Kampania 'odpoczatku.org’, w trosce o każde dziecko. Przedstawiamy też argumentację organizacji „feministycznych”.

0
1535
[bsa_pro_ad_space id=5]

Komentarz redakcji: 

[bsa_pro_ad_space id=8]

Gdyby organizacjom feministycznym zależało na minimalizacji nieszczęść kobiet (zarówno matek, jak i przyszłych córek), powinny dołączyć do środowisk promujących czystość przedmałżeńską, ograniczenie seksualizacji w przestrzeni publicznej (mniej niechcianych ciąż) i edukacji, trzeźwość społeczeństwa, a także przyczyniać się do wzmocnienia kobiety i jej płodności (zdrowa żywność, protesty przeciwko nadmiernemu smogowi elektromagnetycznemu, itp). Życzymy im takiego przebudzenia !

DOŁĄCZ DO GRONA SYGNATARIUSZY

O kampanii CitizenGo [#odpoczatku]

Miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do potrzebujących pomocy, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, słabszych lub niesamodzielnych.

Dziś 66% Polaków jako główną przyczynę aborcji postrzega brak wsparcia kobiet w ciąży w ich najbliższym otoczeniu.

Nic w tym dziwnego, skoro Polska jest obecnie krajem o bardzo ograniczonym dostępie do jakiejkolwiek pomocy dla kobiet w tzw. nieplanowanej ciąży.

Kampania 'odpoczatku.org', w trosce o każde dziecko. Przedstawiamy też argumentację organizacji "feministycznych". Od poczatku org platak akcjiChodzi tu na przykład o te kobiety, które chcą, mimo braku akceptacji otoczenia, urodzić i wychować mające się narodzić dziecko lub zaraz po porodzie oddać je do adopcji. Bywa bowiem, że młoda kobieta, czasami nastolatka mieszkająca dotąd z rodzicami, na wieść o nieplanowanej ciąży jest wyrzucana z domu. Bywa, że chciałaby ją donosić i oddać dziecko do adopcji, ale poza miejscem swojego zamieszkania. W takich przypadkach pozostaje najczęściej ze swoim dramatem sama.

Jeszcze gorsza jest sytuacja, gdy diagnoza prenatalna jest niepomyślna i zdrowie dziecka jest zagrożone.

Tymczasem każda kobieta i jej dziecko (niezależnie od fazy jego rozwoju prenatalnego) jest człowiekiem takim jak każdy z nas i ma prawo do pomocy i bycia traktowanym z godnością, która przysługuje każdemu człowiekowi.

Każda kobieta w ciąży ma także prawo pokochać swoje dziecko od początku, nawet jeśli na drodze do jego narodzin czuje się osamotniona lub jej najbliższe otoczenie nie akceptuje jej wyboru.

Potrzebujemy w Polsce działań systemowych na rzecz stworzenia sieci pomocy kobietom w takich przypadkach, by podstawowym, legalnym wyborem nie była wizyta u ginekologa przepisującego antykoncepcję awaryjną, a nielegalnym zakup w internecie tabletek wywołujących aborcję farmakologiczną.

DOŁĄCZ DO GRONA SYGNATARIUSZY


Stanowisko organizacji feministycznych (łac. femina – kobieta), wśród który widać organizacje zagraniczne, sporo z Berlina oraz ruchy feministyczne z Polski przedstawiamy poniżej. Stanowisko jest dostępne na stronie federa.org.pl. Pogrubienie redakcja.

Kampania CitizenGo pojawiła się jednocześnie w kilku miastach Polski i wzbudziła nasz ogromny, moralny sprzeciw. Za absolutnie niedopuszczalne uważamy promowanie przymusu rodzenia i – tym razem dosłowne – usunięcie kobiet z obrazka.

Kampania posługuje się zdjęciem ciążowego brzucha. Wypisano na nim żeńskie i męskie imiona, jakie można nadać mającemu dopiero narodzić się dziecku. Taki przekaz oddziela fizjologiczny proces, którym jest ciąża, od jego podmiotu: osoby, która w tej ciąży jest.

