unię Euroazjatycką (założoną przez Rosję, Kazachstan i Białoruś), po zachodniej Unię Europejską, która obecnie nam wygraża, że Polskę zagłodzi finansowo. Dla Polaków mamy dobrą wiadomość – pieniądze nie rosną na brukselskich kasztanach, mogą też być kreowane równie dobrze w Polsce w oparciu o zdrowe zasady opierające się na pracy i surowcach naturalnych.

Aby się w tym wszystkim nie pogubić, przytaczamy kilka złotych reguł, którymi powinniśmy się kierować, jako wspólnota narodowa, w każdej dziedzinie. Jeśli podejmiemy zorganizowany trud w tym kierunku, powinniśmy przejść drogą trudną, ale koniec końców opłacalną dla Polaków i Polski i szerzej dla mieszkańców Europy i świata.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Realizując politykę troszczącą się o dobro wspólne, warto przytoczyć kilka oczywistych haseł:

„Pragnę zauważyć, że nawet Ci, którzy popierają aborcję, zdążyli się już narodzić”

„Nawet ci, którzy kłamią, sami nie lubią być okłamywani”

Z tego wynika bezsensowność promowania aborcji (oczywista prawda, że życie ludzkie jest święte jest podzielana przez znaczną większość mieszkańców naszej planety) oraz zachęta do odważnego ujawniania zakłamania bardzo, bardzo wielu dziedzin dzisiejszego świata.

„Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,32)”

Aspektów prawdy jest kilka – jest prawda o zjawiskach w życiu społecznym i politycznym, którymi na tym portalu staramy się zajmować, ale jest też prawda o człowieku, prawda o sobie samym. Nawet z największego dna, Zbawiciel jest w stanie wyprowadzić człowieka upadłego na człowieka godnego. To się jednak dokonuje w ciszy sakramentu, a świadectw tego typu jest nieskończenie wiele.

Następnie jako wspólnota powinniśmy obrać kierunek cywilizacyjny, który dla Polski i Polaków, również dla potomków rodzin pół-komunistycznych lub nawet komunistycznych może być tylko JEDEN – cywilizację łacińską.

„W cywilizacji łacińskiej prawo ma się opierać na etyce, a państwo na społeczeństwie”.

„Dopiero chrześcijaństwo wprowadziło pracę fizyczną pomiędzy pojęcia etyczne”

A następnie każdy, w swojej dziedzinie życia, w swoim otoczeniu, niech nie ustaje i działa w tym kierunku, jedni drugich upominając, z miłością, uprzednio dając najlepszy przykład na jaki nas stać. Pamiętajmy też – nasze dzieci i młodzież to jutrzejsi Polacy i jutrzejsza Polska. Otoczmy ich troską, miłością i duchem prawdy, cierpliwie tłumacząc im otaczające nas negatywne zjawiska, z których – z pomocą Bożą – damy radę się wyzwolić.

Niech Maryja, Królowa Polski, prowadzi nas, prowadzi nasze rodziny i nasz naród do wolności i odpowiedzialności jeden za drugiego.

Redakcja Polityki Polskiej


DO DALSZEGO STUDIOWANIA:

NAUKA SPOŁECZNA KOŚCIOŁA

KAPITALIZM FINANSISTÓW A SOLIDARYZM JEZUITÓW – JAK ROZSTRZYGNĘŁA SIĘ SPRAWA USTROJU ŚWIATOWEGO

[bsa_pro_ad_space id=4]