USA zamierzają uznać Antifę za organizację terrorystyczną

0
1225
[bsa_pro_ad_space id=5]

Prezydent USA Donald Trump poinformował w niedzielę, że USA zamierzają uznać skrajnie lewicowy ruch Antifa za organizację terrorystyczną. Administracja Stanów Zjednoczonych zarzuca ekstremistom z Antify udział w aktach przemocy, do których doszło w czasie ostatnich demonstracji i zamieszek.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump napisał w niedzielę na Facebooku, że USA zamierzają uznać skrajnie lewicowy ruch Antifa za organizację terrorystyczną. Przedstawiciele administracji USA zarzucają lewicowym bojówkom udział w aktach przemocy, do których doszło podczas ostatnich zamieszek i demonstracji.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Donald Trump nie podał szczegółów związanych ze sprawą. Wcześniej podkreślał, że skrajna lewica i anarchiści odpowiadają za akty przemocy w trwających od wtorku demonstracjach, do których doszło po śmierci czarnoskórego mężczyzny George’a Floyda.

Podobną opinię przedstawił w sobotę prokurator generalny USA William Barr. Podkreślił, że demonstracje zostały przejęte przez lewicowych ekstremistów, posiadających własne cele. W wielu przypadkach uczestnicy demonstracji malowali na murach skrajnie lewicowe symbole.

Antifa jest nieformalnym ruchem skrajnie lewicowych bojówek. Posiada swoje korzenie w Niemczech. Jak pisaliśmy, środowisko skrajnie lewicowych ekstremistów wielokrotnie dopuszczało się przemocy politycznej wobec swoich przeciwników.

Więcej na kresy.pl:

Niemcy: Po raz kolejny podpalono auto rodziców deputowanego z AfD. Policja podejrzewa lewicowych ekstremistów

Starcia w Portland w czasie marszu oprotestowanego przez Antifę [+ Video]

Antifa próbowała rozbić antyimigrancką demonstrację – jej członkowie starli się z policją

Amerykańskie specsłużby ostrzegały przed Antifą już w zeszłym roku

za: kresy.pl / facebook.com / politico.com /

[bsa_pro_ad_space id=4]