KL Auschwitz: 9 sierpnia św. Teresy Benedykty od Krzyża, 14 sierpnia wspomnienie męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana

0
1603
[bsa_pro_ad_space id=5]

Podajemy szczegóły 2 wydarzeń (wspomnienia męczeńskich śmierci św. Teresy Benedykty od Krzyża, Edyty Stein oraz św. Maksymiliana Maria Kolbego), które będą miały miejsce na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz odpowiednio 9 i 14 sierpnia 2019 roku.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Wrocław 9 sierpnia 2019:

Z WROCŁAWIA do AUSCHWITZ – BIRKENAU

KL Auschwitz: 9 sierpnia św. Teresy Benedykty od Krzyża, 14 sierpnia wspomnienie męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana 1563722328

(wyjazd autokarowy)

Na uroczystości ku czci Patronki Europy zaprasza bp Roman Pindel, Ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej we współpracy z Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu

Opieka duchowa: ks. Jerzy Witek – prezes Towarzystwa im. Edyty Stein we Wrocławiu

Program:

6:00 Wyjazd

10:00 Droga Modlitewna wzdłuż Rampy, w byłym obozie Auschwitz-Birkenau aż do pomnika między ruinami komór gazowych i krematoriów – to symbolicznie towarzyszenie Edycie Stein w jej ostatniej drodze razem z żydowskim narodem. Modlitwa za wszystkie ofiary oraz o pokój na świecie.

14:00 Otwarcie wystawy o Edycie Stein w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu.

14:30 Rozmowy w małych grupach z pomocą wybranych tekstów Edyty Stein.

17.00 Uroczysta Msza Święta w klasztorze Sióstr Karmelitanek

Przewodniczy: Bp Clemens Pickel, Saratow, Rosja

Kazanie: Abp Grzegorz Ryś, Łódź

W tym dniu obecni będą pielgrzymi (ok. 100 młodych osób) z wszystkich czterech diecezji Kościoła Rzymsko-Katolickiego w Rosji.

Powrót ok. 23.00

KOSZT: 60 zł

(posiłki oraz ubezpieczenie we własnym zakresie)

ZAPISY: Aneta Sasin-Świerkowska (wiceprezes TES)

mail: [email protected]

tel: 669 806 660

Zapisy do 31 lipca 2019 r.

Potwierdzeniem udziału w wyjeździe jest uiszczenie opłaty do 31 lipca 2019 r.

Rezygnacja z wyjazdu oraz zwrot opłaty do 5 sierpnia 2019 r.


14 sierpnia – 78. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego

KL Auschwitz: 9 sierpnia św. Teresy Benedykty od Krzyża, 14 sierpnia wspomnienie męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Baner 2

14 sierpnia 2019 r. na terenie byłego obozu Auschwitz odbędą się uroczystości 78. rocznicy męczeńskiej śmierci polskiego franciszkanina o. Maksymiliana Marii Kolbego.

W Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia o godz. 8.00 pielgrzymi będą mieli okazję uczestniczyć w nabożeństwie Transitus, które jest upamiętnieniem męczeńskiej śmierci o. Maksymiliana.

Następnie pątnicy udadzą się w procesji z Harmęż do byłego obozu, aby tam przejść przez Plac Apelowy pod Blok 11, pod Ścianę Straceń i w Celi Śmierci o. Kolbego złożyć kwiaty.

Obchody 78. rocznicy męczeńskiej śmierci zakończy uroczysta Eucharystia sprawowana na placu przez ks. abpa Marka Jędraszewskiego, ordynariusza archidiecezji krakowskiej i ks. bpa Piotra Gregera, biskupa pomocniczego diecezji bielsko-żywieckiej.

o. Arkadiusz Bąk OFMConv, Harmęże

Za: niedziela.pl, franiciszkanie.pl

[bsa_pro_ad_space id=4]