Marine Le Pen: Polska, Węgry, Włochy – możemy zmienić Unię

0
1047
[bsa_pro_ad_space id=5]

Marine Le Pen na konferencji w Paryżu stwierdziła, że eurosceptyczne siły w Europie mogą zmienić Unię od wewnątrz. – W licznych krajach UE rządzą partie eurosceptyczne. Nie powinniśmy tej szansy marnować – przekonywała polityk.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Wystąpienie Le Pen relacjonowała Aleksandra Rybińska. Le Pen przekonywała podczas, że Frexit nie musi być jedyną opcją dla Francji. Jej zdaniem od czasu gdy głosiła potrzebę zorganizowania referendum dotyczącego wyjścia Francji z UE, wiele się zmieniło w Europie.

– Dziś możemy zmienić UE od wewnątrz. Szwecja, Włochy, Polska, Węgry. Wtedy mieliśmy tylko dwie opcje: wyjść albo się podporządkować. Teraz mamy o wiele więcej możliwości – tłumaczyła polityk.

Le Pen podkreśliła, że przed siłami eurosceptycznymi stoi możliwość zbudowania Europy, która będzie się różnić od obecnej “totalitarnej” Unii.

Unia wroga wobec Rosji

Francuska polityk odniosła się również do sytuacji na Ukrainie. Le Pen podkreśliła, że w 2014 roku na Ukrainie doszło do puczu, w wyniku którego do władzy doszedł człowiek o “wątpliwej moralności”, którego dodatkowo wspierają naziści.

Zdaniem Le Pen Rosja nie stanowi zagrożenia ani dla Francji, ani dla Unii Europejskiej. – Powinniśmy starać się o to, by Rosja zbliżyła się do Europy. Unia potrzebuje Rosji – przekonywała. Tym co w rzeczywistości zagraża Europie to ewentualny sojusz Putina z Chinami. – alternatywa jest ponura: jeśli Rosja zwróci się w kierunku Chin powstanie sino-rosyjski gigant, który rzeczywiście wtedy będzie nam wszystkim zagrażał – stwierdziła przewodnicząca Zjednoczenia Narodowego.

Za: dorzeczy.pl

[bsa_pro_ad_space id=4]