Odbieramy to jako próbę uprzedmiotowienia kobiet, które autorzy kampanii sprowadzają do roli ubezwłasnowolnionych i nie mających prawa głosu właścicielek narządów. A tym – autorzy zdają się w nacechowany ideologicznie sposób nadawać osobną tożsamość i podmiotowość.

Chciana ciąża to rzeczywiście początek czegoś pięknego.

Większość ciąż – również chcianych – w sposób naturalny kończy się poronieniem, na które wpływ mają rozmaite czynniki, w tym środowiskowe. Część chcianych i planowanych ciąż kończy się ich przerwaniem – z uwagi na poważne wady rozwojowe płodu lub zagrożenie życia i zdrowia osoby w ciąży. Dlatego nie można mówić o ciąży w oderwaniu od doświadczeń osób, które w niej są. A te doświadczenia bywają nadzwyczaj różnorodne, często bardzo trudne.

Właśnie z uwagi na tę trudność, w rozmowach o ciąży to kobieta powinna być zawsze w centrum uwagi i troski a nie jej brzuch. Jako dorosłemu i samodzielnemu człowiekowi przynależą jej przyrodzone prawa do bezpieczeństwa i opieki zdrowotnej oraz, co najważniejsze, niezbywalna godność.

Kampania 'odpoczatku.org', w trosce o każde dziecko. Przedstawiamy też argumentację organizacji "feministycznych". Odpowiedz organizacji feministycznych na plakat CitizenGo

Tymczasem, ultraprawicowa organizacja CitizenGo chce „wspierać kobiety w tzw. nieplanowanej ciąży” a to „wsparcie” rozumie jako wywieranie na nie presji, aby te niechciane ciąże nosiły. CitizenGO twierdzi, wbrew wszelkim dostępnym danym [jakie dane ? – przyp. red], że decyzja o przerwaniu ciąży wynika z „osamotnienia i braku akceptacji otoczenia”.

CitizenGO brakuje podstawowej refleksji: tej, że to osoby w ciąży najlepiej potrafią ocenić, czy są w stanie udźwignąć obowiązki rodzicielskie i związane z ciążą życiowe zmiany. CitizenGo celowo przemilcza fakt, że kobiety świadomie i odpowiedzialnie decydują o przerwaniu lub kontynuacji ciąży.

Zadaniem zarówno państwa, jak i społeczeństwa jest zagwarantować kobietom swobodę, niezależność i maksymalny komfort przy podejmowaniu takiej decyzji oraz pełnię bezpieczeństwa przy jej realizacji – bez względu na to, jaka będzie.

Tymczasem CitizenGO mówi wprost o odbieraniu kobietom resztek wyboru i dostępu do rzetelnej opieki zdrowotnej. Apeluje o „działania systemowe na rzecz stworzenia sieci pomocy kobietom w takich przypadkach, by podstawowym, legalnym wyborem nie była wizyta u ginekologa przepisującego antykoncepcję awaryjną, a nielegalnym zakup w Internecie tabletek wywołujących aborcję farmakologiczną”.

CitizenGo chce, by kobiety nie miały wyjścia. Chce przymusu rodzenia, bez względu na okoliczności. To absolutnie niedopuszczalne. Ciąża nie może być wyrokiem.

Ciąża powinna być wyborem.

Uważamy kampanię CitizenGO za niemerytoryczną i niemoralną próbę manipulacji emocjami społecznymi i wywieranie nieetycznej presji na osoby w ciąży.

