Mailem z Waszyngtonu… Rozdygotany świat. Covid-19 – cz.III.

0
2062
[bsa_pro_ad_space id=5]

Rozważania na kanwie wywiadu Sean’a Hannity z prezydentem Donaldem Trumpem 7 kwietnia

[bsa_pro_ad_space id=8]

7 kwietnia wieczorem, gdy już odbyło się codzienne spotkanie prezydenta Trumpa i jego doradców z dziennikarzami i gdy nikt nie spodziewał się kolejnych informacji z Białego Domu, nagle, na kanale “FOX” pojawił się czerwony alert “wywiad z prezydentem“. Ponieważ nikt tego nie oczekiwał, rozdzwoniły się telefony z pytaniami, o czym będzie Donald Trump mówił. Po kilku minutach okazało się, że odpowiadając na pytania znanego komentatora Sean’a Hannity mówił właściwie o wszystkim.

O wirusie, który w międzyczasie znów zmienił nazwę na SARS-CoV-2 z COVID-19, o ogromnej ilości zachorowań w wyniku wysokiej zaraźliwości tego wirusa, o kłamstwach głoszonych przez Chiny, że koronawirus nie może przemieszczać się z człowieka na innego człowieka, dopóki zachodni dziennikarze nie sfilmowali całych rodzin umieszczonych w małych, chińskich mieszkaniach, których drzwi zabijano dużymi gwoździami z zewnątrz, żeby mieszkańcom nie przyszło do głowy opuszczenie mieszkania. Nieliczni, którzy się tego dopuszczali już tam nie wracali. Co się z nimi stało nie wiadomo.

Mieszkańcy Wuhan, 11 milionowego, przemysłowego miasta, gdzie wybuchła epidemia (więcej na ten temat w części I i części II) po 73 dniach przebywania rodzinnie w mieszkaniach, gdy wirus zaczął tracić swą moc i zjadliwość, dostali pozwolenie otwarcia drzwi, a niektórzy nawet opuszczenia miasta. Na przegubach ich rąk pojawiły się kolorowe bransoletki. Chińskie władze zrobiły kolejny krok w podzieleniu i zniewoleniu społeczeństwa. Kolor bransoletki jest informacją, czy osoba miała styczność z epidemią, czy przeszła epidemię sama czy z rodziną (członkowie rodziny tez są obdarzani bransoletkami). Prezydent Trump co prawda o bransoletkach nie mówił, ale jeden z dziennikarzy po wywiadzie powiedział, że najgorzej jest teraz być cudzoziemcem w Chinach, nawet cudzoziemcem z zieloną bransoletką, która świadczy o tym, że osoba nie miała żadnej styczności z wirusem. Na wszelki wypadek cudzoziemcy traktowani są nieuprzejmie, a nawet wrogo. Władze odium całej sprawy zrzucają na cudzoziemców, na Amerykanów, Kanadyjczyków, Włochów. Zanim wezmą winę na siebie w świetle faktów nie do odrzucenia, miną długie miesiące. Tymczasem świat, drgający pod ciężarem wszystkich zagrożeń, które nagle nań spadły zbiera siły, żeby najpierw zacząć się bronić, a potem wystąpić z poważnymi zarzutami przeciw siłom, które próbują nasz świat jeszcze bardziej rozdygotać i rozbić.

Ważnym tematem wywiadu było leczenie. Zgodnie z opinią WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) i Kontrolujących Prewencję i Choroby Ośrodków (CDC) nie ma w tej chwili lekarstw i szczepionek, które zostały uznane za środki zapobiegające i leczące SARS-CoV-2. Dla młodych, zdrowych pacjentów z niewielkimi symptomami i bez poważnych innych medycznych problemów, leczenie nie jest medycznie wskazane. Okazało się jednak, że leczenie jest i nie jest to cudownie znaleziona szczepionka wynaleziona na tydzień przed uderzeniem wirusa.

Donald Trump mówi do Hannity:

„Natomiast mówię ostatnio często o hydroksychlorochinie, martwię się o ludzi i chciałbym przytoczyć opinię dr. Wallace’a, który jest znanym reumatologiem w szpitalu Cedars-Sinai i który przepisuje to lekarstwo do teraz, po 42 latach medycznej praktyki. Dr. Wallace był szefem jednego z największych działów medycznych skupiających się na leczeniu lupusa (pol. toczeń – choroba układu autoimmunologicznego), aktualnie opiekuje się 2 tysiącami pacjentów, z których większość bierze hydroksychlorochinę, napisał ponad 400 prac medycznych dotyczących lupusa (tocznia), jest przewodniczącym Amerykańskiej Fundacji Badań Reumatologicznych i ma wiele innych zasług w dziedzinie medycyny..

