W trakcie marszu w Białymstoku, sejm, po cichu, odrzucił ustawę „anty-S447” klubu Kukiz’15

0
2602
[bsa_pro_ad_space id=5]

W sejmie odbyło się głosowanie projektu ustawy wniesionej 7.05.2019 r. przez Klub Kukiz’15 do Marszałka Kuchcińskiego, był to druk o numerze 3448.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Ustawa nosi tytuł: „Ustawa o ochronie własności  Rzeczpospolitej Polskiej przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego”.W głosowaniu, przeciwko ochronie mienia Rzeczpospolitej Polskiej przed roszczeniami bezdziedzicznymi byli wszyscy posłowie PiSu, oprócz trzech osób (Barbara Bubula, Paweł Lisiecki, Michał Wojtkiewicz). Z PiSu głosowały 229  osoby,  przeciwko ochronie mienia bezdziedzicznego, czyli za aktem 447 głosowało 226 osób.

Posłowie z PO wszyscy się wstrzymali, oprócz trzech osób ( Włodzimierz Karpiński, Adam Korol, Izabela Leszczyna). W PSL głosowało 18 posłów, za ochroną mienia było 17 osób, jedna była przeciw (Michał Jan Mazowiecki). Klub Kukiz’15 oczywiście głosował za ochroną mienia. Niezależnych posłów było trzech, jeden był za (Marek Jakubiak).  O dziwo Joanna Scheuring-Wielgus była za ochroną mienia. Podsumowując, tylko 49 na głosujących 441 posłów było za ochroną mienia bezdziedzicznego Rzeczpospolitej.

Cała Polska w tym dniu żyła wydarzeniami w Białymstoku, a tu cichaczem zrobili co chcieli. Nigdzie o tym nie było nawet wzmianki.


Projekt ustawy o ochronie własności Rzeczypospolitej Polskiej przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego: https://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/Prz…

Głosowanie: https://sejm.gov.pl/sejm8.nsf/agent.x…

Głosowanie imiennie: http://orka.sejm.gov.pl/Glos8.nsf/naz…

Wpis na temat ustawy: https://sejmlog.pl/sejm-rozpatrzy-pro…

Za: nowyekran.pl

[bsa_pro_ad_space id=4]