Konfederacja zaprezentowała tezy programowe na wybory do parlamentu [WIDEO]

0
1117

Kresy.pl: We wtorek w Sejmie liderzy Konfederacji zaprezentowali 7 tez, które mają stanowić wstęp do programu wyborczego tego ugrupowania. Poseł Robert Winnicki powiedział, że Konfederacja rejestruje się jako partia polityczna.

Zręby programu wyborczego Konfederacji stanowi 7 tez, które na dzisiejszej konferencji prasowej zaprezentowali liderzy ugrupowania. Są to suwerenne państwo z silną armią i polską walutą, ochrona życia poczętego oraz ochrona przed homopropagandą, proste i niskie podatki, kara śmierci za najcięższe zbrodnie, umożliwienie głosowania w wyborach przez internet oraz sprzeciw wobec bezpodstawnych żydowskich roszczeń majątkowych.

Omawiając poszczególne tezy programowe jako pierwszy głos zabrał Grzegorz Braun. „Własna waluta przeciwko wyzyskowi fiskalnemu, przeciwko dyktatowi lichwiarskiej międzynarodówki” – mówił uzasadniając potrzebę zachowania złotówki. „Nie da się budować pomyślności kraju na śmierci obywateli” – mówiła Kaja Kodek podkreślając konieczność przyjęcia antyaborcyjnych przepisów. „Pozytywne zakończenie kwestii ochrony życia poprzez uchwalenie ustawy chroniącej życie lub wydanie orzeczenia przez TK kończy również dyskusję z feministkami, kończy kwestię czarnych marszy i pewnej rewolty, którą dokonują na ulicach środowiska feministyczne” – dodawała. Według Godek w programie Konfederacji znajdzie się sprzeciw wobec homopropagandy, szczególnie wobec dzieci i młodzieży. „Nie zgadzamy się, by do szkół wchodziły osoby prowadzące tzw. warsztaty równościowe, ponieważ jako równość rozumieją równość dobra ze złem i normy z dewiacją”. – uzasadniała Godek stanowisko ugrupowania w tej kwestii. Jak mówiła, Konfederacja będzie także przeciwko nauczaniu na uniwersytetach tzw. gender studies, które nazwała „zabobonem i szamaństwem”.

Janusz Korwin-Mikke, prezes Partii KORWiN, któremu przypadło przedstawienie postulatów niskich podatków i kary śmierci, zaczął od porównania Konfederacji do prawego skrzydła amerykańskiej Partii Republikańskiej. Według niego podatki powinny być ustalone na niskim poziomie i niezmienne, by „ludzie wiedzieli, na czym stoją”. Mówiąc o karze śmierci przypominał, że protestował przeciw jej zniesieniu 30 lat temu. Jego zdaniem politycy, którzy znieśli tę karę, mają krew na rękach, m.in. krew „10-letniej Kristine, która nie zginęłaby, gdyby zabójca bał się śmierci” – mówił Korwin-Mikke nawiązując do głośnego zabójstwa z ostatnich dni w powiecie świdnickim.
Maciej Maciejowski z Federacji Jakubiak-Liroy przedstawiający postulat e-votingu podkreślał, że głosowanie przez internet zwiększa udział obywateli w sprawowaniu władzy i jest sposobem na zwiększenie frekwencji, w tym za granicą. „Głosowanie przez internet jest bezpieczne, mniej podatne na fałszerstwa wyborcze niż głosowanie tradycyjne” – przekonywał.
Prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki zapowiedział, że Konfederacja nie „odpuści” tematu bezprawnych roszczeń żydowskich. Wyraził rozczarowanie, że prezydent Duda przebywając w USA nie zapowiedział, że Polska nie zrealizuje tych roszczeń. „Konfederacja musi być na podium w wyborach do parlamentu, musimy zatrzymać marsz tęczowych Biedronia, który odbywa się przez instytucje, przez media, przez kulturę, przez świat polityki” – mówił zapowiadając zarejestrowanie partii Konfederacja. „Czekamy na decyzję sądu” – dodawał. Winnicki zapowiedział także dalsze prace nad rozwijaniem programu ugrupowania.

Za: Kresy.pl