“Po co rządowi było to zdjęcie?”. Wdowa po Kosteckim pisze do Kaczyńskiego

0
596
Mój mąż nie był świętym człowiekiem, ale był obywatelem RP oraz dzielnym sportowcem i zasługuje na wyjaśnienie tego, kto go zabił. Nie jestem politykiem i nie obchodzi mnie to, że ta śmierć nastała w czasie kampanii wyborczej. Chcę sprawiedliwego śledztwa i traktowania mnie uczciwie – pisze w liście do Jarosława Kaczyńskiego wdowa po Dawidzie Kosteckim.

Treść listu żony Kosteckiego do prezesa PiS ujawnia Radio ZET. Wdowa po pięściarzu pisze w nim, że przedstawiciel ministerstwa sprawiedliwości wchodził do celi i próbował robić zdjęcia, aby przekazać je szefowi tego resortu. Kobieta pyta, po co rządowi to zdjęcie i dlaczego odsunięto od prowadzenia sprawy prokuratora Kapuścińskiego, który ujawnił ślady na szyi jej męża.

Z nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy rozgłośni wynika, iż o próbie robienia zdjęć telefonem zeznali podczas ostatnich przesłuchań wspomniany przez Edytę Kostecką prokurator Kapuściński oraz policjant, który brał z nim udział w oględzinach. Śledczy miał wyprosić z celi osobę, która miała być przedstawicielem resortu sprawiedliwości. Do tej pory nie ujawniono, kim była ta osoba. Śledczy twierdzą jednak, że jej obecność była zgodna z procederami.

Przypomnijmy, że ciało Dawida Kosteckiego znaleziono 2 sierpnia w celi aresztu śledczego na warszawskiej Białołęce. “Cygan” miał popełnić samobójstwo.

Według oficjalnych ustaleń były bokser przykryty kocem powiesił się na pętli z prześcieradła zaczepionej o górne łóżko. Jego rodzina nie wierzy, że targnął się na życie. Pełnomocnicy bliskich Kosteckiego, Roman Giertych i Jacek Dubois, przekonują, że samobójstwo upozorowano.

Za: dorzeczy.pl, twitter.com

Fot. Dawid Kostecki (1981-2019) / Źródło: PAP / Darek Delmanowicz


MOŻE CIĘ TEŻ ZAINTERESUJE:

Czy kiedyś będzie jeszcze normalnie ? Czy przyzwoici ludzie zaczną działać w polityce ? Ilu ludzi trzeba mieć na taśmach, aby rządzić państwem ?

Dwupartyjny model dominacji nad społeczeństwami