Świdnik: Rada Powiatu przeciwna ideologii LGBT. Przyjęto uchwałę

0
819

„Powiat Świdnicki wolny od ideologii #LGBT” – taką deklarację przyjęła świdnicka Rada Powiatu. O przyjęciu uchwały poinformował na Twitterze Radosław Brzózka – radny i członek Zarządu Powiatu w Świdniku. Za przykładem świdnickich radnych mają pójść kolejne samorządy.

„Rada Powiatu w Świdniku przyjęła deklarację „Powiat Świdnicki wolny od ideologii #LGBT. Za głosowało 15 radnych, 1 wstrzymał się (PO), 2 było przeciw (Świdnik Wspólna Sprawa)” – pisze radny na Twitterze.

„Radykałowie dążący do rewolucji kulturowej w Polsce atakują wolność słowa, niewinność dzieci, autorytet rodziny i szkoły oraz swobodę przedsiębiorców. (…) Nie damy narzucić sobie wyolbrzymianych problemów i sztucznych konfliktów, które niesie ze sobą ideologia LGBT” – pisał również Brzózka.

Andrzej Mańka, przewodniczący świdnickiej Rady poinformował portal Gazeta.pl, że uchwała ta jest inicjatywą grupy świdnickich radnych. Dodał, że rozmawiano o tym przedsięwzięciu z przedstawicielami innych samorządów m.in. z Puław, Ostrowa Lubelskiego czy Lublina.

„Patrząc na fakty i wydarzenia nie tylko w Polsce, ale i w Europie wiemy, że jest pewien proces działania. Te środowiska mówią dziś, żeby zalegalizować związki partnerskie, ale później dodają, że chcą też praw do adopcji dzieci, a jak słyszeliśmy ostatnio – również karania więzieniem ludzi, którzy mają inne poglądy” – mówił Mańka.

W najbliższych dniach, podobną uchwałę mają przyjąć Rady Ostrowa Lubelskiego, Urzędowa, Lublina, a także powiatu puławskiego.

Źródło: DoRzeczy