Nazywano go „polskim Alfie Evansem”. Szymon zmarł po odłączeniu od aparatury 18 czerwca [WIDEO]

0
1563
[bsa_pro_ad_space id=5]

Wczoraj w porze porannej 18 czerwca odłączono od aparatury 11-miesięcznego Szymonka z Radomia, nazywanego polskim „Alfie Evansem”. Podajemy szczegóły w tej ważnej sprawie.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Informowaliśmy o Szymonku i powikłaniach poszczepiennych po podaniu szczepionki przeciw pneumokokom w lutym br.

Jak informuje portal wpolityce.pl:

  1. Odłączono Szymona od aparatury o godz. 9:05, a rodziców wezwano na godz. 10.
  2. Jest zawiadomienie do prokuratury ws. popełnienia błędu medycznego.

 

RELACJE WIDEO:

Telewizja wPolsce (3 min.), w tym wypowiedź ojca, Justyny Sochy i innych rodziców wspierających rodziców Szymonka.

Telewizja wRealu24 (47 min) z udziałem posła Pawła Skuteckiego, Justyny Sochy i mecenasa Arkadiusza Teteli.

 


Komunikaty Szpitala Dziecięcego w Warszawie przy ul. Niekłańskiej im. prof. dr med. Jana Bogdanowicza:

KOMUNIKAT nr 2 [LINK NA FB] z 10 czerwca w sprawie stanu zdrowia Pacjenta Szymona hospitalizowanego w Oddziale Intensywnej Terapii

1. W związku z ponownie wpływającymi do Szpitala licznymi zapytaniami od instytucji, mediów, parlamentarzysty i osób prywatnych informujemy, że Pacjent przebywa w naszym Szpitalu na Oddziale Intensywnej Terapii od 22 stycznia 2019 r. w stanie skrajnie ciężkim z nieodwracalnym uszkodzeniem centralnego układu nerwowego.
2. W trakcie hospitalizacji odbyły się kilkakrotnie konsylia lekarskie, wynikiem czego ustalono przyczynę choroby dziecka. Ze względu na tajemnicę lekarską nie możemy jej upublicznić, natomiast pełne informacje są w posiadaniu Rodziców.
3. Na każde z konsyliów Rodzice mogli zaprosić wybranych lekarzy specjalistów. W pierwszym przypadku nie skorzystali z tego prawa. W kolejnych konsyliach wziął udział lekarz rekomendowany przez Rodzinę. O wynikach konsyliów Rodzice zostali drobiazgowo poinformowani, o czym świadczą ich podpisy.
4. Rodzina Pacjenta jest na bieżąco informowana o stanie zdrowia swojego syna. Spełnione są wszystkie kryteria należytego szacunku i aktualnej wiedzy medycznej w procesie hospitalizacji. Zapewniona jest również pomoc lekarska oraz psychologiczna na żądanie.
5. Kolejne pojawiające się żądania i propozycje alternatywnego leczenia ze strony rodziców naszego Pacjenta są rozpatrywanie przez lekarzy naszego Szpitala, a także były opiniowane podczas konsyliów. Nie mają one jednak podstaw merytorycznych do ich zastosowania, albo wiążą się ze zbyt dużym ryzykiem dla Pacjenta.
6. Powtarzamy, iż nie zachodzi obawa zaprzestania procesu leczenia. Uprzejmie prosimy o powstrzymanie się od wyrażania nieuprawnionych opinii, a także wszelkich działań mogących utrudniać pracę personelu medycznego. Personel Szpitala oświadcza, że nie sprzeniewierzy się najwyższym standardom etycznym.

KOMUNIKAT nr 3 [LINK] 18 czerwca 2019 w sprawie Pacjenta Szymona

  1. W związku ze śmiercią Pacjenta naszego Szpitala Szymona wszyscy lekarze, pielęgniarki oraz pracownicy Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza składają Rodzinie Pacjenta wyrazy współczucia i szczere kondolencje.
  2. Szpital nie będzie udzielał żadnych informacji związanych ze sprawą Szymona m.in. ze względu na obowiązującą nas tajemnicę lekarską.

Za: yt, fb, nieklanska.pl, wpolityce.pl, wPolsce.pl, wrealu24,

Fot. Fb / SzymonkuWalcz

[bsa_pro_ad_space id=4]