Lista sygnatariuszy: 105 organizacji zrzeszonych w Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem:
ASTRA Network
BABA Lubuskie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet
Berliński Kongres Kobiet
Black Brussels Balloons
Marsz Godności Bielsko-Biała
Czarny Protest Gliwice
Democracy is OK (DOK)
Demokratyczna Unia Kobiet
Dolnośląskie Forum Kobiet Stowarzyszeń i środowisk Kobiecych
Dziewuchy Berlin
Dziewuchy Dziewuchom Francja
Stowarzyszenie Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom
Dziewuchy Kieleckie
Toruńskie Dziewuchy
Warszawskie Dziewuchy
Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny
Federacja Polskie Lobby Kobiet
Femini Berlin Polska
Feministyczne Stowarzyszenie Polonijne Elles sans Frontieres ASBL
Fundacja Centrum Praw Kobiet
Fundacja Czas Dialogu
Fundacja Edukacja – Równość – Aktywność – Dialog Era Dialogu
Fundacja Feminoteka
Fundacja im. Izabeli Jarugi-Nowackiej
Fundacja im. Kazimierza Łyszczyńskiego
Fundacja Inicjatywa Kobiet Aktywnych
Fundacja Kobiety Zmieniają Świat
Fundacja na Rzecz Równości i Emancypacji STER
Fundacja Nie Tylko Matka Polka
Fundacja Nowoczesnej Edukacji SPUNK
Fundacja Pozytywnych Zmian
Fundacja Prawnikon
Fundacja Przestrzenie Dialogu
Fundacja Przestrzeń Kobiet
Fundacja Rodzić po ludzku
Fundacja Równość.info
Fundacja Trans-Fuzja
Galeria Inspiracji
Grupa Edukatorów Seksualnych Ponton
Inicjatywa Kobiety Piaseczno (OSK Piaseczno)
Inicjatywa Sto Lat Głosu Kobiet
Koalicja KARAT
Koalicja Mam Prawo
Kobiety w Sieci
KOD Kobiety
Kolektyw Manifa Toruńska
Konferencja Episkopatu Polek
Kongres Kobiet Północnej Wielkopolski (Stowarzyszenie „Metropolia Wielkopolska”)
Kongres Kobiet Województwa Śląskiego
Koszalińskie Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej Era Kobiet
Lambda Warszawa
Lubelska Koalicja na Rzecz Kobiet
Marsz Godności
Medical Students For Choice Poland
Międzynarodowy Strajk Kobiet
Nieformalna Grupa Czarny Protest
Nieformalna Grupa Inicjatywna z Bydgoszczy
Niezłomne-śląskie (Katowice)
Obywatelskie Stowarzyszenie „Możemy”
Ogólnopolski Strajk Kobiet
OSK Gryfino
OSK Poznań
OSK Puławy
OSK Sanok
OSK Sochaczew
OSK Warszawa
OSK Zawiercie
Dziewuchy Szczecin
Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego
Polskie Towarzystwo Genderowe
Protest kobiet
Ratujmy Kobiety
Równość i Nowoczesność
Stowarzyszenie (S)Prawa Kobiet
Stowarzyszenie Aktywne Kobiety
Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiet
Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego – Krytyka Polityczna
Stowarzyszenie Inicjatyw Kobiecych
Stowarzyszenie Klub XXI wieku
Stowarzyszenie Kobiecy Słupsk
Stowarzyszenie Kongres Kobiet
Stowarzyszenie Koniński Kongres Kobiet
Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza
Stowarzyszenie Most Kobiet
Stowarzyszenie Nasz Bocian
Stowarzyszenie ON/OFF
Stowarzyszenie Poprawy Spraw Alimentacyjnych – Dla Naszych Dzieci
Stowarzyszenie Pro Femina
Stowarzyszenie Stop Stereotypom
Stowarzyszenie Szlakiem Kobiet
Stowarzyszenie Tuż Obok
Stowarzyszenie Wszechnicy Oświeceniowo-Racjonalistycznej
Ściana Furii
Młodzieżowy Kolektyw Te Tematy
Tomaszowski Kongres Kobiet
Trójmiejska Akcja Kobieca
Wielkopolski Kongres Kobiet
Fundacja Klamra
Ratujmy Kobiety Tarnów
Manifa Łódź
Fundacja KiDs
ADDP l’Association Défense de la Démocratie en Pologne (Stowarzyszenie na rzecz obrony demokracji w Polsce)
Stowarzyszenie Klucz Stop Społecznym Wykluczeniom

W zespole organizacji Federa pracują same panie (rys. poniżej). Krótka refleksja naprowadza na myśl, że gdyby ich mamy zastosowały praktyki, do których te panie nawołują, być może nie zasiadałyby one w tej organizacji i nie ujrzały naszego wspaniałego świata.

Kampania 'odpoczatku.org', w trosce o każde dziecko. Przedstawiamy też argumentację organizacji "feministycznych". Federa zespol lipiec 2019 1

Za: citizengo.org, odpoczatku.org, federa.org.pl

[bsa_pro_ad_space id=4]