Kołodziejczak: Czy chcemy podpalić Polskę? Chcemy obudzić Polskę!

0
1025
[bsa_pro_ad_space id=5]

Dzisiejszym gościem redaktora Michała Murgabii w Mediach Narodowych był Michał Kołodziejczak, prezes rolniczej organizacji AGROunia. Tematem rozmowy były ostatnie głośne wydarzenia związane z protestem rolników.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Michał Kołodziejczak przyznał, że AGROunia jest zdeterminowana i odczuwa poparcie wielu Polaków, także z miast. Nie ukrywa, że chcą swoją działalność pobudzić Polskę do działania.

„Chcemy podpalić Polskę, Warszawę? Tak, chcemy to zrobić w takim cudzysłowie, w takiej przenośni – chcemy podpalić ten kraj, obudzić. Bo jest co budzić, jest kogo budzić i chyba trzeba użyć takiego mocnego ognia, żeby ludzie zaczęli otwierać oczy. – powiedział Michał Kołodziejczak – Nie ma większych podżegaczy do takich działań niż ludzie, którzy doprowadzili do takiej sytuacji w Polsce. – dodał.”

Ponadto stwierdził, że z rolników robi się kozłów ofiarnych, a nie wymaga się od polityków rządzących krajem. Strajk AGROunii określi jako działanie w ramach polskiej racji stanu.

„Myślę, że jesteśmy ciekawi, realistyczni bo rok temu założyliśmy sobie pewien cel. Idziemy według pewnych założeń i nie zbaczamy z tej drogi. Jest ona prosta, jasna – powiedział o działalności AGROunii”.

W rozmowie poruszane były także absurdy polskiego prawa w zakresie rolnictwa, czy też potrzeba reformy KRUSu. Pod krytykę poddano także kwestie dopłat.

Całość nagrania można obejrzeć w Mediach Narodowych: LINK

Za: medianarodowe.com

 

[bsa_pro_ad_space id=4]