Cenzura

0
955
[bsa_pro_ad_space id=5]

Szanowni Państwo!

[bsa_pro_ad_space id=8]

    W ostatni poniedziałek mieliśmy wyjątkowe reality show. Na naszych oczach rozgrywał się spektakl pt. Kto tu rządzi? Zaczęło się całkiem niewinnie.

Dobre Miejsce | Archidiecezja WarszawskaWłaściciel sali Dobre miejsce odwołał uzgodnione wcześniej spotkanie promocji książki trojga znakomitych autorów, zatytułowanej Powrót do Jedwabnego. Organizatorzy imprezy i autorzy książki nie poddali się. Znaleźli równie  prestiżowe miejsce w Amikusie na Żoliborzu, żeby po godzinie czy dwóch dowiedzieć się, że i tam spotkanie odbyć się nie może.  Ten sam scenariusz powtórzył się jeszcze dwukrotnie i za każdym razem wyglądał tak samo. Sala stawała się niedostępna po telefonie z Archidiecezji Warszawskiej, w której interweniowała Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie.  

Amicus Żoliborz, Warszawa – aktualne ceny na rok 2019     Nasuwa się pytanie – co takiego zawiera książka, której nie wolno nigdzie promować? Czyżbyśmy mieli jednak „demokratyczną” cenzurę? Pewne światło rzuca wypowiedź niejakiego Danielsa. Zapewniał on, że gdyby nawet czterdzieści milionów Polaków domagało się ekshumacji w Jedwabnem, to Żydzi na nią nie pozwolą.

A więc chodzi o niedopuszczenie za wszelką cenę do ujawnienia prawdy o mordzie na Żydach, dokonanym przez Niemców, a przypisywanym Polakom! 

Róg Foksal i Kopernika, gdzie mieściła się "Kameralna ...     Jakie ważne to musi być dla Żydów kłamstwo, skoro dopiero administracja Domu Dziennikarza na Foksal (brawo!) nie ugięła się przed pogróżkami i wieczór promocyjny się odbył. 

     A swoją drogą zastanawia taka wyjątkowa skwapliwość  hierarchów (naszego?) Kościoła do ulegania naciskom gminy żydowskiej. Gdzie my żyjemy? Może czas na dobrą zmianę, w kulturze zwłaszcza?

 

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

PS. Co się nosi w Warszawie? Żydów na rękach.


POWIĄZANE:

Po wydarzeniach związanych z promocją książki “Powrót do Jedwabnego” – wywiad z dr Ewą Kurek

Czy to “starszy brat” Kaczyńskiego w wierze Lesław Piszewski blokował premierę książki „Powrót do JEdwabnego „?

[bsa_pro_ad_space id=4]