Ruch Jedność Narodu powołał komitet wyborczy i planuje start w wyborach do Parlamentu Europejskiego

0
1643

Jedność Narodu, ruch społeczny budowany od wiosny 2015 roku, a od stycznia br. partia polityczna, zarejestrowała własny komitet wyborczy i zamierza wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego i do polskiego parlamentu jesienią br.

Głównym celem ugrupowania i ruchu Jedność Narodu jest jednoczenie Polaków wokół realizacji najważniejszych celów społeczno-politycznych, jakże często nieobecnych w debacie mediów głównego nurtu. Naszemu ruchowi patronują m.in. prof. Włodzimierz Bojarski, b. minister rolnictwa Gabriel Janowski oraz prof. Artur Śliwiński.

Romuald Starosielec, red. naczelny miesięcznika Polityka Polska i jednocześnie pełnomocnik wyborczy KW Jedność Narodu na wybory do PE zauważa, że w Polsce istnieje wiele organizacji społecznych domagających się realizacji ważnych postulatów, które są ignorowane przez obecny rząd Zjednoczonej Prawicy. Dlatego istnieje zapotrzebowanie na ugrupowanie polityczne, które te postulaty podejmie, weźmie na sztandary i zrealizuje.

Podstawę programową naszego ruchu stanowi hasło „Wolny Naród w silnym państwie”. Zostało ono wybrane dlatego, że w naszym kraju dzieje się dokładnie odwrotnie. Państwo polskie jest silne tam, gdzie być nie powinno: w niewoleniu obywateli gąszczem przepisów, nakazów i zakazów, absurdalnym fiskalizmem, niezliczoną ilością kontrolujących nas urzędów i powszechną inwigilacją. Natomiast państwo nasze jest słabe tam, gdzie powinno być silne: w mądrym i sprawiedliwym prawie, bezpieczeństwie wewnętrznym i zewnętrznym, trosce o pomyślność milionów swoich obywateli, sprawnej i suwerennej polityce zagranicznej.

Jako Jedność Narodu odwołujemy się do chrześcijańskiego Dekalogu i krytykujemy obóz „dobrej zmiany” przede wszystkim za niespełnione obietnice wyborcze, z których można wymienić m.in.:

  • brak wsparcia dla Polaków pokrzywdzonych przez lobby bankowe (przykład ok. 2 milionów obywateli uwięzionych w tzw. „kredyty frankowe”, dzięki którym PiS i prezydent uzyskali decydujące poparcie polityczne),
  • zbyt małe wsparcie dla polskich przedsiębiorców względem korporacji międzynarodowych (wspólne głosowanie PO i PiS za układem stowarzyszeniowym CETA),
  • całkowity brak zrozumienia dla konieczności wprowadzenia samorządu gospodarczego, który jest niezbędnym narzędziem dla polskich przedsiębiorców uzyskania wpływu na politykę gospodarczą państwa i odzyskanie suwerenności gospodarczej,
  • brak ochrony państwa dla najsłabszych (zignorowanie blisko miliona podpisów obywatelskich broniących życia).

Jedność Narodu poddaje również surowej krytyce kontynuowaną bez zmian politykę zagraniczną w odniesieniu do Polaków żyjących za granicą, zaniechania w aktywnej promocji prawdy historycznej o II wojnie światowej, zaniechania w obronie dobrego imienia Polski oraz politykę konfliktowania Polski w odniesieniu do naszych najbliższych sąsiadów. “Utrzymujemy bliskie kontakty z Polakami na obczyźnie i wiemy jak jest to dla nich bolesny temat” – podsumowuje Romuald Starosielec.

Obecnie Jedność Narodu poszukuje w całym kraju:

  • współpracowników identyfikujących się z programem Jedności Narodu i chcących się włączyć w ten ogólnopolski ruch Polaków (trwa zbieranie podpisów poparcia dla KW Jedność Narodu na listach do Parlamentu Europejskiego),
  • rekomendacji dobrych kandydatów do wyborów do Parlamentu Europejskiego,
  • kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych.

Pełny program Jedności Narodu i dalsze informacje dostępne są na stronie internetowej www.jednoscnarodu.org.pl

Dnia 19 marca o godz. 20:30 będzie miał miejsce wywiad z Romualdem Starosielcem w telewizji wrealu24.tv

 


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESUJE:

Jedność Narodu to nowy ruch polityczny w Polsce. O kulisach jego powstania opowiada jego współtwórca R. Starosielec.

Wybory – polskie pułapki polityczne. Dyskusja redakcyjna z września roku wyborczego A.D. 2015

Wybory Samorządowe 2018: “Nic o nas bez nas” to hasło wyborcze KWW Jedność Narodu…