Nowy kandydat na Prezydenta Rzeczypospolitej – Romuald Starosielec w wywiadzie dla telewizji NTV [WIDEO]

0
2699
[bsa_pro_ad_space id=5]

Romuald Starosielec – kandydat na prezydenta RP – był 22 maja gościem Janusza Zagórskiego w telewizji internetowej NTV. Na początku wywiadu odniósł się do obecnej sytuacji w kraju i na świecie, nazywając ją “pandemią strachu”.

Romuald Starosielec jako prezydent będzie między innymi  zabiegał o uruchomienie wydobycia olbrzymich zasobów surowców naturalnych, które znajdują się na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to jego zdaniem nasze bogactwo narodowe, które nie może podlegać sprzedaży korporacjom zagranicznym.

[bsa_pro_ad_space id=8]

“Wdrożymy ten wielki projekt inwestycyjny z poszanowaniem środowiska naturalnego, który przyniesie wymierne efekty dla wszystkich obywateli w ciągu kilku lat” stwierdza kandydat.

Wdrożenie programu re-industrializacji Polski.

Polska będzie Centralnym Okręgiem Przemysłowym Europy, nie zaś Specjalną Strefę Ekonomiczną z uprzywilejowaną pozycją zagranicznego kapitału w stosunku do polskich firm.

Samorząd gospodarczy [LOBBING POLSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW – RED.] będzie stałym elementem ustroju Polski oraz systemowym narzędziem do ewolucyjnego odzyskania przez Polaków suwerenności gospodarczej.

Romuald Starosielec zaproponuje reformę systemu podatkowego i ZUS-u, która doprowadzi do radykalnego obniżenia podatków i danin nakładanych na pracowników etatowych, co w efekcie przyniesie wyższe wynagrodzenie pracownikom nawet o 50 % bez zwiększania kosztów pracy dla pracodawców.

„Zmniejszymy VAT do 15%, zlikwidujemy podatek PIT wprowadzając 2% podatek obrotowy płacony przez wszystkie podmioty gospodarcze, czyli również wielkie zagraniczne sieci korporacyjne.” – mówi kandydat oddolnego ruchu Akcji Wyborczej Polaków – Jedności Narodu.

[bsa_pro_ad_space id=4]