Wilno: 4 maja kolejna parada polskości

0
1501
[bsa_pro_ad_space id=5]

W najbliższą sobotę z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą, a także święta Konstytucji 3 Maja i 30-lecia Związku Polaków na Litwie, w Wilnie odbędzie się kolejna parada polskości – wielki Marsz Polaków.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Główny organizator parady polskości, Związek Polaków na Litwie, zaprasza do udziału w wielkim marszu Polaków z Litwy, a także wszystkich swoich członków, sympatyków i gości z Macierzy. Wydarzenie to odbędzie się w sobotę 4 maja w Wilnie.

„Związek Polaków na Litwie zaprasza Polaków zamieszkałych na Litwie, wszystkich swoich członków, sympatyków i gości z Macierzy do udziału w świątecznej paradzie. Uroczystym pochodem z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz kolejnej rocznicy Konstytucji 3 Maja uczcimy 30-lecie Związku Polaków na Litwie” – informują organizatorzy.

„Wszystkich Rodaków zrzeszonych w Związku, organizacjach społecznych, uczniów i nauczycieli szkół polskich, młodzież i kombatantów, członków zespołów artystycznych i każdego, kto czuje się Polakiem, zapraszamy 4 maja br. do przybycia na Plac Niepodległości przy Sejmie Republiki Litewskiej, skąd o godz. 10.30 wyruszymy wspólnie w świątecznej paradzie ulicami Wilna: aleją Giedymina przez Plac Katedralny, ulicą Zamkową i Wielką do Ostrej Bramy, gdzie przy cudownym obrazie Matki Boskiej Ostrobramskiej o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św” – podaje ZPL. „Szanowni Rodacy, wykażmy solidarność, biorąc udział w uroczystościach z okazji znamiennych dat historycznych!”.

Wilno: 4 maja kolejna parada polskości lg.php?bannerid=41&campaignid=4&zoneid=99&loc=https%3A%2F%2Fkresy.pl%2Fwydarzenia%2Fwilno 4 maja kolejna parada polskosci%2F&referer=https%3A%2F%2Fkresy

l24.lt / Kresy.pl


MOŻE CIĘ TEŻ ZAINTERESUJE:

Wesoło, kolorowo i patriotycznie. Polski przemarsz w sercu Wilna.

[bsa_pro_ad_space id=4]