Olbrzymie straty Netflixa. To konsekwencja bojkotu przeciw proaborcyjnej postawie platformy

0
1736
[bsa_pro_ad_space id=5]

– Netflix stracił w minionym kwartale 126 tys. subskrybentów w USA. Obrońcy życia wiążą te wyniki z bojkotem amerykańskiego giganta show biznesu, po tym, jak podjął się on bezpardonowej walki o aborcję w stanie Georgia – informuje Radio Watykańskie.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Do bojkotu na przełomie maja i czerwca wzywały liczne organizacje pro-life z USA oraz Wielkiej Brytanii.

– Otrzymali od nas ulgi podatkowe. Byliśmy bardziej niż przychylnie nastawieni do ich wejścia do naszego stanu. Ale jest punkt, w którym rysujesz linię, której nie można przekroczyć oraz punkt, w którym cenisz pieniądze bardziej niż życie – argumentowała Carolyn Garcia ze stowarzyszenia Georgia Right To Life.

– Nigdy nie wymienimy życia dzieci za pieniądze – dodała inna działaczka, Suzanne Guy.

Ostatni kwartał odznaczył się dramatyczną stratą dla Netflixa. Odnotował on najgorszy wynik w swojej historii oraz utracił subskrybentów. Warto dodać, że strata ta jest dotkliwa, bo Netflix liczył na wzrost subskrybentów o 352 tys. Firma opublikowała swoje wyniki finansowe w środę i są one bardzo kiepskie.

Platforma Netflix “wsławiła się” ostatnio szantażem wobec stanu Georgia, który przegłosował ograniczenie aborcji. Przedstawiciele tej firmy zagrozili, że zaprzestaną inwestycji i produkcji w tym stanie, a przemysł filmowy ma ogromne znaczenie dla Georgii – w branży tej pracuje 92 tys. osób.

za: vaticannews.va

Fot. marketplace.org

[bsa_pro_ad_space id=4]