To on mi powiedział, że po 42 latach pracy, żaden z jego pacjentów nie miał medycznych kłopotów po braniu hydroksychlorochiny, nie ma skutków ubocznych, nigdy nie miał i naprawdę nic tu nie ma do stracenia. Na dodatek to lekarstwo jest brane przeciw malarii przez wiele lat i przynosi dobre efekty. Czasem jest brane z azytromycyną i jest to dobra kombinacja.

Ale – zauważył Trump – azytromycyna sama może przynieść trochę komplikacji sercowych. To lekarstwo jest na infekcje. Kombinacja tych trzech lekarstw może spowodować cuda. Można do tego dodać cynk. Pamiętasz doktorze te kobietę, reprezentantkę stanu Michigan, demokratkę ? Sądziła, że umrze, ale usłyszała, gdy mówiliśmy o tej kombinacji leków i poprosiła swojego męża, żeby jej ten lek kupił. Nigdy przedtem nie słyszała o tym lekarstwie. Wzięła je i poczuła się lepiej. A myślała, że już nie ma szans. Myślę, że ona była demokratką, ale teraz może zagłosuje na mnie ?

Hannity: Ta kombinacja leku znana jest na całym świecie, i teraz znajduje kolejne zastosowanie, ale Panie Prezydencie, przypomnijmy jak to było na początku roku tutaj, w naszym kraju, w Białym Domu, w rządzie. Chcę wrócić do 10 dni po odkryciu pierwszego przypadku koronawirusa. Dostał imię ”koronawirus“ 7 stycznia. Pierwszy przypadek wirusa w USA został wykryty 21 stycznia. Po 10 dniach zamknął pan granice, co zostało nazwane przez demokratę Joe Biden’a aktem ksenofobicznym, histerycznym i budzącym strach. Dlaczego Pan to wówczas zrobił, dlaczego tak szybko ?

Trump: Wszystko co zrobiłem było pod wrażeniem tego, co się działo w Chinach. W prowincji Wuhan było okropnie, oni nawet nie próbowali tego ukryć, śmierć była wszędzie. I wiele osób przyjeżdżało z Chin do naszego kraju. To, co postanowiłem zrobić odbywało się w atmosferze nieprawdziwych wiadomości, przerażających zdjęć i nieprawdziwych ” fake news.” Nie mamy tutaj dobrej prasy, dobrych reporterów. Nie ma w nich miłości do ojczyzny. I wszystko, co robili było przeciwko mnie. Wiedziałem o tym. Gdyby na moim miejscu był ktoś inny, reakcja byłaby całkiem inna. Ale zamknąłem granice, mimo oporów wielu ludzi. Potem zamknąłem przyjazdy z Europy, następnie z Wielkiej Brytanii. Dziś wiele ludzi docenia to, a ja uważam, że miałem rację. To jest okropny wirus, który rozrywa płuca. Wiem, że to jest wirus powodujący straszliwe efekty. Widziałem je w Nowym Yorku i w New Jersey.

Hannity: Panie Prezydencie, leczenie nie może być gorsze od problemu. Teraz zbliżamy się do 1 maja, do otwarcia kraju, czy zamierza Pan to zrobić stan po stanie, czy też otwierać większe obszary ? Jak na przykład potraktuje Pan Nowy Jork z jego wysoką populacją i z ludźmi, którzy stanowią większe ryzyko ? Czy geograficznie, czy przez mierzenie ludziom temperatury ? Nie chce Pan być w sytuacji, gdy otworzy Pan kraj, aby go potem zamknąć.

Trump: Musimy to zrobić bardzo, bardzo ostrożnie i będziemy o tym myśleć całą grupą. Ale musimy z wielu względów otworzyć granice. Trudno podać datę, ale myśleliśmy o 30 kwietnia. Wszystko może się zdarzyć.

Tyle ludzi pomagało, tyle osób wykonało pracę fantastycznie. Były osoby, które histeryzowały, ale w sumie naprawdę wykonaliśmy tę prace dobrze. Teraz czekamy na spadki zachorowań, one już się zaczęły. Łóżek w Nowym Jorku i New Jersey jest pod dostatkiem, mamy prawie 10 tysięcy respiratorów gotowych do pracy, więcej niż myśleliśmy i mamy nasze wojsko gotowe, oddziały medyczne, gdyby była taka potrzeba. Możemy je przesunąć tam, dokąd pójdzie monstrum wirusa. Respiratory są drogie i ciężkie ale możemy je zabrać ze sobą …a lekarstwa… udało mi się kupić ponad 29 milionów zestawów hyrdroksynchlorochiny dla całego kraju.

