AS: Bluźniercza wystawa w Toruniu! Podpisz apel i dołącz do modlitwy różańcowej

0
772

AKCJA SPOŁECZNA

W toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej, 8 marca, będzie miał miejsce wernisaż „twórczości” skandalicznej pseudo-artystki, Mariny Abramovic. Wystawa „The Cleaner” złożona z około 120 prac (pierwsze pochodzą jeszcze z lat 60-tych) będzie „ubogacona” takimi elementami jak „czyszczenie” brudem ludzkiego szkieletu. Apelujemy o pomoc w powstrzymaniu tego szaleństwa.

Marina Abramovic znana jest z promowania okultyzmu, satanizmu i kanibalizmu. Do jej „osiągnięć” zaliczają się m.in. wpisywanie swej postaci w pentagram, malowanie na ścianach posługując się krwią zwierząt czy przygotowywanie tortów w kształcie martwego ludzkiego ciała.

Wystawa w Toruniu ma być finansowana z publicznych pieniędzy. Na stronie CSW możemy przeczytać, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego finansuje, wraz z miastem Toruń i województwem kujawsko-pomorskim, toruńskie Centrum Sztuki Współczesnej. Przedstawiciele resortu twierdzą, że odmawiali dotacji na organizację wystawy.

„MKiDN dwukrotnie odmówiło dotacji celowej na wystawę retrospektywną i cykl performansów Mariny Abramović w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu” – czytamy w mailu skierowanym do redakcji PCh24. „Instytucja bezpodstawnie wykorzystała logotyp MKiDN w zaproszeniu na wydarzenie w sposób mogący sugerować, że MKiDN jest jednym ze współorganizatorów wystawy. Ministerstwo dwukrotnie, w 2017 i 2018 r., odrzuciło wniosek CSW o dotację na organizację wystawy

W piątek, 8 marca o godz. 18:00 odbędzie się modlitwa różańcowa wokół budynku Centrum Sztuki Współczesnej. Tych, którzy nie mogą tam przybyć, zachęcamy do modlitwy w domu. Poniżej zamieszczamy link do protestu.

LINK DO PROTESTU

Źródło: pch24.pl