Hochsztaplerzy – adwokaci reprezentujący Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski. O nich w Radio Maryja [mp3]

0
660

Kościół staje się obiektem ataków, księża stają się obiektem dyskredytacji. Dzisiaj jest moda na walkę z Kościołem, moda na ataki na Kościół, a więc poszczególne ugrupowania chcąc zebrać jakieś punkty wyborcze, na pewno nie będą od tego stronić – zauważył Sebastian Karczewski, redaktor „Naszego Dziennika”, w sobotnich „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Podczas kampanii przed wyborami prezydenckimi mogą nasilić się ataki obozu lewicy na Kościół katolicki, gdyż – jak podkreślił gość „Aktualności dnia” – dzisiaj jest moda na walkę z Kościołem.

– Mamy do czynienia z rozpoczęciem pewnej kampanii, a mianowicie są to okresy, kiedy ma dojść do jakichś zmian na gruncie ideologicznym lub wyborczym, tak jak mamy do czynienia obecnie. Kościół staje się obiektem ataków, księża stają się obiektem dyskredytacji i można odnieść wrażenie, że celem jest zniechęcenie do Kościoła tych, którzy są z nim mocno związani, co oczywiście daje punkty dodatkowe ugrupowaniom walczącym z Kościołem. Dzisiaj jest moda na walkę z Kościołem, moda na ataki na Kościół, a więc poszczególne ugrupowania chcąc zebrać jakieś punkty wyborcze, na pewno nie będą od tego stronić– zauważył redaktor „Naszego Dziennika”.

Sebastian Karczewski jest jednym z autorów książki „Pedofilią w Kościół. Oblicza kłamstwa”, która ukazuje, że problem pedofilii dotyczy zaledwie ułamka procenta ogółu duchowieństwa i jest zdecydowanie mniejszy od liczby przestępców tego typu w innych grupach społecznych.

– Ja stwierdziłem w książce, że tego rodzaju nadużycia o charakterze pedofilskim, przestępstwa w kręgach duchowieństwa się zdarzały i się zdarzają. Problem polega na tym, że nadużycia tej nielicznej grupy usiłuje przerzucić się na całe duchowieństwo i Kościół katolicki. Wykorzystano te przestępstwa nielicznych do ataku na Kościół, na księży. Robi się to w ten sposób, że w tym toku medialnego przekazu można dzisiaj oskarżyć każdego księdza, każdego biskupa o co się tylko chce, bo na fali medialnej to wypłynie. Przestępstwo jednego można przypisać każdemu bez udowodniania winy – wskazał autor książki.

Zdaniem dziennikarza, wymiar sprawiedliwości w Polsce w wielu sprawach dotyczących pedofilii wśród księży ulega presji medialnej.

– Myślę, że mamy do czynienia obecnie z tym, co mieliśmy do czynienia w Stanach Zjednoczonych. Wymiar sprawiedliwości z tych przynajmniej akt, które ja badałem i spraw, z którymi się zetknąłem, ulega tej presji medialnej. Mam taki przypadek, że sędzia widzi, że oskarżenie jest fałszywe, widzi niesprawiedliwość, ale presja medialna skłania go do tego, żeby szukać innych dowodów, innych świadków, którzy w jakiś sposób mogą potwierdzić winę – powiedział redaktor „ND”.

– W większości przypadków media nie tylko milczą, kiedy ksiądz zostaje uniewinniony w procesie sądowym, ale wręcz przeciwnie – szukają kolejnych rzeczy, by móc oskarżyć, by jednak udowodnić jego winę. (…) Sprawa księdza Andrzeja ze Szczecina – kapłan uniewinniony w procesie cywilnym. Czy ktoś napisał, że jest niewinny? Nie. Mało tego, określone media dalej wałkują temat, pisząc, że „sąd sądem, ale przyjmijcie naszą wersję zdarzeń”; i ludzie w to wierzą – mówił rozmówca Radia Maryja.

Sebastian Karczewski oznajmił, że adwokaci reprezentujący Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski – których nazwał hochsztaplerami – prowadzili sprawy w taki sposób, aby danego księdza uznać winnym zarzucanego mu czynu.

– Pewne instytucje powiązane z instytucjami kościelnymi preparują dowody na konkretnych księży czy biskupów, by w danej sytuacji, danych okolicznościach – a dziś mamy okoliczność przedwyborczą – pewne rzeczy pokazać. Proszę przypomnieć sobie film braci Sekielskich i kiedy się ukazał. Pokazano ten materiał tuż przed wyborami. Nikt nie analizował, a w tym materiale jest mnóstwo manipulacji, które trzeba pokazać ludziom; trzeba wskazać, gdzie jest błąd, gdzie jest kłamstwo – zaznaczył dziennikarz.

Pełne nagranie znajduje się poniżej

Za: Nasz Dziennik i Radio Maryja


MOŻE CIĘ TEŻ ZAINTERESUJE:

„Pedofilia w Kościele” czyli ostateczne rozwiązanie kwestii katolickiej.

Benedykt XVI o przyczynach kryzysu Kościoła [PEŁNY TEKST PO POLSKU]. O rewolucji seksualnej, homolobby i odejściu od Tradycji

ZOBACZ TEŻ: “Pedofilią w Kościół” – wywiad z autorem książki [WIDEO]

Szokująca skala pedofilii w Wielkiej Brytanii. Skąd to się wzięło?