Dużo dobrych rzeczy nas spotyka, to lekarstwo… naprawdę dużo. Wiele ludzi przychodzi i mówi o wyleczeniu – ja nie słyszę żadnych złych historii. Słyszę dobre wiadomości. Ale widzisz Sean, my musimy to wszystko przetestować.

Lekarstwo jest w formie tabletek. 200 miligramów hydroksychlorochiny zawiera się w 1 tabletce, którą bierze się 2 razy dziennie (tego Trump nie mówił, ale zdjęcie fiolki z lekarstwem i opisem pojawiło się na ekranie komputera – M.W.).

Johnson & Johnson i inni pracują też nad rozwiązaniem, nad szczepionkami. Gdy dajesz miliony szczepionek to one muszą być przebadane (sic!), muszą być bezpieczne. A tu mamy coś, co było na rynku przez wiele lat, to lekarstwo jest brane na malarię przez lata. Wiem, że to lekarstwo jest brane w 182 krajach w tej chwili. Pomyśl o tym, 182 kraje walczą z tą plagą!

Przechodząc do ekonomii Trump powiedział: 2,2 miliardów, a właściwie razem 4 miliardy do wzięcia są uwolnione przez FED na pożyczki. Mówimy także o 2,2 miliardach na infrastrukturę. Wiem, że słysząc to ludzie się denerwują, ludzie chcą zobaczyć jak pierwsze 2,2 miliarda pożyczek się sprawdzi. Tak jak powiedziałeś, mamy wystarczającą ilość łóżek szpitalnych, mamy więcej niż nam trzeba respiratorów w Nowym Jorku, dla mnie jako Nowojorczyka to miła niespodzianka, że mamy więcej niż przewidywano. Myślę o tym, ponieważ Amerykanie zachowują się wspaniale. Naprawdę starają się zachować odległości miedzy sobą i omijać się. Naprawdę starali się pozostać w domach, gdy ich o to prosiliśmy. Nawet nie myślałem, że to będzie możliwe, ale robili to w większości sytuacji.

Jak wiesz, amerykański dolar jest bardzo silny, silniejszy niż waluty innych krajów. Euro wygląda jak orzeszek w porównaniu do dolara. A więc wszyscy chcą inwestować w dolara, więc chcą inwestować w nasz kraj. My płacimy zerowe oprocentowanie. A więc jest to świetny czas, aby naprawić infrastrukturę, gdy płacisz zero oprocentowania . Zastanawiamy się nad zmianami w podatkach, nad przedłużeniem okresu płatności podatków, banki są gotowe na pożyczki, od wielkich banków do banków komunalnych i tysiące aplikacji czekają na klientów. Właściciele biznesów mają dodatkowy warunek nie zwalniania ludzi, zatrzymania ich w pracy. Dziś jest trzeci dzień udzielania takich pożyczek i jeśli trzeba będzie podwyższymy ich wielkość. Nie wszystkie stany i miasta były uderzone tak silnie jak Nowy Jork czy Kalifornia. Są miejsca, w których sytuacja jest dużo lepsza. Wiec mamy do wyboru dwie drogi – otwieramy wszystko, cały kraj lub otwieramy kraj sekcjami. Na przykład Nowy Jork jest bliski sytuacji, gdy osiągnie szczyt zachorowań, zaraz po tym możemy zacząć myśleć o otwarciu.

Stany Zjednoczone rozwinęły swoją ekonomię bardzo dobrze. I nagle przyszedł moment, gdy prawie wszystko trzeba było zamknąć ze względu na bezpieczeństwo ludzi. Pamiętamy jak to było w roku 1917 i 1918, gdy prawie milion osób zmarło.

Nigdy nie mieliśmy takiej sytuacji i prawdopodobnie nigdy nie będziemy mieli. Przypomnę, że Stany Zjednoczone wydają 7 miliardów, a teraz prawie 8 miliardów na Bliskim Wschodzie w związku z haniebną decyzją, która została podjęta wiele lat temu, o pójściu na Bliski Wschód. Smutna decyzja.

A teraz gdy chcemy poprawić infrastrukturę w naszym kraju i zlikwidować kałuże na drogach, (demokraci) mówią: “ nie, my nie chcemy tego robić. My nie chcemy wydawać na to pieniędzy”. Jednak wydajemy te 8 miliardów i co mamy ? Dodatkowe miliony i miliony zabitych ludzi, jeśli spojrzysz na obie strony i na tysiące naszych żołnierzy, naszych wspaniałych ludzi. A potem nie chcemy naprawić naszej infrastruktury, Sean. My chcemy przywrócić piękno tego kraju, chcemy wrócić i wydawać pieniądze w naszym kraju. Przyszedł już czas, po tych wszystkich wielu dekadach tracenia pieniędzy na całym świecie na ludzi, którzy nigdy tego nie doceniali.

