Czy lekarze tuszowali dziesiątki przypadków niepożądanych reakcji poszczepiennych?

0
1908

Szymonek okrzyknięty „polskim Alfiem Evansem” uruchomił lawinę. Okazuje się, że jego nagła choroba, która wybuchła krótko po zaszczepieniu chłopca szczepionką przeciwko pneumokokom, to nie jedyny przypadek, ale wierzchołek góry lodowej. Już około 100 osób zgłosił o się jako poszkodowani przez szczepienie ich dzieci szczepionką firmy Synflorix.

Uwaga Rodzice dzieci szczepionych szczepionką przeciw pneumokokom SYNFLORIX seria ASPNB005AE: Po nagłośnieniu sprawy Szymona, który walczy o życie w warszawskim szpitalu (http://stopnop.com.pl/szymon/), do stowarzyszenia monitorującego powikłania zdrowotne po szczepieniach wpłynęło ok. 100 innych zgłoszeń zaburzeń zdrowotnych* po podaniu tej konkretnej szczepionki Synflorix przeciw pneumokokom (seria ASPNB005AE) – pisze personel Wojciecha Cejrowskiego na jego profilu na YouTube.

SERIA NADAL JEST PODAWANA DZIECIOM, CHOCIAŻ ZGODNIE Z PRAWEM FARMACEUTYCZNYM POWINNA BYĆ WSTRZYMANA. Jeśli Państwa dziecko miało problemy zdrowotne po tej szczepionce, stowarzyszenie STOP NOP prosi o pilny kontakt na adres stopnop@gmail.com (tytuł wiadomości NOP SYNFLORIX) – czytamy.

Wskazują też na kilka ostatnich głośnych przypadków, o których alarmowało Stowarzyszenie Stop NOP. Lenka zmarła 14 lutego. Feralną szczepionkę otrzymała 10 października. Oprócz tego stowarzyszenie informuje o stanie „polskiego Alfiego Evansa”, czyli Szymonka, od którego stało się głośno o aferze ze szczepionką przeciwko pneumokokom firmy Synflorix.

Zgłaszają się do nas kolejni rodzice dzieci z NOP (email stopnop@gmail.com). W akcję wsparcia chłopczyka angażują się ludzie z innych krajów. Jeśli Twoje dziecko miało problemy zdrowotne po tej szczepionce prosimy o pilny kontakt! Zgłoś się na adres e-mail: stopnop@gmail.com Wypełnij i przyślij oświadczenie – informuje Stowarzyszenie Stop NOP.

Za: nczas.com