Czy to „starszy brat” Kaczyńskiego w wierze Lesław Piszewski blokował premierę książki „Powrót do Jedwabnego”?

0
1378
[bsa_pro_ad_space id=5]
Czy wspólna, gorliwa wiara w polski antysemityzm jaką prezentują widoczni na zdjęciu: przewodniczący Gminy Żydowskiej Lesław Piszewski i Jarosław Kaczyński ułatwiła stworzenie wspólnego frontu przeciwko wznowieniu ekshumacji i premierze książki “Powrót do Jedwabnego”? Podczas jednego ze spotkań, według relacji Piszewskiego, Kaczyński miał powiedzieć, że nie ma miejsca na antysemityzm w Polsce, odnosząc te słowa do uczestników Marszu Niepodległości (Piszewski dla portalu wp.pl).

 

[bsa_pro_ad_space id=8]

https://www.ekspedyt.org/wp-content/uploads/2019/11/zyd-i-pjk.jpg

O antypolonizmie, który jest w Polsce dozwolony i szczodrze dotowany przez rząd PiSu obydwaj panowie nic nie wspomnieli.

Blokowanie premiery książki obnażającej kłamstwa o Jedwabnem

Czy to "starszy brat" Kaczyńskiego w wierze Lesław Piszewski blokował premierę książki "Powrót do Jedwabnego"? Wojciech Sumlinski Ewa Kurek Powrot do Jedwabnego 17328 1200

Przez kilka dni toczyła się batalia o znalezienie miejsca na premierę książki autorstwa Wojciecha Sumlińskiego, Ewy Kurek i Tomasza Budzyńskiego. „Powrót do Jedwabnego”. Pomimo podpisanych umów, w ostatniej chwili zarządcy lokalizacji wycofywali się, tłumacząc się naciskami. W jednym przypadku gospodarz stwierdził wprost, że Gmina Żydowska, której przewodniczącym jest Piszewski, interweniowała u kardynała Nycza. Według informacji z kręgu “gazety żydowskiej” Gmina Żydowska zablokowała dwa spotkania.

  • Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce”

  • Domu Pielgrzyma Amicus

  • Centrum Nauki Kopernik

  • Klub Studencki Park

Podczas spotkania premierowego do którego doszło w sali Domu Dziennikarza przy ul. Foksal autorzy podkreślili fakt, że Jan Tomasz Gross swoje kłamstwa o Jedwabnem napisał w oparciu o relacje Żyda, którego nie było (!) w Jedwabnem.

Na spotkaniu jeden z zaproszonych Żydów powiedział, że antysemityzm ma źródło również w syjonizmie, który nie jest uznawany przez ortodoksyjnych żydów. Tymczasem Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie słów wypowiedzianych przez Grossa: “podczas wojny Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców”. Katowicka prokuratura po 4 latach (!) śledztwa stwierdziła, że Gross „nie znieważył narodu polskiego”.

Czy minister Ziobro, który jest przeciwny śledztwu w Jedwabnem i związanej z nim ekshumacji będzie interweniował w sprawie umorzonego śledztwa?


Na temat umorzenia postępowanie ws. Grossa pisze TySol:

Internauci o umorzeniu ws. Grossa: Przy pomówieniu nie działa domniemanie niewinności pomawiającego…

Relacja ze spotkania nt. promocji książki w Domu Dziennikarza:

[bsa_pro_ad_space id=4]