Hannity: Sir, powiedział Pan dzisiaj na konferencji prasowej, że zastanawia się, czy nie wstrzymać naszych pieniędzy przeznaczanych na Światową Organizację Zdrowia (WHO). My jesteśmy świadczeniodawcą numer 1, bo jak Pan wspomniał USA pokrywają 15% jej rocznego budżetu (ponad 400 mln USD – przyp. red.), a kraje mniejsze (np. Polska – red.) ok. 1% jej budżetu. Opracowanie wykonane w Wielkiej Brytanii mówi, że 95 % z tej sumy mogłoby zostać zaoszczędzone, gdyby Chiny przyłączyły się do pomocy tej organizacji. Co Pan myśli o Światowej Organizacji Zdrowia i co Pan myśli o Chinach, ponieważ ich kłamstwa odegrały decydującą rolę nie tylko dla Stanów Zjednoczonych ale i dla całego świata ?

Trump: Stany Zjednoczone właśnie podpisały układ handlowy z Chinami. Zgodnie z nim Chiny zobowiązały się wydawać blisko 250 miliardów dolarów na kupno naszych towarów. My nigdy z nimi nie mieliśmy umów handlowych, dotychczas ogołacano nas przez lata i przez dekady. I jeszcze mamy do tego Światową Organizację Handlu i Światową Organizację Zdrowia. Światowa Organizacja Handlu była dla nas horrorem. Ponieważ Chiny weszły do niej i od pierwszego dnia, gdy się tam dostały, wykorzystywały handel światowy i handel ze Stanami Zjednoczonymi na swoją korzyść. My nigdy nie mieliśmy prezydenta, który zająłby się tym, ani administracji ani nikogo innego. Jak wiesz wiele osób uważa, że my mieliśmy złe umowy z Chinami. Ale tak naprawdę to my nie mieliśmy żadnych umów z Chinami. Oni robili cokolwiek chcieli. A to co ja zrobiłem jest bardzo konkretną umową. Chiny się zobowiązały do kupienia naszych towarów za 250 miliardów USD płacąc dolarami. To jest pierwsza faza. Cześć druga przyjdzie potem. I my tym razem dostaniemy taryfy, 25% za 250 miliardów USD. Nic nigdy nie dostawaliśmy od Chin. Sam popatrz, Chiny wykonały kawał dobrej roboty. To my przebudowaliśmy Chiny, ponieważ daliśmy im bardzo dużo pieniędzy przez wiele dekad. My wlewaliśmy pieniądze do Chin i to co robiliśmy jest całkowicie idiotyczne

No i mamy Światową Organizacje Zdrowia, bardzo chińsko-centryczną organizację, gdzie wszystko było podporządkowane i pozytywne dla Chin. Ich bardzo silna rekomendacja w czasie kryzysu wirusa korony była – nie zamykajcie granic ! To byłoby nieszczęście, totalne nieszczęście. Wszystkie informacje i wiadomości, które od nich dostawałem były błędne. Nie chcieli nam powiedzieć, gdzie się epidemia zaczęła. Przez lata finansowaliśmy Światową Organizację Zdrowia, która dużą cześć swoich funduszy przekazywała Chinom na badania. WHO wydawała co najmniej 58 milionów USD rocznie, ale sądzę, że było tych pieniędzy więcej każdego roku, bo my fundowaliśmy część prac, które oni wykonują. Część tych prac była dobrze wykonana, ale teraz my musimy spojrzeć na ich wyniki raz jeszcze, bo na pewno część z nich jest dobra, ale wszystko, co oni nam mówili było niezgodne z prawdą i zawsze na korzyść Chin. Trzymajcie granice otwarte, nie zamykajcie granic!

Teraz już ich nie słucham i robię to, co uważam za słuszne, ale okazało się, że tych spraw, o których nie wiedzieliśmy trochę się nagromadziło i że nikt nie traktował ich na serio. A ponieważ jesteśmy jednym z głównych fundatorów WHO, więc spojrzymy na całą sytuację raz jeszcze.

Tłumaczenie i opis części wywiadu prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa dla Sean’a Hannity, komentatora kanału telewizyjnego “ FOX “.

Margaret Wirkus

fot. vox.com


WAŻNE:

ROBERT F. KENNEDY – PLANY SZCZEPIONKOWE GLOBALISTÓW: WIN-WIN WIELKIEJ FARMY I SZCZEPIEŃ OBOWIĄZKOWYCH [ENGLISH]

[bsa_pro_ad_space id=4]