Nowy kandydat na Prezydenta Rzeczypospolitej – Romuald Starosielec w wywiadzie dla telewizji NTV [WIDEO]

0
2321

Romuald Starosielec – kandydat na prezydenta RP – był 22 maja gościem Janusza Zagórskiego w telewizji internetowej NTV. Na początku wywiadu odniósł się do obecnej sytuacji w kraju i na świecie, nazywając ją “pandemią strachu”.

Romuald Starosielec jako prezydent będzie między innymi  zabiegał o uruchomienie wydobycia olbrzymich zasobów surowców naturalnych, które znajdują się na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to jego zdaniem nasze bogactwo narodowe, które nie może podlegać sprzedaży korporacjom zagranicznym.

“Wdrożymy ten wielki projekt inwestycyjny z poszanowaniem środowiska naturalnego, który przyniesie wymierne efekty dla wszystkich obywateli w ciągu kilku lat” stwierdza kandydat.

Wdrożenie programu re-industrializacji Polski.

Polska będzie Centralnym Okręgiem Przemysłowym Europy, nie zaś Specjalną Strefę Ekonomiczną z uprzywilejowaną pozycją zagranicznego kapitału w stosunku do polskich firm.

Samorząd gospodarczy [LOBBING POLSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW – RED.] będzie stałym elementem ustroju Polski oraz systemowym narzędziem do ewolucyjnego odzyskania przez Polaków suwerenności gospodarczej.

Romuald Starosielec zaproponuje reformę systemu podatkowego i ZUS-u, która doprowadzi do radykalnego obniżenia podatków i danin nakładanych na pracowników etatowych, co w efekcie przyniesie wyższe wynagrodzenie pracownikom nawet o 50 % bez zwiększania kosztów pracy dla pracodawców.

„Zmniejszymy VAT do 15%, zlikwidujemy podatek PIT wprowadzając 2% podatek obrotowy płacony przez wszystkie podmioty gospodarcze, czyli również wielkie zagraniczne sieci korporacyjne.” – mówi kandydat oddolnego ruchu Akcji Wyborczej Polaków – Jedności Narodu.